Okładka wydania

Kryzys Ozdrowieńczy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Bruce Fife
 • Tytuł Oryginału: The Healing Crisis
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Beata Piecychna
 • Liczba Stron: 112
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205
 • ISBN: 9788364278976
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kryzys Ozdrowieńczy | Autor: Bruce Fife

Wybierz opinię:

Bnioff

Każdy chyba doświadczył stanu, który można nazwać kryzysem ozdrowieńczym. Chodzi o stan, kiedy zmożeni jakąś chorobą, rozpoczynamy terapię i kiedy wydaje się, że jesteśmy na dobrej drodze do całkowitego wyzdrowienia i wyraźnej poprawy ogólnej kondycji, napada nas gwałtowny atak negatywnych przypadłości. Czujemy się fatalnie, często jeszcze gorzej niż zanim rozpoczęliśmy terapię. Najgorsze co możemy w takiej chwili zrobić, to poddać się, przerwać leczenie lub sięgnąć po silne środki farmaceutyczne, których zadaniem nie jest zwalczanie źródeł choroby, ale chwilowa poprawa samopoczucia poprzez wytłumienie uczucia dyskomfortu. Ów czas, zwany kryzysem ozdrowieńczym, jest szalenie istotnym, przełomowym wręcz momentem w procesie leczenia. Trudnym do przejścia, ale niezbędny do całkowitego i skutecznego uleczenia. Doktor Bruce Fife tłumaczy dlaczego jest to tak istotne i pokazuje jak sobie z nim radzić. Zgodnie z jego teorią mamy do czynienia z ewidentnym sygnałem, że organizm wraca do zdrowia.

 

Doktor Fife to znany wszystkim, którzy interesują się naturalnymi metodami leczenia, mówca, trener i dietetyk, założyciel Ośrodka Badań nad Kokosem, którego celem jest edukacja w dziedzinie zdrowego odżywiania i medycznych aspektów tej cudowniej rośliny. Kokosowi i jego właściwościom poświęcił zresztą kilka osobnych prac i wydawnictw książkowych, w innych często wspominał jego cudowne wręcz właściwości, zwłaszcza w postaci oleju. Olej i kokos pojawiają się także w tej publikacji i nie powinno to dziwić nikogo, kto zetknął się już z pracami doktora Bruce'a. Według jego teorii podstawą zdrowego życia jest odpowiednia dieta. Zmiana nawyków żywieniowych może także okazać się skuteczną terapią. Dużo bardziej skuteczną niż szprycowanie się farmaceutykami.

 

„W medycynie tradycyjnej chorobę postrzega się często jako zbiór objawów, leczenie zaś koncentruje się na ich wyeliminowaniu. Problem polega jednak na tym, że objawy wcale nie powodują choroby – stanowią jedynie reakcję organizmu na nią. Wzięcie tabletki nie wyleczy bólu głowy – spowoduje tylko zmniejszenie odczuwania dolegliwości."
To straszne, ale na tej dezinformacji bazują koncerny farmaceutyczne, które w gruncie rzeczy nie są wcale zainteresowane leczeniem, straciliby przecież klientów.
Zupełnie inaczej rzecz ma się z naturalnymi metodami uzdrawiania, które mają być jedynie wsparciem dla własnych sił ozdrowieńczych ciała. To nie żadne czary mary, to biologia i fachowo nazywa się układem immunologicznym. Jest to nic innego jak mechanizm obronny organizmu człowieka, który chroni nas przed chorobotwórczymi mikroorganizmami, organicznymi i nieorganicznymi substancjami toksycznymi. Składa się z miliardów komórek i cząsteczek, a jego najważniejszą częścią się białe krwinki. Jest to niesamowicie skuteczne narzędzie do walki z chorobą, a jego działanie nie przynosi żadnych skutków ubocznych, jak ma to miejsce, kiedy decydujemy się na sięgnięcie po pomoc narzędzi chemicznych zwanych o ironio lekarstwami. Można w tym miejscu zapytać, dlaczego ów cudowny system, owa naturalna broń do walki ze wszelkimi wrogimi organizmami czasami zawodzi albo nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Odpowiedź jest prosta – nie zawsze niestety jest w dobrej formie.

 

„Klucz do zachowania silnego i zdrowego układu immunologicznego – podpowiada doktor Fife – to stosowanie dobrej diety i prowadzenie właściwego stylu życia. Poza pewnymi wyjątkami wszyscy możemy być zdrowi."

 

Łatwo jest zgodzić się z tego typu tezami, trudniej znieść faktyczną walkę z dolegliwościami. Dlatego też warto sięgnąć po tę niewielkich rozmiarów pozycję, ponieważ informacje w niej pomieszczone mogą skutecznie pomóc przejść przez tytułowy ozdrowieńczy kryzys i przygotować się na polepszenie zdrowia i zwiększenie sił witalnych.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto