Okładka wydania

Jestem Ziarnkiem Piasku

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Dariusz Dusza
 • Tytuł Oryginału: Jestem Ziarnkiem Piasku
 • Gatunek: Biografie I Autobiografie
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 288
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 148x210 mm
 • ISBN: 9788391310861
 • Wydawca: Wydawnictwo Zima
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Pyskowice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Jestem Ziarnkiem Piasku | Autor: Dariusz Dusza

Wybierz opinię:

Pani M

Na początku zadam pytanie za 100000 punktów. Czy znacie Darka Duszę? Jeśli nie, pozwólcie, że nie będę cytowała Wikipedii, ale powtórzę to, co napisał wydawca. Darek Dusza swoją profesjonalną karierę muzyczną rozpoczął zakładając w 1981 r. Śmierć Kliniczną. Zespół występował na największych polskich festiwalach rockowych, nagrał dwa single, nakręcono o nim film dokumentalny. Po opuszczeniu Śmierci Klinicznej Darek założył punkowy Absurd. Jednocześnie rozpoczął trwającą do dziś współpracę z Irkiem Dudkiem. Jest autorem tekstów wszystkich największych przebojów Shakin' Dudi: od „Au sza la lala" po „Ziutę". Gitarą i piórem wspomagał Dudka w jego wszystkich projektach. Jest również autorem tekstów z płyty Dudek „Bluesy", nagrodzonej Fryderykiem w 2011 r. W 1989 r. na ponad dziesięć lat zawiesza działalność estradową. Ogranicza się do pisania tekstów, m. in. dla Ryśka Riedla i zespołu Dżem. Najbardziej znane to :"Jak malowany ptak" i „Zapal świeczkę". W 2002 r. Darek wraca płytą „Pies od Luizy" nagraną wspólnie z Jurkiem Mercikiem, dawnym wokalistą Śmierci Klinicznej. Kolejną płytą duetu są „Same dobre wiadomości". Darek ponownie zaczyna koncertować i wydawać płyty z Shakin' Dudi. W 2010 roku zakłada Redakcję, niezależny zespół łączący punka i rock'n'rolla. Przez ostatnie lata Darek dużo uwagi poświęcił pisaniu tekstów. Jest autorem piosenek m. in. Bastka Riedla i zespołu Cree, Lory Szafran, Marty Król, Beaty Przybytek, zespołu Bracia. Pisał także teksty do muzyki Michała Urbaniaka. Dariusz Dusza interesuje się także wędkarstwem, jest autorem kilku książek o tej tematyce („Wędkarski kalendarz brań", „Właśnie wróciłem z ryb", „Łowić duszą i głową", "Sekrety mistrzów spinningu"). Od 1998 regularnie pisze felietony dla miesięcznika "Wędkarski Świat".

 

Nie będę nic więcej dodawać na temat życiorysu tego artysty. Możecie sami o nim przeczytać. Jakie są moje wrażenia po lekturze jego autobiografii? Kompletnie nie wiedziałam, czego się po niej spodziewać. Po przeczytaniu wstępu już wiedziałam, że jestem w domu i lektura na pewno przypadnie mi do gustu. Zrozumiałam, że nadajemy z Darkiem Duszą na podobnych falach.

 

Darek Dusza pisze w niekonwencjonalny sposób, ale czy mi to przeszkadzało? Nie, w żadnym wypadku. Czułam się tak, jakbym słuchała kumpla i ten typ narracji szczególnie przypadł mi do gustu. Opowieść autora była autentyczna. Pochłonęłam ją jednym tchem. Nie było tu nudnych opisów, popadania w samozachwyt. Ot, zwykła opowieść o życiu i miłości do muzyki. Niby nie ma w niej nic niezwykłego, żadnych gorących plotek, ale Jestem ziarnkiem piasku to historia, od której nie sposób się oderwać.

 

Moją uwagę zawsze przykuwają w publikacjach zdjęcia. Najlepiej, jeśli są kolorowe, a jeśli już muszą być czarno-białe, to wypadałoby, żeby były wyraźne. W tej autobiografii pojawiają się rozmazane czarno-białe zdjęcia. W innym przypadku pewnie usłyszelibyście, jak rzucam gromami na grafików. Nie tym razem. Te fotki, na których są rozmyci ludzie, nadały publikacji życia.

 

Jeżeli znacie Darka Duszę – Jestem ziarnkiem piasku to pozycja dla was obowiązkowa. Nie spędzicie przy niej zbyt wiele czasu, ale na pewno będziecie usatysfakcjonowani lekturą. Kto jeszcze może po nią sięgnąć? Wszyscy ci, którzy interesują się historią polskiej muzyki. Wielbiciele autobiografii też nie powinni narzekać na to, co zaserwował im autor. Warto czasem sięgnąć po inną niż wszystkie autobiografię.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto