Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Przygody Telepatka I Melepetka

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Przygody Telepatka I Melepetka | Autor: Bielicka Magda

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Myszki... - kochane, sympatyczne, piękne i najmądrzejsze ze zwierząt, które chciałoby się przytulić do piersi, dotknąć ich puszystego futerka, ucałować w różowy nosek...:) No dobrze, niektórym czytelnikom, a zwłaszcza czytelniczkom, powyższe wyznanie wyda się objawem choroby psychicznej..., ale na swoją obronę mam ten oto fakt, że jestem świeżo po lekturze pewnej wyjątkowej książki, która to całkowicie zmienia sposób postrzegania naszych małych, mysich przyjaciół...;) Książka ta nosi tytuł "Przygody Telepatka i Melepetka", zaś jej autorką jest Pani Magda Bielicka. Nie przedłużając zatem..., przenieśmy się na strony tej pięknej, bajkowej opowieści....

 

Lektura tej książki, przenosi nas do pewnego starego, ale niezwykle przytulnego domku, a ściślej rzec biorąc - mysiej norki wydrążonej w ścianach mieszkania... Tam żywot swój wiodą dwie małe myszki, które są dla siebie braćmi - mądry, rozsądny i obeznany z mysim życiem Telepatek, oraz młodziutki, nieopierzony i niezwykle żywiołowy Melepetek. I przyznać trzeba, że żyje im się tam niezwykle spokojnie, miło i szczęśliwie, a obrazu tego nie psują nawet niezbyt przyjazne relacje z właścicielką mieszkania - Panią Gertrudą Lofritz, i jej wnuczką Irenką... Co więcej, lokatorem tego domu jest także stary, leniwy i znerwicowany kot - Max, który na szczęście ma wobec myszek dość obojętny stosunek...;) I tak oto życie Telepatka i Melepetka płynęłoby sobie swoim niespiesznym rytmem, gdyby nie niespodziewana wizyta ich dwóch mysich kuzynów z miasta - bliźniaków Kostropatka i Filantropka... Od tej chwili bowiem ich życiem zawładnie wielka przygoda...:)

 

Książka Pani Magdy Bielickiej, to niezwykle ciepła, pogoda, dowcipna i zarazem mądra opowieść o przyjaźni, rodzinie i miłości do najbliższych, ukazana w pięknej, bajkowej formie. Lektura tej książki fascynuje i porywa nie tylko emocjonującą historią o kolejnych przygodach Telepatka i Melepetka, ale także barwnym mysim światem, jaki tu poznajemy. To pozycja, która zachwyci, rozweseli i porwie każdego młodego czytelnika, gdyż tej opowieści po prostu nie sposób nie polubić:) Jest to zasługą barwnej fabuły, fascynujących bohaterów, ogromnych pokładów dobrego humoru, ale także i niezwykłych ilustracji, które nie pozwalają oderwać od siebie wzroku:) "Przygody Telepatka i Melepetka" to książka, o jakiej marzy każde dziecko, jak i również każdy rodzic, który podarowaniem mu tej lektury, może uczynić je szczęśliwszym...:)

 

Fabuła tej opowieści prezentuje się niezwykle okazale, intrygująco, jak i również inteligentnie, Oto wraz z pierwszymi stronami poznajemy naszych bohaterów, ich świat, realia, prawa i okoliczności, jakie towarzyszą im w każdym dniu. Kolejne rozdziały to już czas wielkiej przygody, który rozpoczyna się od wizyty mysich kuzynów, a następnie kontynuuje poprzez ich wspólną wizytę w wielkim mieście i walce z groźnym "Kotosmokiem", zawiązaniu dyplomatycznej umowy z kotem Maxem przeciwko uciążliwej wnuczce Pani Gertudy, udziale Telepatka i Melepetka w wielkich Mysich Igrzyskach, czy też wreszcie wzruszającej relacji o przebiegu mysiej Wigilii... Tym samym dzieje się tutaj naprawdę wiele, a do tego bardzo ciekawie, śmiesznie i zaskakująco:) Każda z tych historii tworzy odrębną całość, choć zarazem każdy z tych poszczególnych rozdziałów mówi i ukazuje nam coraz to więcej o życiu naszych bohaterów, i ich mysim świecie...:)

 

Skoro mowa o bohaterach..., to są oni po prostu przesympatyczni:) Mam tu na myśli ich charakter, osobowość, jak i również wygląd;) Oto oni - Telepatek, ubrany w zielony sweterek w szpic i noszący okulary na nosie. Inteligentny, poważny (w miarę...), miłośnik mysiej literatury, a przy tym troskliwy i kochający opiekun swojego młodszego brata. Melepetek, jak to zazwyczaj z młodszym bratem bywa, uwielbia zabawę, psoty i ma niezwykły dar do pakowania się w największe kłopoty;). Ubrany w czerwono - fioletową bluzeczkę, uwielbia jeść, zadawać mnóstwo pytań i robić wszystko pod wpływem chwili...;) Równie barwni są pozostali bohaterowie tej opowieści, przede wszystkim z kotem Maxem, pieskiem Tuptusiem, pająkiem Stefanem, no i oczywiście mysim kuzynostwem z miasta - Kostropatkiem i Filantropkiem. Wszyscy oni są niezwykle ciekawi, intrygujący, pięknie namalowani na ilustracjach, a przy tym budzący bardzo ciepłe i sympatyczne uczucia. Nie da się tego powiedzieć o ludzkich postaciach tej opowieści, czyli Pani Gertrudzie (zwanej przez myszki Starą Lofricą) i jej wnuczce - Irence, które to nie wiedzieć czemu, jakoś nie przepadają za naszymi kochanymi myszkami...;)

 

Wielkie słowa uznania należą się Pani Magdzie Bielickiej, już za sam pomysł na tę opowieść, a w szczególności na ukazanie mysiego świata, niejako będącego zwierzęcym odpowiednikiem świata ludzi:) Mysie Igrzyska, mysia Wigilia, mysie lektury i dosłownie... - wszystko mysie, po prostu urzeka, cieszy i zachwyca...:) Oczywiście, nie wspominając nawet o mieszkaniu Telepatka i Melepetka, które wygląda tak przytulnie, ciepło i przyjemnie, że chciałoby się tam zamieszkać...:) Myślę, że wybór myszek na bohaterów tej opowieści, był absolutnym strzałem w dziesiątkę, dzięki czemu najmłodsi czytelnicy nie tylko będą przeżywać fascynujące przygody wraz z tymi bohaterami, ale także i z pewnością zapałają wielką sympatią do tych zwierzątek, niesłusznie tak nie lubianych przez dorosłych, zwłaszcza panie...;) Oczywiście, nie do przecenienia jest ten fakt, że książka ta uczy szacunku, przyjaźni i miłości do zwierząt, co w życiu każdego dziecka powinno być bardzo ważne:)

 

Wielką wartością tej książki są przepiękne ilustracje autorstwa Bartosza Bieliciego. To rysunki pociągnięte niezwykle delikatną, ale i wyrazistą kreską, ukazujące przy tym w bardzo szczegółowy, obrazowy, nawet wręcz filmowy sposób, daną scenę z tej opowieści. Dzięki temu każde dziecko, nawet to najmniejsze, zachwyci się tymi obrazami, które to po prostu zachwycają i pobudzają wyobraźnię do zwiększonych obrotów:) Przede wszystkim jednak zachwycają te niezwykłe kolory, tak bardzo żywe, barwne, prawdziwe..., iż naprawdę patrząc na te ilustracje, mamy wrażenie że sami się znajdujemy w tym bajkowym świecie...;) Ilustracje te przypominają mi kadry ze starych, pięknych filmów wytwórni Disney'a, które po prostu były przepiękne, tak bardzo baśniowe, fantastyczne..., i tak też odbieram tutaj rysunki Pana Bartka. Dzieci będą zachwycone tymi ilustracjami, jestem o tym absolutnie przekonana:)!

 

Wydawnictwo Novae Res zadbało także o wspaniałe wydanie tej książeczki, które to prezentuje się naprawdę wybornie:) Twarda okładka, doskonałej jakości papier, dobre farby drukarskie, bardzo przejrzysty i inteligentny układ tekstów i ilustracji - wszystko to stoi na najwyższym poziomie:) I dzięki temu książka ta nie tylko będzie zachwycać oczy wszystkich czytelników i sprawiać przyjemność swoją lekturą, ale także może stanowić trwałą, piękną i wyjątkową pamiątkę na długe lata, która na naszej domowej półeczce będzie prezentować się wspaniale:)

 

"Przygody Telepatka i Melepetka", to piękna, wzruszająca i bardzo interesująca bajkowa opowieść, którą bez wahania polecam wszystkim czytelnikom, zarówno tym najmłodszym, jak i również tym nieco starszym, a nawet tym najstarszym;) Telepatek, Melepetek i ich przyjaciele skradną nasze serca, zapewnią długie chwile wspaniałej rozrywki, jak i również przeniosą nas do świata najprawdziwszej bajki, której od czasu do czasu potrzebuje każdy z nas... Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak zachęcić wszystkich do sięgnięcia po tę lekturę, a sama z wielką niecierpliwością oczekuję już na kolejną książkę o przygodach tych dwóch uroczych myszek...:)

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial