Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Joga Bez Napinki

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Dorota Mrówka
 • Tytuł Oryginału: Joga Bez Napinki
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 176
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x210 mm
 • ISBN: 9788328317758
 • Wydawca: Sensus
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Joga Bez Napinki | Autor: Dorota Mrówka

Wybierz opinię:

Skrawki Myśli

Joga jest jedną z tych aktywności, które już od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Co prawda joga w Polsce pojawiła się ze sporym opóźnieniem, niemniej i w naszym kraju rozgościła się już na dobre i przyciąga prawdziwe rzesze zwolenników. Jak grzyby po deszczu wyrastają miejsca, w których jogę ćwiczyć można. Zajęcia jogi znajdziemy w specjalnie ku temu otwieranych studiach. Często stanowią one również część składową zajęć oferowanych przez siłownie. Na rynku można też znaleźć całe mnóstwo nagrań prezentujących sposoby wykonywania joginistycznych układów - asan. Również w internecie bez trudu znajdziemy tego rodzaju filmy a nawet dość rozbudowane kursy.

 

Na temat jogi napisano do tej pory również sporą ilość książek. Większość z tych dostępnych na naszym rynku wydawniczym to opracowania zagranicznych, bardzo często amerykańskich, autorów. Niemniej nie brakuje również opracowań traktujących o jodze, które byłyby owocem pracy polskich autorów. Jedną z takich książek, które wyszły spod pióra rodzimego twórcy, jest Joga bez napinki autorstwa Doroty Mrówki, która ukazała się w 2016 roku nakładem Wydawnictwa Helion.

 

Dorota Mrówka, z wykształcenia teatrolog, pracująca przez wiele lat jako dziennikarka prasy codziennej, w wieku lat czterdziestu postanowiła zająć się własnym rozwojem, stawiając przede wszystkim na stronę duchową tego rozwoju. Interesuje się filozofią Dalekiego Wschodu i stara się wprowadzić jej nauki do realiów zachodnioeuropejskiego sposobu myślenia i stylu życia. Od wielu też lat uprawia jogę, która stała się jej prawdziwą pasją.

 

Joga bez napinki to książka poświęcona jodze niewielka w swych rozmiarach, niemniej bardzo w przekazie treściwa. Odnajdziemy w niej odpowiedzi na wiele pytań, które nurtują ludzi zastanawiających się nad podjęciem się ćwiczenia jogi, jak i początkujących adeptów tej aktywności. Autorka odpowiada m.in. na pytania: dla kogo właściwie jest joga, czy to aktywność odpowiednia dla mężczyzn, czy ludzie lubiący dużą aktywność fizyczną powinni uprawiać jogę, czym właściwie jest joga, a z czym jest często mylona. Autorka obala też powszechne mity dotyczące jogi. Opisuje w dość zrozumiały sposób jogasutry Patańdźalego. Wskazuje jak zacząć przygodę z jogą. Daje rady jak wybrać miejsce do ćwiczeń, znaleźć dobrego nauczyciela czy jak kupować sprzęt i ubiór do ćwiczeń. Daje wskazówki jak ćwiczyć prawidłowo, na co zwrócić uwagę oraz jak zachowywać się wobec pozostałych ćwiczących jogę podczas zajęć. Autorka pokrótce omawia również zagadnienie medytacji.

 

Joga bez napinki autorstwa Doroty Mrówki to książka, którą można polecić wszystkim, którzy zastanawiają się czy ta dziedzina aktywności jest dla nich odpowiednia oraz nie wiedzą jak to zagadnienie z głową ugryźć, by już na samych początkach przygody z jogą nie popełnić banalnych wręcz błędów. To książka pełna wiedzy, napisana w bardzo emocjonalny sposób. Wyraźnie można odczuć, że autorka kocha to, o czym pisze, kocha jogę. Joga bez napinki charakteryzuje też łatwość przekazu. Nawet dla kompletnych laików pozycja jest w pełni zrozumiała. W dodatku czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. To bardzo ciekawa lektura dla wszystkich adeptów jogi, a także tych, którzy chcieliby się o niej trochę więcej dowiedzieć. Polecam. Czyta się szybko i z niekłamaną przyjemnością.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial