Okładka wydania

Wandzia Węszynos I Wyjce Z Miasteczka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Wandzia Węszynos I Wyjce Z Miasteczka | Autor: Agnieszka Urbańska

Wybierz opinię:

Skrawki Myśli

W wakacje dzieci czasem się nudzą, czasem bardziej, czasem mniej. Warto zatem choć od czasu do czasu podsunąć dziecku lekturę. Warto by była dostosowana do wieku, lekka, dowcipna, wciągająca, pobudzająca wyobraźnię i może nawet z niewielkim morałem, a może nawet więcej niż tylko niewielkim.

 

W każdym dziecku tkwi mały detektyw. Dzieci są ciekawe świata i nigdy nie brakuje im tematów, by zadać znienacka znienawidzone przez rodziców pytanie "a dlaczego?". W dodatku dzieci lubią też ciekawe historie, które potrafią wciągnąć je całkowicie, zawładnąć ich wyobraźnią i pozwolić na pracę małym, dziecięcym, szarym komórkom.

 

Nie mniej ciekawa i żądna poznania świata i przeżycia niezapomnianych przygód jest Wandzia Węszynos, główna bohaterka powieści autorstwa Agnieszki Urbańskiej pt. Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka. Pewnego dnia tata Wandzi postanawia zrezygnować z pracy w biurze i w końcu zacząć zajmować się tym, co lubi najbardziej czyli gotowaniem. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzki. Wandzia wraz z całą swą rodziną ma zamieszkać w mieszkaniu po dziadkach w Zabytkowicach. Nie do końca cieszy to rezolutną dziewczynkę. Z jednej strony plan wydaje się Wandzi dobry, nowe miejsce, ciekawi ludzie, nowe przygody, z drugiej zaś trochę się smuci, bo będzie z dala od dotychczasowych przyjaciół. Niemniej postanawia dać szansę nowemu miejscu.

 

Szykująca się już wkrótce przeprowadzka staje się dla Wandzi Węszynos pierwszym krokiem, by odnaleźć w sobie nutkę detektywistycznego zacięcia. Rozwiązanie zagadki rozbitych przetworów podsuwa małej bohaterce pomysł, by w przyszłości, a może nawet od razu, zostać prawdziwym detektywem. W tym przekonaniu Wandzia Węszynos utwierdza się jeszcze bardziej po przeprowadzce do Zabytkowic. Już pierwsza noc w nowym domu daje Wandzi mnóstwo powodów do myślenia. Nie inaczej jest w pierwszych dniach w nowej szkole. Zagadka po prostu goni zagadkę. Prawdziwą sensacją stają się zaś grasujące po Zabytkowicach wyjce. Czy rezolutnej i bardzo ciekawskiej Wandzi oraz jej przyjaciołom uda się rozwikłać wszystkie pojawiające się na kartach książki Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka zagadki?

 

Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka autorstwa Agnieszki Urbańskiej to ciekawa, dowcipna i bardzo wciągająca lektura dla młodego czytelnika. To połączenie przygody i sporej dawki odpowiedniego dla dziecka humoru. To opowieść o dziewczynce takiej jak inne dzieci, ciekawej świata i pragnącej przygód a w dodatku budzącej ogromną sympatię czytelnika. Napisana w przystępny dla dziecka sposób, pozwalająca na samodzielną lekturę Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka to książka, która zaciekawi, da do myślenia, pobudzi dziecięcą wyobraźnię a także rozbawi i da sporą dawkę tak potrzebnej młodemu czytelnikowi nauki okraszonej morałem.

 

Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka to połączenie ciekawej historii z zabawą, w którą aktywnie może włączyć się dziecko. Każdy rozdział zakończony jest bowiem zadaniem, które ma sprawdzić dziecięcą spostrzegawczość i przenikliwość. To swoisty test na małego detektywa, który pozwala poczuć się młodemu czytelnikowi jak Wandzia i jeszcze lepiej wraz z nią przeżywać kolejne niesamowite i pełne zagadek przygody.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial