Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Piętrzenie Nawyków, 97 Małych Zmian, Które Odmienią Twoje Życie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Steve Scott
 • Tytuł Oryginału: 97 Small Life Changes That Take Five Minutes Or Less
 • Gatunek: PsychologiaPoradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Marta Czub
 • Liczba Stron: 176
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208 mm
 • ISBN: 9788328307230
 • Wydawca: Helion
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  4.5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Piętrzenie Nawyków, 97 Małych Zmian, Które Odmienią Twoje Życie | Autor: Steve Scott

Wybierz opinię:

Kinga „Jenah” Stempor

Nawyki są nieodłączną częścią naszego życia. Ich z pozoru niewielkie, czasem nawet zupełnie niezauważalne działanie, ma jednak niebagatelne znaczenie. Jako przykład niech posłuży tak banalna czynność jak codzienne mycie zębów. Nie poświęcamy temu zadaniu jakoś szczególnie dużo uwagi, ponieważ nie wymaga ono ani dużego nakładu pracy, ani nawet czasu. To nawyk, który wyrobiliśmy już w dzieciństwie, by mieć zawsze czyste i zdrowe zęby. Gdybyśmy jednak zaprzestali codziennego szczotkowania zębów lub robili to nieregularnie, natychmiast odczulibyśmy tego bolesne skutki. Podobnie jest z wieloma innymi nawykami. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, gdy owe drobne czynności mają pozytywny wydźwięk. Dobre nawyki znacząco wpływają na nasz komfort fizyczny i psychiczny, jednak wiele naszych utrwalonych przez lata zwyczajów bardzo nam szkodzi. Najczęściej sami to zauważamy, ale blokuje nas myśl, że wprowadzenie radykalnych zmian kosztuje zbyt dużo wysiłku. Opanowuje nas niechęć i w efekcie nie robimy nic.

 

Autor poradnika "Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią twoje życie" przekonuje, że proces wprowadzania do swojego życia pozytywnych zmian nie musi być bolesny. Wręcz przeciwnie. Wystarczy tylko umieścić w swoim harmonogramie dnia kilka bardzo drobnych czynności, których wykonanie najczęściej zajmuje co najwyżej pięć minut, a które to prowadzą jednak do znacznej poprawy jakości życia. Zadania są banalnie proste, dlatego łatwo je zrealizować.

 

Publikacja ta zawiera 97 propozycji tych drobnych czynności, które stanowią podstawę do wyrobienia wartościowych nawyków w wielu dziedzinach naszego życia, takich jak: wydajność, relacje międzyludzkie, finanse, porządek, dobre samopoczucie psychiczne, wypoczynek, zdrowie i sprawność fizyczna. Przykładowo jedną z propozycji, by wpłynąć na swoją wydajność w ciągu dnia, jest zastosowanie zasady dwóch minut.

 

"Często odkładamy nieprzyjemne zadania lub rzeczy, które nie wiążą się bezpośrednio z naszymi projektami, nawet jeśli ich wykonanie zajmuje nam tylko dwie minuty. W ten sposób tworzą się zaległości, których nadrobienie zajmuje dużo więcej czasu. Na przykład dużo korzystniej i dużo przyjemniej jest umyć po sobie talerz zaraz po jedzeniu, zamiast na koniec dnia walczyć ze zlewem pełnym brudnych naczyń" (s. 45).

 

Jeśli chcesz natomiast zadbać o swoje dobre samopoczucie psychiczne, autor proponuje, by codziennie poświęcić kilka minut na prowadzenie dziennika.

 

"Każdy z nas powinien poświęcić trochę czasu na to, żeby zebrać myśli i zastanowić się nad tym, co się dzieje w naszym życiu. Dziennik pozwala nam pozostać w kontakcie z naszymi myślami i emocjami, co z kolei może wpłynąć na nasze postępowanie. Jeśli masz zły dzień, to czytając swoje wpisy, będziesz w stanie określić dokładnie, dlaczego tak jest i co na to wpłynęło." (s. 109).

 

A oto jedna z propozycji dla osób, które mają problemy z utrzymaniem porządku w domu:

 

"Codzienne odkładanie kilku rzeczy na swoje miejsce to świetny sposób na to, żeby Twój dom lub biuro nie zrobiło się zagracone i żeby nie trzeba było co tydzień lub co miesiąc poświęcać dużo czasu na porządki. Aby utrzymać porządek, najlepiej pilnować, żeby każda rzecz w domu lub biurze miała swoje miejsce i żeby odkładać ją tam za każdym razem, gdy skończysz jej używać" (s. 83).

 

Myślę, że każdy czytelnik znajdzie tu chociaż jedną propozycję, która go zainteresuje. Może nawet będzie chciał ją wypróbować i dołączy ją do swojego planu dnia. I chociaż miałaby to być tylko ta jedna drobna czynność, która jednak w efekcie znacząco wpłynie na dokonanie się korzystnej zmiany, to będzie to tylko potwierdzeniem, że warto było zajrzeć do tego poradnika. Metoda małych kroczków czasem prowadzi do wielkich osiągnięć.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial