Lost World Powieść Dla Młodzieży

Autor: Kelvin Hadley

Okładka wydania

Lost World Powieść Dla Młodzieży


Dodatkowe informacje

 • Autor: Kelvin Hadley
 • Tytuł Oryginału: Lost World
 • Seria: Angielski Z Ćwiczeniami
 • Gatunek: Języki Obce
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 208
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x190 mm
 • ISBN: 9788377885703
 • Wydawca: Edgard
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Bnioff

Niewielkich rozmiarów książka o tajemniczym tytule „Lost World" wydana przez wydawnictwo Edgard, znane przede wszystkim z publikacji pomagających w nauce języków obcych, jest kapitalnym wydawnictwem łączącym miłe z pożytecznym. Jest bowiem interesującym miksem obyczajowej powieść dla młodzieży z szeregiem narzędzi ułatwiających bezbolesne przyswojenie sobie języka angielskiego. Nie tylko słówek, ale także zwrotów, konstrukcji leksykalno-gramatycznych i zasad rządzących współczesną angielszczyzną. Osobom, które znają angielski nieco lepiej, niż w stopniu podstawowym, pomoże z pewnością utrwalić sobie umiejętność czytania ze zrozumieniem i to czytania z przyjemnością.

 

Na uwagę zasługuje więc przede wszystkim sama historia, która okazuje się szalenie wciągającą opowieścią z wątkiem trudnej czy wręcz tragicznej historii w tle. Oto rodzice nastoletniej bohaterki, o uroczym imieniu Angel, zmuszeni są zmienić miejsce zamieszkania, a tak dokładnie, to jej ojciec zostaje przeniesiony na placówkę w innym kraju. Rodzina przenosi się więc z deszczowego Londynu do gorącej Nikozji na Cyprze. Dziewczyna musi rozstać się z przyjaciółmi, szkołą i zajęciami z fotografii, które zaczynają ją szalenie pochłaniać i zaaklimatyzować się w skrajnie innym otoczeniu. Na szczęście jest w wieku, w którym takie zmiany, choć zapewne nie do końca komfortowe, to jednak nie powodują większych frustracji. Okazuje się, że szybka zaprzyjaźnia się z chłopakiem, który znalazł się na wyspie z podobnych co ona przyczyn i także fascynuje się fotografowaniem. Zamiłowanie do fotografii zbliży ich do siebie oraz stanie się przyczynkiem do poznania splątanych losów mieszkańców tej pozornie tylko sielskiej wyspy na Morzu Śródziemnym, kojarzonej przede wszystkim ze słonecznymi plażami i beztroskimi wakacjami. Okaże się, że wykonana przypadkowo fotografia stanie się kluczem do niesamowitej historii sięgającej lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Historii tragicznej, której konsekwencje odczuwalne są także obecnie. Wiele wątków zostanie tylko naszkicowanych, zachęcając tym samy do sięgnięcia do źródeł historycznych. Jako się więc już rzekło, opowieść snuta prze Kevina Hadleya wciąga na tyle, że niepostrzeżenie chłoniemy także wiedzę z zakresy konstrukcji zdań oraz angielskiego słownictwa. Na marginesach każdej ze stron znajdują się trudniejsze słówka i zwroty, dzięki czemu można na bieżąco, mimochodem, czy jak kto woli kątem oka sprawdzać, swoją znajomość słownictwa, ewentualnie ją uzupełniając. Na wszelki wypadek wydawca zamieścił też regularny słowniczek na końcu książki. Dzięki czemu, w każdej chwili możne rozwiać wątpliwości dotyczące trudniejszych pojęć i poszczególnych słów jakie pojawiają się w historii młodych fotografów tropiących zagadki z przeszłości.

 

Co kilka rozdziałów, które same w sobie są krótkie, jedno, dwu stronnicowe, znajdują się ćwiczenia gramatyczne i zadanie, dzięki którym można przerobić dokładnie materiał leksykalny z poszczególnych rozdziałów oraz sprawdzić, na ile potrafimy czytać teksty w obcym języku ze zrozumieniem. Można oczywiście wracać do ćwiczeń w dowolnym czasie i raczej nikogo nie zdziwi, jeśli czytelnik zaabsorbowany opowieścią zwyczajnie ominie je podczas pierwszej lektury. Przy drugim czytanie warto jednak poświęcić swoją uwagę głównie na kwestie gramatyczne i wskazówki, których celem jest pomóc w doskonaleniu znajomości języka angielskiego.

 

Trudno nie przyznać racji wydawcy, który reklamuję tę pozycję stwierdzeniem, że oto możemy przekonać się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której zaprawdę nie sposób się oprzeć. Dotyczy to nie tylko czytelnika z sugerowanego przedziału wiekowego 13-17 lat i nie tyko tego, którego poziom znajomości angielskiego określa się jako A2-B1. Pozostaje więc czekać na kolejne podobne publikacje w ofercie wydawnictwa Edgard

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!