Okładka wydania

Skąd Się Wzięło Pisklę W Jajku? Historyjki Dla Ciekawskich Dzieci

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Skąd Się Wzięło Pisklę W Jajku? Historyjki Dla Ciekawskich Dzieci | Autor: Christian DrellerPetra Maria Schmitt

Wybierz opinię:

Obsesja Kasiulka

Kilkanaście lat temu, a może jeszcze wcześniej gdy chodziła do biblioteki po książki często zaglądałam na dział na którym wiele było tytułów dotyczących różnych zagadek w typie dlaczego zebra jest w paski, skąd się bierze deszcz, dlaczego mleko jest białe itp. Bardzo lubiłam tę serię i chętnie zaczytywałam się w tych książkach. Postanowiłam powrócić do lat dzieciństwa i sięgnęłam po książkę Petry Marii Schmitt oraz Christiana Dreller Skąd się wzięło pisklę w jajku?

 

Jak najszybciej rozbudzić ciekawość dziecka, a może nie trzeba jej rozbudzać? Małe dzieci już z natury są bardzo ciekawskie i zadają mnóstwo interesujących i nie raz trudnych pytań. Pewnie wiele razy zdarzyło się wam dość długo zastanowić nad odpowiedzią, bo gdy w końcu ją udzielimy to i tak za chwilę pada pytanie: „ale dlaczego?"

 

Skąd się wzięło pisklę w jajku? to zbiór ciekawych historyjek o charakterze edukacyjnym, które mogą dostarczyć wiedzy zarówno przedszkolakom jak i tym starszym dzieciom. W tej książeczce znajdziemy odpowiedzi na następujące pytania: dlaczego nie możemy się sami połaskotać, czy stonoga ma sto nóg, kto włącza i wyłącza światło w lodówce, dlaczego koty mruczą, dlaczego musimy spać czy dość ciekawe pytanie jak powstały góry? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi właśnie w tej książce.

 

Autorzy tak skonstruowali historyjki, aby przekazaną wiedzę ukazać dzieciom w sposób łatwy i przyjemny, ukazując za każdym razem grupkę innych dzieci w codziennych sytuacjach. Bo to codzienne wydarzenia, zasłyszane słowa, powodują ciekawość u dziecka i wytwarzają szereg pytań.

 

Schmitt i Dreller udzielają rzeczowych odpowiedzi, które nie są trudne w odbiorze dla dziecka używając prostych słów nie komplikujących jeszcze bardziej interesującego dziecko zagadnienia.

 

Skąd się wzięło pisklę w jajku? to książka przeznaczona zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników, dzieciaków które same już potrafią czytać i uwielbiają zgłębiać wiedzę sami. To również świetna pozycja dla rodziców, których dzieci zasypują codziennie falą pytań, na które nie raz nie znają odpowiedzi, lub nie wiedzą w jak najbardziej dogłębny sposób na nie odpowiedzieć. To świetna pozycja do czytania przed snem, do zabawy z grupą maluchów w deszczowy dzień, gdy nie można wyjść na dwór.

 

Należy wspomnieć również o interesujących ilustracjach przy każdej z historii które wykonała Heike Vogel.

 

W serii ukazały się również następujące tytuły: Czy słonie boją się myszy?, Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty?, Skąd się biorą dziury w serze?, Skąd właściwie wiemy jaki jest Bóg?

 

Petra Maria Schmitt zainspirowana przez trójkę dzieci zaczęła pisać historie dla najmłodszych czytelników. Odniosła sukces i stała się znaną i uznaną autorką. Obecnie pisze nie tylko książki, ale również audycje dla rozgłośni radiowych i scenariusze dla programów telewizyjnych.

 

Christian Dreller studiował slawistykę i historię. Pracował w wydawnictwach publikujących książki dla dzieci i komiksy. Od 2005 roku zajmuje się tłumaczeniem i pisaniem książek oraz nauczaniem.

 

Heike Vogel ukończyła Wyższą Szkołę Grafiki i Projektowania w Hamburgu, a od 1999 roku pracuje jako ilustratorka dla wydawnictw.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto