Okładka wydania

Dobre Wieści Wspomnienia Najsłynniejszej Rzeczniczki Prasowej Białego Domu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dobre Wieści Wspomnienia Najsłynniejszej Rzeczniczki Prasowej Białego Domu | Autor: Dana Perino

Wybierz opinię:

Anena

Cały świat emocjonuje się polityką. Oczy niemalże każdego obywatela świata zwrócone są na przywódcę jednego z najpotężniejszych krajów, czyli prezydenta USA. Jednakże, czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda świat wielkiej polityki od podszewki? Jak przebiega współpraca mediów z Białym Domem i jakiego rodzaju informacje są przekazywane do publicznej wiadomości? Jeśli tak jak ja jesteście tego ciekawi, to na pewno zaciekawi was książka Dany Perino Dobre wieści.

 

Dana Perino dzieli się z czytelnikami wspomnieniami zza kulis kadencji George'a W. Bush'a. Autorka była rzeczniczką prasową Białego Domu oraz prezenterką stacji Fox News. Miała możliwość pracować z prezydentem i jako pierwsza znała najważniejsze nowiny zanim zostały one przedstawione na oficjalnej konferencji prasowej. Z pasją opowiada o kulisach amerykańskiej polityki oraz dzieli się z czytelnikiem przepisem na sukces. Porady, które umieściła w książce zostały wypracowane w ciągu jej wieloletniej kariery. Autorka jest przekonana, że czytelnik zainteresowany taką pracą będzie mógł skutecznie wykorzystywać w praktyce jej rady.

 

Wśród wydarzeń, o których opowiada, znajdzie się miejsce na tematykę poważną i zabawną. Wspomina o słynnym rzucie butem w prezydenta, który przebolała uszkodzeniem kości policzkowej w wyniku kontaktu ze statywem mikrofonu. Rzeczniczka brała również udział w pewnej tajnej misji w Bagdadzie, której kulisy zdradza w pierwszym rozdziale.

 

Książka Dany Perino to pełna intrygujących wspomnień współpracowniczki George'a W. Busha. Stanowisko rzeczniczki prasowej Białego Domu jest pracą niezwykle stresującą i trudną. Od takiej osoby wymaga się działania pod presją i w sytuacjach zaskakujących szybkością reagowania. Z kart utworu wyłania się obraz kobiety sukcesu, spełnionej pod względem zawodowym i osobistym. Dana Perino wyznaje, że w życiu kieruje się zasadą usłyszaną od przyjaciółki Kim Wilkerson, która szybko stała się jej mottem życiowym: ,,Cokolwiek w życiu zrobisz, nie pozwól, żeby szansa na bycie kochaną przeszła ci koło nosa - on może być tym jedynym, który będzie cię naprawdę kochał. Nie przegap tego". Z nutką dystansu do siebie autorka opowiada o systemie funkcjonowania administracji rządowej USA oraz o codziennych sprawach, które nieraz urastały do rangi problemów.

 

Z ogromną dawką pozytywnych emocji i szacunku Perino wypowiada się o osobach, z którymi miała okazję pracować. Sporo miejsca poświęciła także Georege'owi W. Bush'owi. Jego wizerunek, który znamy z mediów (szczególnie jego kontrowersyjne wypowiedzi i niektóre decyzje) diametralnie różni się od człowieka przedstawionego przez rzeczniczkę. Okazuje się, że Bush jest zupełnie inną osobą niż to sobie wyobrażamy. Autorka opowiada m.in. o jego nastawieniu do współpracowników i ich rodzin oraz o działaniu w stresujących sytuacjach. Gwarantuję, że będzie zaskoczeni.

 

Książka napisana jest językiem prostym, lekkim i miejscami humorystycznie. Choć nigdy nie byłam zainteresowana taką tematyką, to muszę przyznać, że zwierzenia Dany Perino czytałam z zaciekawieniem i wprost nie mogłam oderwać się od lektury. Nigdy nie przypuszczałam, że praca rzecznika jest tak męcząca pod względem psychicznym i wymaga bardzo ogromnego zaangażowania oraz umiejętności szybkiego reagowania i działania pod wpływem silnego stresu. Jestem pełna podziwu dla pracy autorki, która musiała wykazać się hartem ducha i samozaparciem, aby móc przetrwać w świecie wielkiej polityki. Mam nadzieję, że ta książka zainteresuje także Was. Jest to bardzo ciekawa opowieść o kulisach władzy USA oraz o kobiecie, która pokazała siłę charakteru w męskim świecie. Z zaciekawieniem czytałam również jej wspomnienia z dzieciństwa. Dana nawet w snach nie marzyła o tym, że zrobi wielką karierę i będzie miała szansę pracować z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Nawet nie przypuszczała, że będzie miała dostęp do ściśle strzeżonych tajemnic państwowych.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial