Okładka wydania

Slow Life Zwolnij I Zacznij Żyć

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Joanna Glogaza
 • Tytuł Oryginału: Slow Life. Zwolnij I Zacznij Żyć
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 240
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 160x200
 • ISBN: 9788324036387
 • Wydawca: Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Slow Life Zwolnij I Zacznij Żyć | Autor: Joanna Glogaza

Wybierz opinię:

Pani M

Należę do osób, które wiecznie gdzieś się spieszą. Rano jem śniadanie, próbując jednocześnie ubrać się i nie nabić sobie przy okazji guza. W pracy robię 10 rzeczy na raz. Ciągle poganiam Pana M., żeby poskładał ciuchy, umył naczynia i odłożył swoje książki na miejsce. Dni przeciekają mi przez palce. Żyję od weekendu do weekendu, a i one kończą się za szybko. Przydałby mi się przycisk pauza. Chociaż znając mnie, i tak coś bym sobie wynalazła do robienia. Nie moja wina, że jestem nakręcona jak mały samolocik. Po raz kolejny miałam mocne postanowienie poprawy, stąd moja decyzja o sięgnięciu po książkę Joanny Glogazy.

 

Nie będę wam streszczać tego, co napisała autorka. Trochę się to mija z celem. Ja wam wszystko opowiem, a wy nie będziecie później chcieli czytać. Tak to się bawić nie będziemy. Slow life to nie jest typowy poradnik. To raczej recepta na życie płynące w wyznaczonym tempie. Joanna Glogaza pokazuje, co można zrobić, by wygospodarować dla siebie czas. Uświadamia czytelnikom, że pogoń za teoretycznie ważnymi rzeczami jest bezsensowna, jeśli nie zadbamy o swoje relacje z innymi ludźmi. Mówi też, że nie warto angażować się w znajomość z wampirami energetycznymi. Kojarzycie typa? Już samo oddychanie tym samym powietrzem sprawia, że człowiekowi nie chce się żyć.

 

Dostałam od autorki kopa w pośladki. Porządnego. Potrzebowałam czegoś takiego. Inaczej w życiu nie zmotywowałabym się, żeby w końcu zrobić parę rzeczy, które odkładałam na bliżej nieokreślone później.
Przypadło mi do gustu to, że w publikacji było miejsce na robienie notatek. Mój egzemplarz książki jest nieźle popisany, ale to nic. Potrzebowałam tego. Musiałam przelewać swoje przemyślenia po lekturze na papier. Dodatkowym plusem jest także to, że nie ma konieczności, by czytać Slow life ciągiem. Mnie lektura zajęła parę dni. Przyznam szczerze, że nie wiem, czy byłabym w stanie przeczytać tę książkę za jednym zamachem. Musiałam przetrawić to, co przeczytałam i zastanowić się nad tym, czy to faktycznie ma sens.

 

Ta publikacja spadła mi z nieba. Mam nadzieję, że to, co przekazała mi autorka, nie wyparuje z mojej głowy za szybko. Jeśli chcecie zacząć żyć świadomie i odnajdywać w tym pędzie czas na zwykłe przyjemności, rozejrzyjcie się za tą książką. Autorka wie, co mówi. Nie robi z siebie alfy i omegi. Wzbudza sympatię, a to w przypadku poradnika jest bardzo ważne. Nie wiem jak wy, ale ja z automatu przestaję słuchać kogoś, kto próbuje zrobić z siebie mojego mentora i robi to w sztuczny sposób.

 

Jestem zainspirowana. Oby prędko mi to nie przeszło. Czuję, że paliwo w moim samolociku się kończy i przyda mu się odpoczynek. Chociażby po to, żeby wyjąć w końcu wiszącego na kratach chomika i pogłaskać go. Mam nadzieję, że i wy zostaniecie zainspirowani do zmiany trybu życia. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto