Okładka wydania

Ci, Którzy Trwają (Ebook)

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Tomasz Graczykowski
 • Tytuł Oryginału: Ci, Którzy Trwają
 • Gatunek: SensacjaThriller
 • Język Oryginału: Polski
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788365227324
 • Wydawca: Goneta
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6

 • Format: Pdf, Ebook
 • Rozmiar Pliku: 2.15 MB

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ci, Którzy Trwają (Ebook) | Autor: Tomasz Graczykowski

Wybierz opinię:

Pani M

Cenię sobie twórczość Tomasza Graczykowskiego. To jeden z nielicznych polskich autorów, którzy potrafią przyciągnąć mnie do siebie fantastyką. Nie miałam więc większych oporów przed sięgnięciem po jego najnowszą książkę, Ci którzy trwają.

 

Zbiór Ci, którzy trwają zawiera teksty grozy, nawiązujące do dokonań takich klasyków gatunku jak np. H.P. Lovecraft. Nie zabraknie w nich krwi i walki o przetrwanie, a przede wszystkim odczuwanego napięcia i atmosfery ciągle gęstniejącego mroku. Zakończenia czasem nadają nowego sensu tekstom, a zaskakujący suspens niejednokrotnie rzuca całkiem nowe światło na ich fabułę. Świat przedstawiony jest miejscem, w którym przytłaczająca groza spowija bohaterów, a tajemniczość, mrok i klimat łączą wszystkie teksty – takim opisem uraczył nas wydawca. Czy pokrywa się z tym, co znajdziemy w książce?

 

Kiedy przeczytałam, że autor nawiązuje do Lovecrafta, nieco się przestraszyłam. W przeciwieństwie do mojego męża, średnio przepadam za tym twórcą opowiadań grozy. Większość z nich jest dla mnie przegadana. Czytanie o potworach tak strasznych, że nie sposób ich opisać, niespecjalnie mnie rajcuje. Postanowiłam jednak przekonać się, co Tomasz Graczykowski chce mi pokazać. Powiem tak, nie chciałabym znaleźć się w skórze bohaterów. Co prawda nie zostałam wciśnięta jakoś bardzo w fotel, ale było mrocznie.

 

Jedno trzeba autorowi przyznać i powtarzałam to przy okazji poprzednich recenzji jego książek. Tworzy bohaterów z jajami. Takich, którzy zapadają w pamięć. Podejrzewam, że bardziej przypadną do gustu panom niż paniom, ale nie będę nikogo dyskryminować. Będę musiała podsunąć te opowiadania mężowi. Jestem bardzo ciekawa, co powie na ich temat. Jest aktualnie w trakcie czytania dzieł Lovecrafta, które dostał ode mnie, więc na fali powinien pochłonąć książkę Graczykowskiego.

 

Jedna rzecz nie rzuciła mnie na kolana. Okładka nie jest raczej zachęcająca do lektury. Wręcz przeciwnie. Widząc ją, zgrzytałam zębami, ale to, że nie przypadła mi ona do gustu, nie ma żadnego wpływu na moją ocenę tego zbioru opowiadań, który uważam za całkiem udany. Tomasz Graczykowski trzyma poziom, co bardzo mnie cieszy. Trochę bałam się tego, że autor osiądzie na laurach zachwytów nad poprzednimi powieściami i napisze coś na odczepnego. Nic z tych rzeczy. Fani pisarza mogą odetchnąć z ulgą.

 

Książka jest póki co dostępna wyłącznie w formie e-booka. Mój czytnik trochę przy nim ze świrował, nie wiem dlaczego, ale zdania urywały się w połowie i przeskakiwały do kolejnej linijki. Na szczęście po otwarciu jej na komputerze, nie było już takich problemów. Mam jednak nadzieję, że będę mogła kiedyś przeczytać wersję papierową zbioru opowiadań. Może wtedy bardziej poczuję ich klimat. Jeszcze jakaś burza by się przy tym przydała. Wtedy zawał serca będzie murowany.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy będzie zainteresowany tą książką. Mam nadzieję, że wierni fani Tomasza Graczykowskiego staną na wysokości zadania i sięgną po zbiór opowiadań. Komu jeszcze mogę polecić tę pozycję? Myślę, że fani twórczości Lovecrafta też powinni się z nią zapoznać. Co prawda autorowi brakuje jeszcze trochę do mistrza opowiadań grozy, ale wydaje mi się, że jest na bardzo dobrej drodze, by móc kiedyś w przyszłości stanąć obok niego. Tego mu z całego serca życzę i czekam z niecierpliwością na kolejną książkę. Mam nadzieję, że moja żądza krwi szybko zostanie zaspokojona.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial