Siła Wiary

Autor: Sandra Orzelska

Okładka wydania

Siła Wiary


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Obsesja Kasiulka

Czasami ludzie powinni kogoś stracić, żeby nauczyć się tęsknić.[...] Ewentualnie aby dotarło do nich,co naprawdę czują.

 

Lubię sięgać po książki gdzie obyczajowa fabuła łączy się z lekką nuta fantastyki. Tym razem mój wzrok padł ma Siłę wiary Sandry Orzelskiej. Gdy przeczytałam informację, że autorka historię zaczęła w wieku trzynastu lat miałam lekkie obawy, że będzie to książka za bardzo młodzieżowa lub wręcz dziecinna. Jakież było moje zaskoczenie, gdy rozpoczynając lekturę nie mogłam się od niej oderwać ani na chwilę. Może i początek jest lekko zaczerpnięty z innych tego typu powieści, to jednak kontynuacja historii jaką stworzyła autorka jest niesamowicie ciekawa, z którą nigdy wcześniej się nie spotkała.

 

Rose May to zwyczajna nastolatka, której nie schodzi uśmiech z twarzy. Z pozoru dusza towarzystwa, tak naprawdę jest bardzo wrażliwą osoba bez końca oddającą się lekturom książek. W porównaniu ze swoimi koleżankami nie interesuje się modą, jej marzeniem jest aby chociaż raz znaleźć się na miejscu bohaterek z czytanych książek. Od jakiego czasu nawiedza ją jeden sen. Jego głównym bohaterem jest niesamowicie przystojnym Damon, który w stosunku do niej ma raczej negatywne uczucia. Pewnego dnia Rose znajduje niesamowity medalion. Od tego czasu jej życie zmienia się diametralnie. Na jednej z imprez w której dziewczyna uczestniczy dochodzi do wypadku. Chłopak który próbował zrobić krzywdę dziewczynie zostaje zamordowany, a główną podejrzana staje się Rose. W tym tez czasie pojawia się Damon, który nie jest już tylko bohaterem z jej snów, jednak dziewczyna go nie pamięta. Damon stara się dowiedzieć dlaczego i przede wszystkim uchronić ją przed złem jakie na nią czyha.

 

Nigdy nie rezygnuj z celu, bo nigdy nie wiesz, jak blisko niego jesteś.

 

Jak wspominałam wcześniej Siła wiary zwróciła moją uwagę dość ciekawym opisem fabuły, umiejscowieniem jej na dwóch płaszczyznach ziemskiej oraz Świetlnej Krainy i Ruin. Już wtedy było wiadomo, że osobniki ze Świetlnej Krainy będą starali się wtopić między ludzi na ziemi, tak też i było. Sandra Orzelska bardzo płynnie i ciekawie opisała te światy. Jednak już tak oczywiste i łatwe nie było odgadnięcie kto tak naprawdę pochodzi z ziemi a kto nie.

 

Całą historie poznajemy z perspektywy Damona i Rose, co jest wielkim plusem, gdyż poznajemy dzięki właśnie tym osobom zarówno świat ludzki jak i ten tajemniczy z którego pochodzi Damon. Cała historia napisana jest lekkim i ciekawym językiem, dzięki czemu lekturę pochłonęłam bardzo szybko. Jedynym minusem, który nijak ma się do historii to okładka. Gołąb się zgadza, męska twarz jakby za mgłą, również ale te „maziaje" i maska na twarzy dziewczyny... no po prostu ten kto ją tworzył chyba nie do końca zna powieść.

 

Zaufanie to bardzo rzadka i mocna więź. To stan, w którym powiem ci "skacz" i ty skaczesz. Nie przejmując się, czy umiesz pływać, czy nie. Po prostu skaczesz, bo wiesz, że nie pozwolę abyś utonęła.

 

Sandra Orzelska urodzona w 1999 roku w Elblągu. Mieszka w Wielkiej Brytanii i na obecną chwilę jest uczennicą sixth-formu w Wood Green Academy. Zafascynowana strażą pożarną, druhna w Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku oraz kilkukrotna zdobywczyni nagród w Ochotniczym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Kocha fotografię, zwierzęta, plastykę i książki. Siła wiary jest jej debiutancką powieścią, którą zaczęła pisać w wieku trzynastu lat.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!