Okładka wydania

Cholera I Inne Choroby

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Cholera I Inne Choroby | Autor: Łukasz Kaniewski

Wybierz opinię:

Pani M

Dopóki nie zdecydowałam się na lekturę tej książeczki, nie zastanawiałam się nad tym, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem na temat chorób. Nie jestem jeszcze mamą i to nie dotyczy mnie bezpośrednio, ale warto przygotować się na przyszłość.

 

Cholera i inne choroby to niewielka objętościowo książeczka, która porusza kwestie chorób, takich jak depresja, tasiemiec, grzybica, wszawica, nowotwór czy anoreksja. Brakowało mi jednak świnki, którą przechodzi wiele dzieci. Za to pojawiły się cholera i dżuma, które dziś nie są zbyt często spotykane. Nie do końca też przemówiło do mnie umieszczenie rany w worku z chorobami, ale to tylko moja uwaga, z którą nie musicie się zgodzić.

 

Książeczka jest wydana w bardzo przyjazny dla dziecka sposób. Duże litery, przyciągająca wzrok grafika. Maluchy, które znają alfabet, na pewno doskonale poradzą sobie z lekturą. Autor posługuje się prostym językiem. Nie rzuca na prawo i lewo medycznymi terminami, których najmłodsi czytelnicy na pewno by nie zrozumieli. Łukasz Kaniewski na początku każdego rozdziału umieszcza zabawny wierszyk, po nim następuje omówienie choroby. Radzi, jak się przed nimi ustrzec i jak zachować się, gdy choroba nas już dopadnie.

 

Przekazałam tę książeczkę mojej koleżance, która ma dwoje małych dzieci. Jest nią zachwycona. Powiedziała, że jej córeczka od razu zabrała się za czytanie i zaczęła na swój własny sposób tłumaczyć swojemu młodszemu braciszkowi cechy chorób. To bardzo dobry znak. Co prawda mały jeszcze niewiele z tego zrozumie, ale widać, że to, co autor przekazał jego siostrze, odniosło zamierzony cel.

 

Cieszę się, że na naszym rynku wydawniczym pojawiła się taka pozycja. Przyznam, na początku podchodziłam do niej z dość dużą rezerwą, okładka mnie nie zachwyciła, nie udało jej się trafić w mój gust, ale treść jest za to warta uwagi.

 

Myślę, że ta książeczka to absolutnie obowiązkowa pozycja w każdej rodzinnej biblioteczce. Dzieci zrozumieją dzięki niej, co dzieje się z ciałem, gdy zaatakuje je choroba. Dowiedzą się, czym ona w ogóle jest. W Cholerę i inne choroby powinni zaopatrzyć się również nauczyciele, którzy spokojnie mogą wykorzystać ją jako materiały edukacyjne dla młodszych uczniów. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial