Moje Serce I Inne Czarne Dziury

Autor: Jasmine Warga

Okładka wydania

Moje Serce I Inne Czarne Dziury


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Podejrzewam, że każdy z nas słyszał kiedyś o kimś, kto postanowił umrzeć. Życie zaczęło go przerastać i samobójstwo miało stać się ucieczką od problemów. Często takie osoby z wielu powodów nie proszą o pomoc. Wolą umrzeć. Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że Aysel i Roman postanowili uwolnić się od życia. Poznali się, by razem popełnić samobójstwo. Dwie osoby, które dopiero niedługo miały wkroczyć w dorosłość, doszły do wniosku, że czas najwyższy odejść z tego świata.

 

Aysel jest córką przestępcy. Wszyscy unikają kontaktu z nią, bojąc się, że może być taka sama jak ojciec. Nie ma przyjaciół. Znajomi ze szkoły obgadują ją za plecami. Jest osamotniona w swoim cierpieniu. Matka nie może na nią patrzeć, gdyż wtedy przypomina jej się, co zrobił jej były mąż. Nastolatka postanawia więc umrzeć. Odnajduje stronę internetową, za pośrednictwem której inni ludzie szukają partnerów do popełnienia samobójstwa. Nawiązuje kontakt z FrozenRobotem, nastolatkiem, który nie jest w stanie poradzić sobie z rodzinnymi problemami.Aysel i Roman nie mają ze sobą nic wspólnego, jednak w miarę upływu czasu, ich znajomość zaczyna rozwijać się w nieco innym kierunku. Mieli razem umrzeć, a tymczasem mogli nauczyć się, jak żyć. Tylko czy będzie im łatwo zostać wśród bliskich, którzy ich nie akceptują?

 

Na początku myślałam, że to będzie zwykła książka dla młodzieży, z której niewiele wyniosę. Nawet nie miałam pojęcia, jak bardzo się pomylę.Jasmine Warga nie od razu uderzyła z grubej rury. Prawdziwa emocjonalna bomba włączyła się u mnie dopiero w momencie, gdy dowiedziałam się, co odebrało Aysel i Romanowi chęć do życia. Oboje sporo przeszli i postanowili umrzeć. To wydaje im się najlepszym rozwiązaniem. Nie mają już siły, by walczyć. Chcą się poddać. Ostatnią część tej historii czytałam ze łzami w oczach. Nie myślałam, że zrobi na mnie tak mocne wrażenie. A jednak. Zakończenie przepłakałam.

 

Jasmine Warga zwraca czytelnikom uwagę na to, jak druga osoba może wpłynąć na czyjeś życie. Nigdy nie wiemy, kto może nam pomóc w chwili, gdy tego potrzebujemy. Czasem też nie spodziewamy się, że przyjaciel wbije nam nóż w plecy w krytycznym dla nas momencie. Autorka zwraca uwagę na to, że gdy widzi się, że z kimś dzieje się coś złego, należy reagować, a nie z założonymi rękami czekać na rozwój wydarzeń.

 

Było mi żal Aysel. Nie miała wpływu na to, co zrobił jej ociec, a mimo to była oceniana przez jego pryzmat. Ludzie wychodzili z założenia, że skoro jest do niego podobna, to musi źle skończyć. Sytuacja Romana była nieco inna. Też przeżył tragedię, ale nie był aż tak bardzo napiętnowany. Mimo wszystko postanowił umrzeć.

 

Moje serce i inne czarne dziury to niezwykle emocjonująca opowieść o skrzywdzonych przez życie młodych osobach, które postanowiły umrzeć. Autorka porusza czytelników do głębi. Zmusza do myślenia. Stworzyła bohaterach, o których nie sposób zapomnieć. Aysel i Roman są wyjątkowi. Na długo pozostaną w moich sercach. Ta historia mogła wydarzyć się naprawdę, dlatego jest tak przejmująca. Wiem, że nie każdy czytelnik będzie w stanie znieść jej ciężar. To nie jest lekka książka na leniwy wieczór pod kocykiem i przy kakao.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.