Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Trzynasty Gość

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Trzynasty Gość | Autor: Martin Widmark

Wybierz opinię:

TomG

Przygody Dawida i Larissy zyskały kolejny, drugi tom, zatytułowany Trzynasty gość, a jak możemy wyczytać wewnątrz okładki, wydawnictwo wypuści na rynek także tom trzeci. Fakt ten z pewnością ucieszy młodych czytelników, którzy przeczytali pierwszą powieść z Dawidem i Larisą w roli głównej, czyli Antykwariat pod Błękitnym Lustrem.

 

Już pierwszy rzut oka na Trzynastego gościa mówi nam, że druga część przygód dwójki młodych bohaterów objętością jest bardzo zbliżona do części pierwszej oraz że tekstu w niej będzie mniej więcej tyle samo – strony wewnątrz książki ponownie pokryte są gęsto ilustracjami Katariny Strömgård, utrzymanymi w tej samej tonacji co w Antykwariacie pod Błękitnym Lustrem. Sposób rozłożenia tekstu na stronach książki znowu sprawia wrażenie, jakby wydawnictwo chciało tym zabiegiem zyskać na objętości, ale co tam, całość czyta się wygodnie i bardzo szybko.

 

W fabułę Trzynastego gościa Martin Widmark wprowadza tym razem znacznie więcej niesamowitości. Głęboko pod powierzchnią ziemi, w tunelach nieczynnej już kopalni, dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Dawid i Larisa dowiadują się o nich, kiedy trafiają do kopalni podążając za szkockim wynalazcą, który w niewyjaśniony sposób zniknął w jednym z kopalnianych szybów. Wędrując w dziwnie rozświetlonych podziemnych korytarzach Larisa w pewnym momencie spotyka samą siebie – od tego momentu i Dawid, i Larisa mają świadomość, że nie spoczną, póki nie rozwikłają zagadki tajemniczej kopalni. Szybko także dotrze do nich, że niebezpieczeństwo czyhające w podziemnych tunelach zagraża nie tylko im, ale także całej ludzkości.

 

Zagłębiając się w nieco naiwnie skomponowaną fabułę Trzynastego gościa szybko poddajemy się rwącej do przodu akcji, śledząc losy Dawida i Larisy i kibicując im w duchu. Młody czytelnik powinien być usatysfakcjonowany z lektury Trzynastego gościa, ponieważ ta książka oferuje to, co zdaje się być pożywką dla wyobraźni dorastającego człowieka: mnogość zdarzeń, niesamowitość, odwagę i determinację bohaterów, z którymi można się identyfikować, intrygującą fabułę zmierzającą wprost do nieuchronnego happy endu. A przede wszystkim sporą dawkę lekkiej umysłowej rozrywki, którą bez wątpienia jest lektura książek Martina Widmarka. Młodemu czytelnikowi oczywiście polecam.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial