Foo Fighters

Autor: Mick Wall

Okładka wydania

Foo Fighters


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Jeszcze zanim Kurt Cobain odebrał sobie życie, Dave Grohl planował swoją przyszłość poza Nirvaną. Podobnie jak Kurt, Dave pochodził z rozbitej rodziny, ale odznaczał się inną osobowością i zupełnie inaczej poruszał się w trudnej branży muzycznej. Za sprawą talentu, pracowitości i determinacji udało mu się podbić świat rocka z zespołem Foo Fighters. Jego historię opowiada znany brytyjski dziennikarz Mick Wall, który na potrzeby tej książki rozmawiał z wieloma współpracownikami Grohla i osobami znającymi go prywatnie. Powstała pasjonująca opowieść o jednym z najsłynniejszych muzyków rockowych na świecie – lektura obowiązkowa nie tylko dla fanów Foo Fighters, ale również dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o Nirvanie i o historii rocka od lat 90. XX wieku aż do czasów współczesnych – takie słowa czytamy na okładce najnowszej biografii zespołu Foo Fighters.

 

Mick Wall w swojej książce nieco zwodzi czytelników za nos. Czy to wyłącznie opowieść o członkach Foo Fighters? Nie powiedziałabym. Ich właściwa historia rozpoczyna się w połowie publikacji. To mnie zaskoczyło. Liczyłam na to, że od samego początku będę śledzić karierę tych muzyków. Najpierw poznajemy jednak muzyków ze Scream i Nirvany. Autor poświęca im sporo uwagi. Nie wiem, czy nie za dużo.

 

To nie jest moje pierwsze spotkanie z Mickiem Wallem. Czytałam jego książkę o The Doors. Ta biografia zespołu przypadła mi do gustu. Z historią Foo Fighters było inaczej. Nie umiałam się w nią wkręcić. W trakcie lektury byłam rozkojarzona i wyszukiwałam sobie inne zajęcia, żeby tylko nie czytać książki.

 

Mam wrażenie, że tym razem Mick Wall napisał historię zespołu po łebkach. Pominął wiele istotnych faktów z jego historii. Nieco drażniło mnie też wysunięcie Dave'a Grohla na pierwszy plan. Czy artysta sobie na to zasłużył? Nie powiedziałabym. Jestem w szoku, że Mick Wall napisał tak niedopracowaną książkę. To nie jest szczyt jego zdolności pisarskich. Zdecydowanie stać go na więcej. Takie jest moje zdanie, nie musicie się z nim zgadzać.

 

Biografia zespołu Foo Fighters nie jest obszerna. Teoretycznie powinno się ją czytać szybko. Mnie jednak zajęło to sporo czasu. W sumie wymęczyłam tę książkę. Nie czułam przyjemności z lektury, a lubię biografie zespołów muzycznych wydawanych przez In Rock. Sporo mam ich już za sobą. Cenię je dlatego, że są nietypowe, opowiadają o artystach, którzy swoje mają za uszami, ale są wielbieni przez tłumy. Nie mam pojęcia, co w przypadku tej publikacji nie zagrało. Jak zwykle czuję niedosyt, jeżeli chodzi o liczbę zdjęć. Było ich za mało, ale ja zawsze marudzę w tej kwestii, więc możecie przymknąć na to oko.

 

Liczyłam na dobrą lekturę. Miałam wobec Micka Walla ogromne wymagania. Niestety, nie udało mu się sprostać moim wymaganiom. Jestem ogromnie rozczarowana. Myślałam, że będę oczarowana tą publikacją. Byłam na nią napalona jak dzik na szyszki. Naprawdę chciałabym wam powiedzieć, że powinniście zapoznać się z tą publikacją, ale nie mogę tego zrobić. Źle czułabym się z tym, gdybym zachwaliła biografię Foo Fighters, bo na to nie zasługuje. Mick Wall tym razem się nie postarał.

 

Znacie moje zdanie na temat tej książki. Nie wiem, czy będziecie chcieli po nią sięgnąć. Zadecydujcie w tej kwestii sami. Nie będę wam niczego odradzać ani do niczego zachęcać.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!