The Killers. Dni I Lata

Autor: Mark Beaumont

Okładka wydania

The Killers. Dni I Lata


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Uwaga, Pani M. pokusi się o wyznanie, które może doprowadzić do rozwodu, ponieważ Pan M. nie ma pojęcia o tym, co za moment powiem. Jako nastolatka podkochiwałam się w wokaliście zespołu The Killers, Brandonie Flowersie. Moja miłość do niego nieco osłabła, gdy dowiedziałam się, że się ożenił, ale dalej mam słabość do niego i jego zespołu. Pozwólcie, że opowiem wam o biografii The Killers.

 

Wydawca pisze: Niewiele zespołów zrobiło tak dużo dla swojego rodzinnego miasta, jak The Killers dla Las Vegas. Oto zniewalająca mikstura neonowego blichtru oraz hipnotyzujących opowieści o niebezpiecznych podwalinach powstawania „Miasto grzechu" przekształcona została przez ambitnych muzyków w wibrującą muzykę i uczyniła The Killers jeden z największych zespołów na świecie. Książka „Dni i lata" śledzi ich drogę do sławy. Muzyka The Killers zapewniła zespołowi uznanie ze strony ich własnych bohaterów, między innymi Bono, Eltona Johna, Neila Tennanta, Bruce'a Springsteena oraz legionów oddanych fanów. Biografia spisana przez Marka Beaumonta – wypełniona nowymi i dotychczas niepublikowanymi wywiadami z zespołem, ich bliskimi współpracownikami, przyjaciółmi oraz słynnymi artystami odbywającymi z The Killers wspólne trasy – opowiada niezwykłą, pełną szczegółów historię grupy, który powaliła świat na kolana. W sumie na temat treści książki nie będę pisać nic więcej. Nie ma sensu, bym streszczała wam prawie 600-stronnicową cegłę.

 

Mark Beaumont odwalił kawał dobrej roboty. Widać, że przyłożył się do zadania, choć muszę przyznać, że jego bardzo długie rozdziały czasem mi się dłużyły. Zdecydowanie lepiej czyta się krótkie rozdziały. Wtedy czytelnik ma wrażenie, że akcja nabiera tempa. Autor skrupulatnie opisuje poszczególne etapy kariery zespołu. Zwraca szczególną uwagę na moment przełomowy. Co nim było? Koncert, który odbył się w 2013 roku na stadionie Wembley. Wielu artystów o tym marzy, jednak nie każdemu udaje się spełnić to marzenie. The Killers się to udało.

 

Mam nieco mieszane uczucia, jeśli chodzi o wywiady. Nie to, że były nieciekawe i końca nie było widać, ale autor powtarzał w rozdziałach to, co powiedzieli muzycy. Po co? Tego nie wiem. To trochę mi zgrzytało. Nie lubię w kółko czytać o tym samym.

 

Czuję niedosyt, jeśli chodzi o ilość zdjęć. Są dwie wkładki z fotkami dobrej jakości, ale dla mnie to zdecydowanie za mało. W natłoku informacji te zdjęcia giną, choć nie powinny. Gdyby było ich więcej, dodały by kolorów tej publikacji. Fakt, stałaby się grubsza, lecz nie uważam, że byłoby w tym coś złego.

 

Ta biografia to napisana w wyczerpujący sposób historia o zespole The Killers. Kawał dobrej, dziennikarskiej roboty. Z drobnymi wpadkami, o których wspomniałam, ale myślę, że można na nie przymknąć oko. Fani zespołu powinni być usatysfakcjonowani po lekturze. Wiem, że nie każdego zainteresuje ta książka. Sama miałam z nią wzloty i upadki, ale koniec końców cieszę się, że po nią sięgnęłam, choć dość długo ją czytałam. Jakoś nie potrafiłam połknąć jej w całości. Musiałam robić sobie przerwy. Natłok informacji doprowadzał czasem do przegrzania mojego mózgu.

 

Jeżeli słuchacie tego zespołu, możecie poszukać książki Marka Beaumonta, warto się z nią zapoznać. Zarezerwujcie sobie jednak na nią sporo czasu. Tak, jak pisałam, trudno jest ją połknąć w ciągu paru godzin. Dłuższa lektura może nieco zmęczyć czytelników.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!