Okładka wydania

Elżbieta II O Czym Nie Mówi Królowa?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Marek Rybarczyk
 • Tytuł Oryginału: Elżbieta II O Czym Nie Mówi Królowa?
 • Gatunek: Biografie I Autobiografie
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 336
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788324036202
 • Wydawca: Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Elżbieta II O Czym Nie Mówi Królowa? | Autor: Marek Rybarczyk

Wybierz opinię:

Skrawki Myśli

Elżbieta II, która w tym roku skończyła dziewięćdziesiąt lat to najdłużej władający Zjednoczonym Królestwem monarcha w dotychczasowej historii tego państwa. To prawdziwy fenomen w dziejach jakiejkolwiek monarchii świata. To niezaprzeczalnie prawdziwa królowa z krwi i kości. Elżbieta II to również kobieta niezwykła, której misją stało się zostać stróżem dotychczasowego, trwającego od wieków porządku, który z trudem godzi się ze zmianami społecznymi zachodzącymi w jej królestwie, a które jednocześnie zmieniają sposób postrzegania monarchii przez przeciętnego Brytyjczyka. Elżbieta II to królowa, kobieta, która stając się monarchinią na zawsze odmieniła swój los, to twarda obrończyni świata, w którym najwyższym władcą jest król, nawet jeśli z czasem przypada mu jedynie władza iluzoryczna, to wreszcie matka, babka a od niedawna również prababka, która postanowiła, że kontynuować będzie tradycję głoszącą, że królem czy królową zostaje się aż do śmierci.

 

Okrągła rocznica dziewięćdziesiątych urodzin jednej z najbardziej znanych monarchiń na świecie skłoniły Marka Rybarczyka, byłego dziennikarza BBC, wieloletniego korespondenta Gazety Wyborczej, a także dziennikarza Przekroju, Newsweeka i Newsweeka Historia, pisującego obecnie dla Polityki i Focusa, do napisania książki biograficznej Elżbieta II. O czym nie mówi królowa? będącej kilkudziesięcioletnią podróżą przez życie kobiety, która stała się żywym symbolem Wielkiej Brytanii.

 

Marek Rybarczyk wiedzie czytelnika przez życie królowej Elżbiety II z prawdziwą gracją i w przykuwający uwagę czytelnika sposób. Poznajemy oto młodą dziewczynę, która z kogoś kto nigdy nie miał zajść na arystokratycznej drodze tak daleko, przeistoczył się w kogoś, kto osiągnął szczyty i przypłacił to całkowitą utratą życia choć trochę zbliżonego do życia normalnego, przeciętnego człowieka. W świecie najwyższej władzy nie ma bowiem miejsca na spełnianie przyziemnych pragnień. To świat całkowicie poddany etykiecie i konwenansom. To świat, w którym nawet miłość jest z chirurgiczną precyzją wyreżyserowana. Zwłaszcza wtedy, gdy jest ktoś, komu zależy na zbliżeniu się do królewskich szeregów.

 

Elżbieta II nigdy nie miała stać się królową. Zagmatwane losy królewskiej rodziny sprawiły jednak, że stało się inaczej. Sprawiło to również, że bycie królową stało się dla Elżbiety II swego rodzaju misją daną od Boga. To zaś całkowicie zaważyło na tym, w jaki sposób królowa postanowiła swą misje wypełnić i jak pokierowała życiem swoim i swoich najbliższych.

 

Marek Rybarczyk wiedzie czytelnika poprzez historię Wielkiej Brytanii i historię jej królowej, królowej Elżbiety II. Zdradza sekrety. Odkrywa tajemnice. Wyjaśnia motywy działania królowej. Snuje domysły. Elżbieta II. O czym nie mówi królowa? to książka bardzo ciekawa, pełna historii, które do tej pory rzadko kiedy miały okazję ujrzeć światło dzienne. To pasjonująca podróż poprzez losy królowej i jej rodziny. W dodatku losy przeplatane często niewygodnymi i skrywanymi pod dywanem tajemnicami. W każdej królewskiej szafie skrywa się bowiem przynajmniej jeden trup. Wierny naród rzadko jednak może się o tym dowiedzieć. Część tajemnic zdradzonych bowiem zostanie za kilkadziesiąt lat, inne na zawsze zostaną ukryte w przepastnych królewskich archiwach.

 

Elżbieta II. O czym nie mówi królowa? autorstwa Marka Rybarczyka to lektura niezmiernie interesująca. W dodatku napisana w sposób przykuwający uwagę, pełen trafnych spostrzeżeń i często niesamowicie pikantnych ciekawostek z życia brytyjskiego monarszego świecznika. Napisana lekko i w przystępny sposób stanie się doskonałą lekturą nie tylko dla zwolenników brytyjskiej królowej i jej dworu. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto