Wandzia Węszynos I Wyjce Z Miasteczka

Autor: Agnieszka Urbańska

Okładka wydania

Wandzia Węszynos I Wyjce Z Miasteczka


Dodatkowe informacje

 • Autor: Agnieszka Urbańska
 • Tytuł Oryginału: Wandzia Węszynos I Wyjce Z Miasteczka
 • Seria: Wandzia Węszynos
 • Gatunek: Dziecięce i Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 142x195 mm
 • ISBN: 9788379153053
 • Wydawca: Skrzat
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  5/6

 • Ilustracje: Agnieszka Kłos

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Skrawki Myśli

W wakacje dzieci czasem się nudzą, czasem bardziej, czasem mniej. Warto zatem choć od czasu do czasu podsunąć dziecku lekturę. Warto by była dostosowana do wieku, lekka, dowcipna, wciągająca, pobudzająca wyobraźnię i może nawet z niewielkim morałem, a może nawet więcej niż tylko niewielkim.

 

W każdym dziecku tkwi mały detektyw. Dzieci są ciekawe świata i nigdy nie brakuje im tematów, by zadać znienacka znienawidzone przez rodziców pytanie "a dlaczego?". W dodatku dzieci lubią też ciekawe historie, które potrafią wciągnąć je całkowicie, zawładnąć ich wyobraźnią i pozwolić na pracę małym, dziecięcym, szarym komórkom.

 

Nie mniej ciekawa i żądna poznania świata i przeżycia niezapomnianych przygód jest Wandzia Węszynos, główna bohaterka powieści autorstwa Agnieszki Urbańskiej pt. Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka. Pewnego dnia tata Wandzi postanawia zrezygnować z pracy w biurze i w końcu zacząć zajmować się tym, co lubi najbardziej czyli gotowaniem. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzki. Wandzia wraz z całą swą rodziną ma zamieszkać w mieszkaniu po dziadkach w Zabytkowicach. Nie do końca cieszy to rezolutną dziewczynkę. Z jednej strony plan wydaje się Wandzi dobry, nowe miejsce, ciekawi ludzie, nowe przygody, z drugiej zaś trochę się smuci, bo będzie z dala od dotychczasowych przyjaciół. Niemniej postanawia dać szansę nowemu miejscu.

 

Szykująca się już wkrótce przeprowadzka staje się dla Wandzi Węszynos pierwszym krokiem, by odnaleźć w sobie nutkę detektywistycznego zacięcia. Rozwiązanie zagadki rozbitych przetworów podsuwa małej bohaterce pomysł, by w przyszłości, a może nawet od razu, zostać prawdziwym detektywem. W tym przekonaniu Wandzia Węszynos utwierdza się jeszcze bardziej po przeprowadzce do Zabytkowic. Już pierwsza noc w nowym domu daje Wandzi mnóstwo powodów do myślenia. Nie inaczej jest w pierwszych dniach w nowej szkole. Zagadka po prostu goni zagadkę. Prawdziwą sensacją stają się zaś grasujące po Zabytkowicach wyjce. Czy rezolutnej i bardzo ciekawskiej Wandzi oraz jej przyjaciołom uda się rozwikłać wszystkie pojawiające się na kartach książki Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka zagadki?

 

Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka autorstwa Agnieszki Urbańskiej to ciekawa, dowcipna i bardzo wciągająca lektura dla młodego czytelnika. To połączenie przygody i sporej dawki odpowiedniego dla dziecka humoru. To opowieść o dziewczynce takiej jak inne dzieci, ciekawej świata i pragnącej przygód a w dodatku budzącej ogromną sympatię czytelnika. Napisana w przystępny dla dziecka sposób, pozwalająca na samodzielną lekturę Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka to książka, która zaciekawi, da do myślenia, pobudzi dziecięcą wyobraźnię a także rozbawi i da sporą dawkę tak potrzebnej młodemu czytelnikowi nauki okraszonej morałem.

 

Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka to połączenie ciekawej historii z zabawą, w którą aktywnie może włączyć się dziecko. Każdy rozdział zakończony jest bowiem zadaniem, które ma sprawdzić dziecięcą spostrzegawczość i przenikliwość. To swoisty test na małego detektywa, który pozwala poczuć się młodemu czytelnikowi jak Wandzia i jeszcze lepiej wraz z nią przeżywać kolejne niesamowite i pełne zagadek przygody.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.