Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Druga Bitwa O Monte Cassino I Inne Opowieści

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Druga Bitwa O Monte Cassino I Inne Opowieści | Autor: Aleksandra Ziółkowska Boehm

Wybierz opinię:

TomG

Książki o tematyce wojennej, powojennej czy też z okresu międzywojnia wciąż cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród czytelników, który to fakt wcale nie dziwi, gdyż ten mroczny, dwudziestowieczny okres w dziejach naszego kraju jeszcze bardzo długo będzie pamiętany i utrwalany na wielu rodzajach nośników.

 

Aleksandra Ziółkowska – Boehm jest autorką kilkunastu książek, laureatką nagrody Złotego Exlibrisu Książnicy Pomorskiej w roku 2001 i amerykańskiej dorocznej nagrody stanu Delaware w dziedzinie literatury w roku 2006, a w roku 2014 otrzymała również medal Paderewskiego nadany przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce.

 

Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści jest solidnym tomiskiem w twardej oprawie opatrzonej obwolutą, skupiającą wewnątrz ponad pięćset stron – samo wydanie tej książki cieszy oczy jej posiadacza, nie wspominając już o zawartości literackiej. A trzeba przyznać, że te dziewięć zawartych w książce opowieści stanowi bardzo intrygujący przekrój przez lata dla Polski niełaskawe, traktuje o ciężkich losach Polaków w okresie dla nich nie tylko niebezpiecznym, ale i wyjątkowo nieprzychylnym. Mimo tego jednak historie opowiadane przez autorkę, nawet pomimo swej roli pomnika wystawionego poległym, poszkodowanym i oddanie walczącym o Polskę, zostały napisane w sposób wciągający i nieprzygnębiający. Wspomnienia autorki, rozmowy prowadzone z ludźmi pamiętającymi tamte wyjątkowo trudne czasy, listy i zdjęcia – to wszystko dodaje tylko wyrazu opowieściom Aleksandry Ziółkowskiej – Boehm, a także obrazuje czytelnikowi ze szczegółami, jak pewne rzeczy w tamtych czasach wyglądały.

 

Pisząc o treści zawartej w Drugiej bitwie o Monte Cassino i innych opowieściach nie sposób nie wspomnieć o fascynujących tekstach, jakie wyszły spod pióra autorki. Nawet jeśli zostały tylko oparte na autentycznych historycznych wydarzeniach, to jednak wciągają czytelnika z mocą nie mniejszą niż prawdziwe dokumenty badającego je historyka. Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści będzie więc lekturą wyjątkowo ciekawą nie tylko dla czytelników zainteresowanych historią okresu obydwu wojen światowych, ale także dla tych z nas, którzy chcą przeczytać opowieści pełne realizmu napisane językiem przyjemnym w odbiorze i dojrzałym. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial