Zemsta

Autor: Katarzyna Michalak

Okładka wydania

Zemsta


Dodatkowe informacje

 • Autor: Katarzyna Michalak
 • Tytuł Oryginału: Zemsta
 • Gatunek: Literatura Współczesna
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 304
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 144x205 mm
 • ISBN: 9788324036189
 • Wydawca: Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Lucca

Było trochę o miłości, to będzie i o zemście...
Katarzyna Michalak to powszechnie znana autorka powieści obyczajowych. Można nawet powiedzieć, że każda jej książka od pierwszych chwil, kiedy pojawi się na rynku wydawniczym staje się bestsellerem. W końcu i ja postanowiłam sięgnąć po jakąś powieść tej autorki. Traf chciał, że padło na Zemstę- książkę, która premierę miała w kwietniu tego roku. I jak to z poprzednimi powieściami Michalak bywa, tak i ta przypadła do gustu wielu Czytelnikom.

 

Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni zabójcy. Jeśli wpadnie w ich ręce, czeka ją los gorszy od śmierci.

 

Na ratunek dziewczynie wyrusza ktoś, kogo nigdy nawet nie spotkała. On jednak zaryzykuje życiem, by jej pomóc. To mężczyzna, który ukrywał się tak długo, że niemal zapomniał swoje imię. Teraz gotów jest powrócić do gry. I zrobi wszystko, by się zemścić.

 

Jest to powieść, która jest kontynuacją książki Mistrz i oczywiście w moim przypadku stało się tak, że poprzedniej nie czytałam, dlatego też wszyscy bohaterowie byli dla mnie nowymi znajomymi, co poniekąd okazało się równie dobre.

 

Zemsta to wybuchowa mieszanka tajemnicy, akcji i pożądania. Ale także opowieść o miłości, która zdarza się raz na całe życie. W jej imię zdobywasz się na największe poświecenie, albo... stawiasz wszystko na jedną kartę.

 

Należy podkreślić, że Zemsta nie jest typową powieścią obyczajową. Zawiera w sobie bowiem elementy sensacji i kryminału. Dzięki temu może spodobać się także wielbicielom tych gatunków literackich.

 

Historia, jaką przedstawiła w swojej powieści Katarzyna Michalak, jest pełna emocji i napięcia. Można powiedzieć, że w tym swoistym napięciu trzyma Czytelnika do końca i nie puszcza nawet na moment. Jest to niezwykle wciągająca książka, po prostu nie można się od niej oderwać. Moim zdaniem wyraźnie widać, że fabuła jest bardzo przemyślana i dopracowana w szczegółach. Na wartość dodaną powieści wpływ niewątpliwie miała odpowiednio dozowana akcja oraz wiele elementów zaskoczenia. Trzeba podkreślić, że szalone pościgi, częste strzelaniny oraz intrygi, w których biorą udział agenci służb specjalnych, przeplatają się ze scenami miłosnymi – pełnymi namiętności, które wywołują silniejsze bicie serca. Dzięki temu Czytelnik nie znudził się podczas czytania. A bardzo ciekawe zakończenie pięknie zamyka całą powieść.

 

Tak. Twój mały wszechświat może się rozpaść na kawałki, ale ten na zewnątrz nic sobie z tego nie robi. Trwa jak gdyby nigdy nic. Nikt za Ciebie nie ułoży puzzli twojego losu. Nikt nie weźmie na siebie Twoich trosk, ale też nie będzie cieszył się twoim szczęściem, które gdzieś na ciebie czeka, czy teraz w to wierzysz, czy nie.

 

Książkę Katarzyny Michalak czyta się bardzo dobrze, niemal się nią pochłania. W moim przypadku było tak, że przeczytałam ją w niespełna dwa wieczory, co nie zdarza mi się często.

 

Zemsta. To słowo nadal wwiercało mu się w mózg. Ale następne było już całkiem inne. Miłość. Za nią warto umierać, po stokroć bardziej warto dla niej żyć...
Na koniec warto podkreślić, że jest to książka, która pozostanie w pamięci Czytelnika na długo i z pewnością nieraz po nią sięgnie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!