Okładka wydania

Zosia Z Ulicy Kociej Tom 8 W Podróży

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Agnieszka Tyszka
 • Tytuł Oryginału: Zosia z Ulicy Kociej Tom 8 W Podróży
 • Seria: Zosia Z Ulicy Kociej
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 210
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 195Mm
 • ISBN: 9788310129437
 • Wydawca: Nasza Księgarnia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zosia Z Ulicy Kociej Tom 8 W Podróży | Autor: Agnieszka Tyszka

Wybierz opinię:

Anena

Już wkrótce wakacje, więc wielu z nas uda się na wymarzony odpoczynek. W tym czasie warto zaopatrzyć się w interesujące i poprawiające humor książki. Oferta wydawnictw jak zawsze jest bogata i każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet młodzi czytelnicy mogą świetnie się bawić przy książce. Tym razem proponuję powieść dla dziewczynek, która zainteresować może także chłopców.

 

Zosia z ulicy Kociej to seria książeczek o perypetiach rezolutnej Zosi i jej rodziny. Zabawne perypetie dziewczynki, jej przyjaciół i zwariowanej rodzinki skutecznie poprawiają humor i nigdy nie nudzą. W ósmej odsłonie Zosia znów nie próżnuje i ponownie przeżywa fascynujące przygody, których jak zwykle wcale nie oczekiwała. Tym razem czytelnik dowie się, jak dziewczynka spędziła wakacje na Santorini oraz jak zakończyła się przygoda kurzej mafii i fatamrugany.

 

Zosia w podróży to zbiór kilku krótkich opowiadań prowadzonych z punktu widzenia głównej bohaterki. Dziewczynka wyjątkowo trafnie ocenia sytuację i emocje swoich bliskich

 

Czytając najnowszą książeczkę przygód Zosi miałam wrażenie, że autorka powoli żegna się z tą postacią. Dziewczynka zdaje się wyrastać z pisania dziennika i nie przejawia już typowo dziecięcej chęci do mówienia o wszystkim. Zosia coraz rzadziej zagląda do dziennika i nie czuje potrzeby pisania. Ona przecież dorasta, przeżywa pierwsze zauroczenie Krisem i staje się nastolatką. Z tego powodu wydaje mi się, że teraz pałeczkę przejmie jej siostra Mania, postać wyrazista i bardzo kreatywna. Jak w poprzednich częściach w domu dziewczynki dzieje się bardzo wiele, a sporo chaosu tym razem wprowadzają stale dokarmiane zwierzęta oraz dwójka bobasów. Jak zawsze z odsieczą przybywa babcia, która zabiera wnuczęta na wakacje do Grecji.

 

Agnieszka Tyszka ponownie ukazuje świat dorosłych widziany oczami dziecka. Jednakże w tej części Zosia jest nieco bardziej świadoma relacji międzyludzkich i zdaje się lepiej rozumieć swoich bliskich. Autorka ironicznie przedstawia stereotyp Polaka na wakacjach i nieco szyderczo piętnuje ciągłe narzekanie, bufetowe obżarstwo, czy klaskanie po lądowaniu samolotu. Taki typowy Polak wiecznie narzeka na dzieci, które stale musi pilnować, żeby nie nabroiły. Oczami Zosi czytelnik poznaje realia greckie, w tym kryzys ekonomiczny i lokalne specjały. Na uwagę zasługuje osoba przewodniczki. Oprowadzająca po Grecji lubuje się w przekazywaniu pesymistycznych wiadomości lub dziwnych i zupełnie nikomu nie potrzebnych informacji. W dalszej części książeczki Zosia kwestionuje otaczającą ją rzeczywistość. Obecna jest między innymi satyra na hipermarkety, która wywołuje na twarzy czytelnika uśmieszek zrozumienia. W czasie, gdy Zosia poznaje świat oczami nastolatki, jej siostra Mania odkrywa w sobie pasję pisania. Zakłada pierwszy dziennik i w niemalże poetycki sposób notuje swoje obserwacje. W odbiorze jej ,,twórczości" przeszkadzają okropne błędy ortograficzne i przekręcenia wyrazów, ale powodują one więcej śmiechu i stanowią nieodłączny element serii książeczek.

 

Mimo, że najnowsza książeczka o perypetiach Zosi jest ósmą z kolei, to bohaterka i sposób ukazania otaczającego ją świata nadal są świeże i urzekają czytelnika. Zabawne sytuacje, w których uczestniczy dziewczynka skrzą dowcipem i skutecznie poprawiają humor. A widoczny między Manią i Zosią kontrast w postrzeganiu rzeczywistości doskonale obrazuje zmiany, jakie nastają wraz z wiekiem bohaterek. Ponownie ogromnym atutem serii jest dostosowany do czytelnika prosty i obrazowy język, który ubogacony jest dowcipnymi spostrzeżeniami. Książeczkę uatrakcyjniają śliczne rysunki Agaty Raczyńskiej, które doskonale uzupełniają prezentowane historyjki. Ponownie podczas lektury uniesposób się nudzić. Nawet dorosły czytelnik znajdzie w książce wiele ciekawych i zaprezentowanych z przymrożeniem oka sytuacji.

 

Zosia z ulicy Kociej w podróży to bardzo ciekawa i rozbudzająca wyobraźnię książeczka, która zainteresuje przede wszystkim dziewczynki, które dorastały wraz z bohaterką. Z kolei młodsze czytelniczki nie będą mogły się doczekać, kiedy Mania usamodzielni się w prowadzeniu narracji. Polecam dzieciom i rodzicom, którzy szukają mądrej i wesołej lektury na lato.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial