Kroniki Żelaznego Druida Tom 8 Kołek Na Dachu

Autor: Kevin Hearne

Okładka wydania

Kroniki Żelaznego Druida Tom 8 Kołek Na Dachu


Dodatkowe informacje

 • Autor: Kevin Hearne
 • Tytuł Oryginału: Staked
 • Seria: Kroniki Żelaznego Druida
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Maria Smulewska
 • Liczba Stron: 406
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 132x202 mm
 • ISBN: 9788380620001
 • Wydawca: Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Obsesja Kasiulka

Nie byłabym sobą, gdybym nie sięgnęła po książkę która jest kontynuacją serii. W tym wypadku to ósma część serii "Kroniki żelaznego druida", poprzednie części to chronologicznie: Na psa urok, Raz wiedźmie śmierć, Miedzy młotem a piorunem, Zbrodnia i Kojot, Kronika wykrakanej śmierci, Nóż w lodzie. Niestety tym razem miałam początkowo spory problem z wdrożeniem się w lekturę poprzez częste nawiązania do poprzednich wydarzeń. Jednak z czasem przymknęłam na to oko i po prostu czytałam.

 

"Potrzebujemy kogoś, kto uratuje nas przed innymi. Przed gadaniem z nimi, przed przejmowaniem się tym, co powiedzą. Nie chcemy być cali grzeczniutcy i tłumić każde pierdnięcie, nie? Chcemy sobie pierdzieć do woli, ale być z kimś, kto nas kocha mimo wszystkich naszych pierdnięć."

 

Jak człowiek żyje sobie już dobre dwa tysiące lat, to nie ma mocnych – musiał się po drodze narazić kilku wampirom. A może kilku ich legionom. Nawet były przyjaciel i prawnik Atticusa okazał się przecież krwiopijcą niegodnym zaufania. Tylko, że teraz te zębate męczydusze – zjednoczone pod wodzą opętanego żądzą krwi i władzy Theophilusa – urosły do upiornego problemu wymagającego natychmiastowego rozwiązania. Czas stawić im czoło. Atticus nie pogardziłby w tej rozgrywce jakimś wsparciem, lecz jego przyjaciele sami mają sporo na głowie. Jego trochę prostacki archdruid Owen Kennedy ma problem z trollami, Granuaile tymczasem chce się za wszelką cenę uwolnić spod wróżebnego nadzoru Lokiego i pozbyć jego znaku – żeby jednak tego dopiąć, musi wpaść do Warszawy, zaufać Siostrom Trzech Zórz i stanąć oko w oko z kilkoma słowiańskimi koszmarami. Jak zawsze – wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Czyż Wieczne Miasto nie jest idealnym miejscem, by pokonać odwiecznego wroga? Sprawiedliwość ma jednak swoją cenę – być może za pokonanie prawampira Atticus będzie musiał zapłacić utratą starego przyjaciela... (opis z okładki)

 

Wspominając wcześniej o moim sięganiu po książki w połowie serii, stwierdzam, że początkowe zagubienie w akcji dość szybko minęło i historia wciągnęła mnie maksymalnie. Pomimo początkowego falowania fabuły, dalsza część w końcu się rozkręca i książka staje się niesamowicie ciekawą historią o wampirach, o których już wiele mówiono i pisano. To co bardzo mi się podobało w historii to, że autor wtrącił wzmianki o Polsce, Rzymie, Pradze... które odwiedził w ramach promocji serii. I nie są to wyjęte z kontekstu fragmenty a dość ciekawe i przede wszystkim prawdziwe relacje osoby, która odwiedziła dane miejsce.

 

Czytałam wiele dobrego o poprzednich częściach serii, a ta ósma porównywania jest do I tomu Na psa urok (chociaż ile ludzi tyle opinii) to ja jestem skłonna poznać wcześniejsze tytuły, bo Kołek na dachu dość mocno mnie zaintrygował.

 

Kevin Hearne urodził się w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponadto lubi piesze wycieczki, czytać komiksy i mieszkać sobie z żoną i córką w tycim acz przytulnym domku.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!