Okładka wydania

Zaskórniaki I Inne Dziwadła Z Krainy Portfela

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zaskórniaki I Inne Dziwadła Z Krainy Portfela | Autor: Grzegorz KasdepkeRyszard Petru

Wybierz opinię:

Sonrisa

Czym jest popyta i podaż? Jak to jest, że pieniędzy raz przybywa, a raz ubywa? Skąd się biorą i dlaczego warto dbać, by je mieć? I jak to zrobić, by je mieć?

 

Rozmowy o pieniądzach są dla wielu ludzi trudne, czasem wstydliwe. W naszym społeczeństwie kwestie ekonomiczne, zwłaszcza tej ekonomii prywatnej, dotyczącej naszych portfeli, są niemal tematem tabu. Z drugiej jednak strony nie da się ukryć, że ekonomia ma ogromny wpływ na nasze życie. I właśnie z tego powodu trzeba wprowadzać najmłodszych w jej zawiłości. Jak jednak to zrobić, skoro samemu odczuwamy wstyd i strach przed rozmowami na temat pieniędzy? Nie mówiąc już o tym, że sami często niezbyt dobrze orientujemy się w ekonomicznych zawiłościach...

 

Tu z pomocą przychodzi nam Grzegorz Kasdepke. Ten autor fantastycznych, zabawnych książek dla dzieci już nie raz dowiódł, że potrafi wesprzeć rodziców w trudach wychowania i pomóc im w prowadzeniu rozmów na ważne i poważne tematy. Wszystkie historie opowiadane przez tego autora charakteryzuje niebywałe poczucie humoru, ale i ogromne walory edukacyjne. Właśnie dlatego wielu rodziców z ochotą sięga po pozycje firmowane nazwiskiem Grzegorza Kasdepke.

 

Książka „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela" to kolejna pozycja, o którą warto uzupełnić swoją domowa biblioteczkę. To książka, która pomoże zrozumieć świat ekonomii nie tylko najmłodszym, ale i dorosłym czytelnikom. Jej trzon stanowią oczywiście zabawne historyjki, dzięki którym młody, ale i starszy czytelnik, poznaje mechanizmy, jakie rządzą tak ważna dziedziną życia, jaką jest ekonomia. Ich lektura z pewnością stanie się ogromną przyjemnością i sprawi, że uśmiech czeto będzie pojawiał się na naszych twarzach. Ale też z pewnością dostarczy naprawdę dużej porcji wiedzy, która podana w formie zabawnej, lekkiej i przyjemnej zostanie nam w głowach na długo.

 

Tym bardziej, że o to, by książka miała dużą wartość merytoryczną zadbał współautor tej publikacji – Ryszard Petru. Z wykształcenia ekonomista, który w sposób niezwykle zrozumiały tłumaczy czytelnikowi trudne ekonomiczne pojęcia.

 

Książka „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela" ma jeszcze jedną zaletę: została pięknie wydana. W twardej okładce, opatrzona zabawnymi i przyciągającymi oko rysunkami Daniela de Latour. To zresztą chyba już cecha charakterystyczna wszystkich książek Kasdepke: piękne wydania, ciekawe ilustracje. Właśnie one często sprawiają, że dzieci tak bardzo lubią te książki, tak chętnie do nich wracają. A że napisane są w taki sposób, by wyjaśniać najmłodszym te zawiłości świata, z których zrozumieniem często rodzice mają problem, to już powód do ogromnej radości!

 

Książkę więc polecam całym sercem. Wszystkim rodzicom, których dzieci zadają dużo pytań i męczą swoją dociekliwością. I wszystkim tym, którzy choć troszkę chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat zagadnień ekonomicznych. Mogę zaręczyć, ze lektura tej pozycji stanie się przyjemnością nie tylko dla najmłodszych czytelników, ale także dla ich rodziców. Że ci ostatni sami chętnie będą do niej wracać. I jestem przekonana, że książka ta stanie się fantastycznym wsparciem wychowania ekonomicznego najmłodszych. Być może właśnie dzięki niej w przyszłości doczekamy się pokolenia ludzi świadomych mechanizmów, jakie rządzą światem. Oczywiście nie sama książka to sprawi, ale na pewno będzie tu nieocenioną pomocą. Ale to w przyszłości. Teraz zaś pozycja ta z ma szansę stać się jedną z ulubionych książek każdego dziecka. W przypadku mojego pięciolatka tak się stało.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial