Okładka wydania

Rowerem Przez Świat W Poszukiwaniu Miłości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Per J. Andersson
 • Tytuł Oryginału: New Delhi - Borås. Den Osannolika Berättelsen Om Indiern Som Cyklade Till Sverige För Kärlekens Skull
 • Gatunek: Literatura Podróżnicza
 • Język Oryginału: Szwedzki
 • Przekład: Inga Sawicka
 • Liczba Stron: 304
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788380152564
 • Wydawca: Czarna Owca
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Rowerem Przez Świat W Poszukiwaniu Miłości | Autor: Per J. Andersson

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Najwspanialsze scenariusze pisze życie... , o czym chyba przekonał się już każdy z nas, kto spędził parę lat na tym świecie;) Nikt bowiem nie wymyśliłby tak nieprzewidywalnych, niezwykłych, zaskakujących i fascynujących opowieści, jakie to właśnie buduje los... Oczywiście, największe wrażenie wywierają te historie, które opowiadają o miłości pomiędzy dwojgiem ludzi, i która to potrafi czynić niewyobrażalne cuda, by tylko mogła zatriumfować...:) I właśnie o takim zwycięstwie miłości i niezwykłej drodze dwojga ludzi do jej spełnienia, opowiada książką autorstwa Pera J. Anderssona - "Rowerem przez świat w poszukiwaniu miłości. Z New Delhi do Borås", która to ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

 

Książka ta opowiada historię opartą na faktach, podaną tu jednak w postaci pełnokrwistej powieści obyczajowej, z elementami przygody i oczywiście pokaźną porcją ciepłego humoru. To opowieść o niezwykłym uczuciu, które połączyło młodego, ubogiego indyjskiego mężczyznę i piękną, blondwłosą Szwedkę... Pikej - tak ma na imię główny bohater tej historii, przyszedł na świat w biednej rodzinie we Wschodnich Indiach. Wedle miejscowego zwyczaju, astrolog sporządza mu horoskop na całe życie, który mówi o tym iż Pikej pozna i ożeni się z muzykalną cudzoziemką spod znaku Byka... Wierząc w słowa wieszcza, młody chłopiec nie traci nadziei na spełnienie się tej wróżby i wyczekuje dnia w którym pozna ową kobietę. Mijają lata, życie nie oszczędza dorosłemu już Pikejowi upokorzeń i trosk..., aż oto pewnego dnia podczas rysowania portretów w centrum New Dehli, poznaje on piękną, uroczą i wyjątkową turystkę ze Szwecji, która jak się wkrótce okazuje, jest spod znaku byka...;) Niestety wkrótce Lotta musi powrócić do domu, i tym samym pożegnać się z Pikejem. Ten jednak nie rezygnuje tak łatwo z miłości, kupuje stary rower i...udaje się w podróż do oddalonego o tysiące kilometrów szwedzkiego Borås...:)

 

Książka Pera J. Anderssona stanowi intrygującą, ciepłą i mądrą opowieść o pokonywaniu wszelkich przeszkód losu, które to stają na drodze do szczęścia i miłości. To powieść drogi, którą przebywamy wraz z głównym bohaterem, pełna niezwykłych przygód, niespodzianek, zagrożeń, ale także i ludzkiej życzliwości i dobroci, która daje ogromną porcję pozytywnej energii i wiary w dobro człowieka. Prawdziwa historia oparta na faktach autentycznych, ubrana w szaty pasjonującej powieści fabularnej, która chwyta za serca, wzrusza i trzyma w wielkim zainteresowaniu od pierwszej do ostatniej strony. Ponadto jest to jedna z najbarwniejszych pozycji literackich, poświęconych Indiom i wyjątkowej kulturze tego kraju, która dla nas Europejczyków jest jak najprawdziwsza magia...:)

 

Fabuła tej opowieści została skonstruowana w bardzo dobry i interesujący sposób. Otóż wraz z pierwszymi stronami poznajemy naszego głównego bohatera, jego rodzinę, dzieciństwo, przepowiednię ludowego wieszcza. Następnie dzielimy z nim dole i niedole życia, w którym punktem zwrotnym jest poznanie tajemniczej Europejski. A potem..., potem jest czas koleżeństwa, przyjaźni, rodzącej się miłości, jak i również brutalnego spotkania z rzeczywistością, jaką to jest powrót Lotty do Szwecji... I wreszcie następuje niejako główny punkt programu, czyli szaleńcza, ekscytująca, odważna i obfitująca w wielkie przygoda wyprawa Pikeja, która i bawi, i momentami przeraża, ale zawsze ekscytuje i bardzo ciekawi. To podróż przez połowę świata, przez liczne kraje, kultury, skupiska niezwykłych ludzi, których to poznawanie stanowi wielką przyjemność. I dzięki temu też książka ta ciekawi od początku do samego końca, nie posiadając tym samym żadnych słabszych bądź nudniejszych fragmentów, na które to po prostu brakuje tutaj czasu:)

 

Oczywiście sercem tej powieści są jej bohaterowie, w szczególności Pikej i w nieco mniejszym stopniu Lotta. On jest prostym, zwyczajnym, nie wyróżniającym się z tłumu mężczyzną, którego z racji pochodzenia nie ma prawa spotkać w życiu nic dobrego... Jednak dzięki swojej wierze, zawziętości i upartemu charakterowi, odmienił swoje życie, czyniąc je szczęśliwym. To dobry człowiek, wrażliwy, pełen empatii i niezwykle ciepły w obyciu z innymi ludźmi, choć oczywiście dla nas Europejczyków jego podejście do świata i pewnych kwestii może wydawać się dosyć dziwne i czasami nawet szokujące... Niemniej, to bohater którego można polubić i o którym czyta się z wielką ciekawością:) Co do Lotty, to tak naprawdę chyba nie dane było nam jej poznanie w zadowalającym stopniu, gdyż całość uwagi została tu poświęcona głownie jej ukochanemu. Niemniej z tych skąpych informacji rysuje się nam portret najprawdziwszej Szwedki, czyli kobiety radosnej, pogodnej, otwartej na świat i na ludzi, kochającej przyrodę i wszystko, co żywe. Myślę, że z jednej strony jest to jedna z najbardziej niecodziennych par na kartach literatury, z drugiej zaś dowód na to, że miłość ma zawsze rację...;)

 

Wielką siłą tej książki jest jej język, a w szczególności plastyczność obrazów, jakie są za jego pomocą nam tutaj ukazywane. Per J. Andersson pisze przepięknie o Indiach, Pakistanie, Azji, Europie, a na Szwecji skończywszy, i czyni to tak rzeczywiście i intrygująco, że przed naszymi oczyma same rysują się te niezwykłe widoki, krajobrazy, bezkresne przestrzenie. Książka ta jest rajem dla miłośników podróżowania, którzy sami będą mogli poczuć się jak na największej wyprawie w swoim życiu! To także język pełen poetyki, magii, mistycyzmu, idealnie oddający charakter ludowych przypowieści, mądrości, legend, których spotkamy tutaj naprawdę sporo. Wielkie słowa uznania należą się tutaj także Pani Indze Sawickiej, która w piękny i mądry sposób przetłumaczyła tę opowieść na polski język:)

 

Książka ta bawi, wzrusza, porusza i chwyta za serce, i to nie tylko samą fabułą, ale także tą oto prawdą, iż wszystko to wydarzyło się naprawdę:) I choć być może niektóre fakty, wydarzenia, wątki zostały tutaj nieco podkoloryzowane przez autora, to mimo wszystko czuje się podświadomie, że historia ta wydarzyła się przed laty naprawdę, a jej dalszy ciąg wciąż gdzieś tam trwa w nie tak odległej od nas Szwecji:) Odczucie to jest tym silniejsze, iż podparte wspaniałymi fotografiami ilustrującymi życie Pikeja i Lotty, który to znajdziemy na ostatnich stronach książki. Wystarczy tylko spojrzeć na te zdjęcia, by wiedzieć że to niezwykli ludzie, wyjątkowa historia i najprawdziwsza miłość, o jakiej to marzy tak naprawdę każdy z nas...:)

 

"Rowerem przez świat w poszukiwaniu miłości...", to idealny literacki pocieszyciel na gorsze dni w życiu, który to dodaje energii, poprawia humor i pozwala uwierzyć w to, że ten nasz współczesny świat nie jest wcale taki zły...:) Książka ta bawi, sprawia przyjemność i pomaga przypomnieć sobie o tym, że w życiu tak naprawdę najważniejsza jest miłość i osoby, którymi możemy nią obdarzyć... A do tego jest to naprawdę świetny kawałek literatury, który przykuwa uwagę i ciekawość od pierwszej do ostatniej strony. I oczywiście jeszcze bajeczna okładka, która swoimi kolorami, wzorami i skromną ale niezwykle wyrazistą grafiką, oczarowuje...:) Polecam tę powieść wszystkim miłośnikom pogodnych historii obyczajowych opartych na faktach, jak i również czytelnikom zakochanym w Indiach i oriencie, którego odnajdą tutaj mnóstwo!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto