Okładka wydania

Skazani Na Siebie Tom 1 Dolina Nicole

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Skazani Na Siebie Tom 1 Dolina Nicole | Autor: Iwona PrończukIzabela Gontowicz Kapica

Wybierz opinię:

Pani M

Przeważnie jest tak, że gdy zamawiam książki do recenzji, nie ma o nich żadnych informacji w sieci. Tak było też w przypadku Skazanych na siebie. Nic nie mówiły mi nazwiska autorek, nie wiedziałam, jakie opinie na temat książki mają zaprzyjaźnieni książkoholicy. Wszyscy mówili mi, że nie słyszeli jeszcze o niej. Postanowiłam więc zaryzykować i na własnej skórze przekonać się, co mają mi do zaoferowania. Czy warto było pójść w nieznane?

 

Oto, co czytamy na okładce powieści: „Jest rok 2028. Na tratwach ratunkowych materializuje się grupa sześciuset przypadkowych – jak się początkowo wydaje – rozbitków. Zostali oni prewencyjnie skazani na piętnaście lat wygnania, ponieważ mogliby wywołać na Ziemi powstanie przeciwko rządowi. Zaopatrzeni w trumny z ekwipunkiem przybijają do brzegu nieznanej planety. W trakcie walki o władzę, zasoby i miłość okazuje się, że dzika planeta jest jedyną nadzieją dla reszty ludzkości. Rozpoczyna się wyścig z czasem". Zapowiadała się całkiem niezła lektura, niestety, musiałam obejść się smakiem.

 

Przyznam szczerze, że bardzo rzadko zaczynam książkę i jej nie kończę. Męczę się czasem kilka tygodni, ale przeważnie udaje mi się jakimś cudem dobrnąć do końca. Nie zawsze jest łatwo. Czasem muszę samej sobie obiecać nagrodę za dokończenie lektury. W tym przypadku nawet wizja dużego słoika Nutelli nie pomogła. Musiałam obejść się smakiem. Poddałam się dość szybko. Podejmowałam kilka prób, ale każda kończyła się fiaskiem. Wstyd mi się do tego przyznać, ale nie dobrnęłam nawet do połowy.

 

Co nie zagrało? Trudno mi powiedzieć, nie dokończywszy książki. Po tych kilkunastu stronach, które przeczytałam, mam wrażenie, że autorki chciały upchnąć w powieści zbyt dużo wszystkiego. To nie było zbyt dobre zagranie. Nie odnalazłam głównej myśli przewodniej, co mnie niezmiernie irytowało. Liczyłam na dobrą lekturę i jestem ogromnie rozczarowana.

 

Za nic nie umiałam się wczuć w klimat powieści. Łapałam się na tym, że niby ją czytam, ale moje myśli są zupełnie gdzie indziej. Zastanawiam się, w co ubiorę się na drugi dzień do pracy i nie zważałam na to, co dzieje się w powieści. To raczej nie jest do mnie podobne. Uwielbiam czytać książki i autor musi bardzo postarać się, żebym bujała w obłokach podczas lektury. Umiem się wyłączyć i totalnie zatracić w akcji, ale tym razem mi to nie wyszło, chociaż uwierzcie mi, bardzo się starałam. Pan M. był w pracy, chomiki grzecznie spały i nie rozpraszały mnie żadne sprzęty domowego użytku. Już dawno nie byłam tak rozkojarzona podczas lektury.

 

Nie umiem nikomu polecić tej powieści. Aż chciałabym krzyczeć „uciekajcie, póki możecie", ale tego nie zrobię. Nie przeczytałam Skazanych na siebie do końca i nie mam takiego prawa. Może gdybym wytrzymała jeszcze trochę, miałabym inne zdanie na temat tej książki. Raczej nie podejmę kolejnej próby lektury, to nie moje klimaty. Jeśli autorki odnajdą mój tekst, chcę je przeprosić za to, że się poddałam. Nie zrobiłam tego specjalnie, żeby napisać niepochlebną recenzję. Nie mam czegoś takiego w zwyczaju. Po prostu nie udało się trafić w mój gust literacki. Możecie oczywiście przeczytać tę powieść, nie widzę przeciwwskazań. To, że mnie się nie spodobała, nie znaczy, że i wy będziecie mieli z nią złe wspomnienia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto