Okładka wydania

Śledztwa Księcia Setny Tom 1 Zakazana Księga

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Śledztwa Księcia Setny Tom 1 Zakazana Księga | Autor: Christian Jacq

Wybierz opinię:

Anena

Christian Jacq to człowiek wszechstronnie uzdolniony – z wykształcenia egiptolog i autor wielu publikacji naukowych, któremu sławę przyniosło pisarstwo. Jacq jest także pisarzem, którego kilkadziesiąt powieści szybko stało się bestsellerami. W ostatnim czasie polki czytelnik mógł się zapoznać z jego nową serią książek zatytułowaną Śledztwa księcia Setny. W tym cyklu powieściowym autor wraca do korzeni, ponieważ akcję umieścił w starożytnym Egipcie. Głównym bohaterem jest młody i niezwykle inteligentny książę Setna, syn faraona Ramzesa II.

 

W pierwszym tomie cyklu Setna współpracował z przyrodnim bratem w sprawie zaginięcia naczynia skrywającego tajemnicę życia i śmierci. Tom drugi kontynuuje tę tematykę. Setna musi odnaleźć dzban Ozyrysa skradziony przez potężnego czarnoksiężnika. W tym celu udaje się w podróż w poszukiwaniu Księgi Thota, w której zawarte są sposoby pokonania szaleńca. Niestety złe moce ujawniają swoją obecność i nikt już nie jest bezpieczny. Również młodziutka Sekhet jest w niebezpieczeństwie. Dziewczyna zna pewną ważną tajemnicę, która może zmienić wszystko. W pogoni za nią ruszają zabójcy, jednakże czy Setnie uda się ją uratować? Tego Wam nie zdradzę.

 

Po lekturze pierwszego tomu byłam bardzo pozytywnie nastawiona do pisarstwa Jacq'a. Autor zyskał wielu czytelników, dzięki lekkości z jaką przedstawiał fabułę. W sposób przystępny i zrozumiały zapoznał odbiorcę z pełnym niebezpieczeństw Egiptem. Wyjaśniał zagadnienia dotyczące systemu sprawowania władzy, przedstawił główne założenia wiary i ukazał typowe społeczeństwo. Stworzone przez niego postaci były bardzo podobne do osób żyjących, a każdy aspekt ich życia przedstawiony z pietyzmem i bez zanudzania. Oczywiście największą sympatię czytelnika wzbudza Setna, który ma zadatki na doskonałego detektywa. Młodzieniec jest bystry, sprytny, szybko kojarzy fakty i żaden szczegół nie umknie jego uwadze.

 

Powieść bardzo szybko wciąga czytelnika w świat intryg i magii dawnego Egiptu. Za głównym bohaterem udaje się w różne ciekawe miejsce i spotyka różnych ludzi. Starożytne państwo ukazane jest jako miejsce piękne i niebezpieczne. Za każdym rogiem czyhać może złoczyńca, który szuka ofiary i chce zmylić ,,śledczego". Tym, co najbardziej spodobało mi się w utworze Jacq'a było ukazanie Egiptu. Nie chodzi mi jedynie o opisy miasta i jego zakamarków. Dzięki autorowi miałam okazję udać się na wycieczkę po starożytnym państwie i poznać jego mieszkańców. Ich codzienne życie jest różnorakie, co związane jest z podziałem społeczeństwa. Oczywiście najlepsze życie mają bogaci obywatele, którzy opływają w luksusy i mają wielu niewolników, którzy wykonują ciężką pracę. Współczucie, a zarazem podziw mogą budzić ludzie ubożsi, żyjący z pracy i często ledwo wiążący koniec z końcem. Jednakże nic nie jest takie, jakie się początkowo wydaje. Każdy może skrywać mroczne tajemnice.

 

Ukazanie codzienności ludzi żyjących tysiące lat temu wymaga zapoznania się z wieloma źródłami. Autor pokazał, że doskonale potrafi snuć interesującą opowieść na podstawie źródeł historycznych, które przez wiele lat odkrywał na wykopaliskach archeologicznych. Przedstawiany przez niego dawny Egipt to kraina pełna sprzeczności, piękna, tajemnicza i niebezpieczna, ale i fascynująca.

 

Zakazana księga jest powieścią odznaczającą się wartką akcją i interesującymi bohaterami. Setna i jego przyjaciele przeżywają liczne przygody i prowadzą grę z niebezpiecznym przeciwnikiem. Jeden fałszywy ruch może kosztować ich życie, więc muszą wykazać się ostrożnością i sprytem. Liczne intrygi na tle starożytnego Egiptu to najważniejszy atut powieści. Autor bardzo realistycznie ukazał realia historyczne i uczynił to w interesującej formie powieściowej. Powieść czyta się z ogromnym zainteresowaniem, które nie pozwala się od niej oderwać nawet na chwilę. Od pierwszej strony czytelnik nie nudzi się ani przez chwilę. Główny bohater wpada w coraz szerzej utkaną intrygę i musi przezwyciężyć wiele pułapek.

 

Zakazana księga to powieść napisana barwnym i prostym językiem, której głównymi atutami są liczne zwroty akcji. Historyczne realia ukazane są w sposób interesujący i pozbawiony wymiaru nudnego wykładu akademickiego. Autor wydaje się w sposób naturalny wyjaśniać czytelnikowi różne niezrozumiałe kwestie i czyni to bardzo skrótowo, aby nie zamęczyć go nadmiarem informacji. Świetnie skonstruowane fabuła i ciekawi bohaterowie są ogromnymi atutami tej książki, którą polecam każdemu. Osoby znające twórczość Christiana Jacq'a na pewno będą usatysfakcjonowane. Z kolei miłośnicy historii kryminalnych dziejących się w przeszłości powinni się z tą książką koniecznie zapoznać. Zakazana księga to solidna dawka emocji, którą warto zabrać na wakacyjny wyjazd. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto