Okładka wydania

Star Wars Przebudzenie Mocy Historia Rey

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Schaefer Elizabeth
 • Tytuł Oryginału: Star Wars: The Force Awakens: Rey's Story
 • Gatunek: Fanta & SF
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Błażej Niedziński
 • Liczba Stron: 140
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140 x 208 Mm
 • ISBN: 9788328113862
 • Wydawca: Egmont
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Star Wars Przebudzenie Mocy Historia Rey | Autor: Schaefer Elizabeth

Wybierz opinię:

Pani M

W najnowszych Gwiezdnych Wojnach jedną z postaci, która budziła największe zainteresowanie, była Rey. Większość fanów zastanawiała się, skąd dziewczyna się wzięła. Jej losy są bowiem nieznane. W filmie nie pojawiają się jej bliscy, jedynie wspomniano o tym, że istnieli. Przyznaję, że sama zastanawiałam się, kim są rodzice Rey, mam nawet swoje typy, ale wolę nie wyrażać głośno swojej opinii. Mam nadzieję, że twórcy filmu w końcu zdradzą więcej szczegółów z wcześniejszego życia dziewczyny.

 

W książce poznajemy taką historię Rey, jaką mogliśmy zobaczyć na szklanym ekranie. Nie ma w niej niczego nowego. Nic także się nie zmieniło. Po raz pierwszy spotykamy dziewczynę, gdy szukała złomu, który mogłaby sprzedać, by otrzymać racje żywnościowe. Pewnego dnia trafia na małego droida BB-8. Okazuje się, że ten ma do wykonania tajną misję. Czeka na swojego pana, działającego aktywnie w ruchu oporu pilota. Droidowi udaje się namówić Rey do tego, by mu pomogła. Dokąd los zaprowadzi tych bohaterów? Jeżeli oglądaliście film, znacie odpowiedź na to pytanie. Jeśli nie – odpowie wam na nie lektura tej książki.
O ile przy Przebudzeniu Mocy można mieć wątpliwości, do kogo książka jest skierowana, tak w przypadku tej publikacji, od samego początku wiedziałam, że jest ona przeznaczona dla młodszych odbiorców. Nie było tu zdjęć, a obrazki. Były bardzo dobrze wykonane i to chyba był najlepszy element w całej książce. Sama treść nie powalała na kolana. Dużo powtórzeń, narracja pozostawiała wiele do życzenia. Na dialogi byłam w stanie przymknąć oko. Nie były sztuczne i dało się je czytać bez grymaszenia. Powiem nawet, że ta część cyklu była lepsza od historii o przebudzeniu mocy.

 

Pozwólcie, że zatrzymam się chwilę przy ilustracjach. O ile te, które znalazły się wewnątrz książki były bardzo ładne, o tyle niezbyt przypadła mi go gustu okładka. Mam wrażenie, że Rey pozbawili na niej szyi. Jakoś to do mnie nie przemawia, ale to tylko moje zdanie.

 

Mam słabość do Rey. Uważam, że to babka z jajami i cieszę się, że mogłam się z nią znów spotkać, choć literacko to spotkanie nie było na zbyt wysokim poziomie. W sumie nie powinnam zbyt dużo wymagać od tej książki. Napisano ją raczej z myślą o dzieciach, a nie dorosłych czytelnikach, którzy liczą na wartką akcję i zapierające dech w pierś opisy. Tego tutaj raczej nie znajdziecie. Ot, prosta historyjka na jeden wieczór.

 

Film podobał mi się znacznie bardziej od książki, która powstała na podstawie scenariusza. Reżyser potrafił zbudować napięcie, tutaj tego nie było. Nie znalazłam emocji, które towarzyszyły mi w kinie. Może dlatego, że znałam już tę historię i nie dowiedziałam się niczego ciekawego? Pewnie tak. Druga kwestia jest taka, że mam swoje lata i jednak wymagam nieco więcej od literatury. Historia Rey to dla mnie za mało.

 

Komu mogę polecić tę książkę? Dzieciom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Gwiezdnymi wojnami. One na pewno będą dobrze bawić się w trakcie lektury. Odradzam sięganie po nią dorosłym czytelnikom. Obawiam się, że to będzie tylko strata czasu. Podejrzewam, że nie tego będą oni szukać w książce tego typu. Lepiej niech przeczytają starsze książki o Gwiezdnych wojnach.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto