Bajki Dla Dzieci Stories For Kids

Autor: Janusz Niżyński

Okładka wydania

Bajki Dla Dzieci Stories For Kids


Dodatkowe informacje

 • Autor: Janusz Niżyński
 • Tytuł Oryginału: Bajki Dla Dzieci Stories For Kids
 • Gatunek: Dziecięce I Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 144
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205mm
 • ISBN: 9788380831551
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  5/6

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Magnolia044

W czasach kiedy nawet w przedszkolach uczą języka angielskiego wymaganie jego znajomości jest podstawą dobrego wykształcenia. Dlatego dzieci można uczyć również poprzez zabawę, bądź właśnie przez czytanie bajeczek w tym języku.

 

Książeczka składa się z 20 bajek które są napisane naprzemiennie w języku polskim i angielskim. Bajeczki są o przeróżnej tematyce np. o ludziach - królu, małym Michałku; zwierzętach - kotku, kurach i jaskółkach, żurawiu; także o takich wartościach jak miłości, szczęście, przyjaźń, mądrość, upływający czas, czy o warunkach atmosferycznych - kropelce deszczu, maleńkiej chmurce, śniegulce; oraz o roślinach - róży, kaktusie. Jedne są bardzo krótkie inne nieco dłuższe, ale nie przekraczające 5 stron.

 

Bajeczki są proste ale pouczające. Uczą słownictwa oraz poprawnej konstrukcji zdań w języku angielskim. Historyjki są napisane prostym językiem, gdzie żaden dzieciak nie będzie miał z nim większego problemu. Każda bajka okraszona jest ilustracją, która nawiązuje do tematu historyjki, nie są one nadzwyczaj piękne, ale z pewnością wzbogacają książkę.

 

Historyjki te mają na celu przekazać dzieciom to co najistotniejsze w życiu, czyli mowa tutaj o wartościach moralnych, wszystko przedstawione jest w sposób bardzo przystępny. Książeczka idealnie sprawdzi się dla dzieci które potrafią samodzielnie czytać i uczą się języka angielskiego. Mój synek ma 4 latka i pomimo, że nie potrafi czytać i nie zna angielskiego, to z przyjemnością słucha bajeczek. Jakby tego było mało podłapuje angielskie słówka, co mnie osobiście bardzo cieszy. Toteż młodsze dzieciaki również mogą zapoznać się z książeczką. Polecam.

Pani M

Za moich czasów, czyli wtedy, gdy jeszcze po ziemi tuptały dinozaury, dzieci nie uczono w przedszkolu języka angielskiego. Dzisiaj to jest standard. Nikogo więc nie dziwi już wydawanie książek dla dzieci po polsku i angielsku. Pozwólcie, że dziś opowiem wam o bajkach dla najmłodszych, które zostały napisane w dwóch językach.

 

Proste i pouczające historie przedstawione po polsku i po angielsku pomogą dziecku uczyć się słówek, konstrukcji gramatycznych i żywego języka angielskiego, dając przy tym przyjemność ze szlifowania umiejętności językowych. Krótkie i często zabawne opowiadania o ludziach, zwierzętach, roślinach czy zjawiskach przyrodniczych mają na celu nie tylko bawić oraz uczyć języka, lecz także przekazywać dziecku piękne i ważne prawdy na temat miłości, szczęścia, przyjaźni czy przesadnej ambicji.

 

Książeczkę czyta się bardzo szybko. Każda bajeczka jest zilustrowana. Może i ilustracje nie są najpiękniejsze, ale to nie jest ważne w tym przypadku. Liczy się coś innego. Historyjki przekazują dzieciom w prosty sposób najważniejsze prawdy życiowe. Są pouczające i zostały napisane w taki sposób, żeby najmłodsi bez trudu je zrozumieli. Może ich fabuła nie rzuca na kolana, lecz nie uważam, by był to mankament. Dzieci najłatwiej zapamiętują proste w przekazie opowieści. Janusz Niżyński spisał się więc na medal. Oddał w ręce najmłodszych czytelników wartościową książeczkę.

 

Komu mogę polecić Bajki dla dzieci? Przede wszystkim rodzicom, którzy chcą, by ich dzieci od najmłodszych lat uczyły się angielskiego. Na przykładzie panienki H., tegorocznej pierwszoklasistki, widzę, że zapamiętała poszczególne obce słówka. Może nie mówi całymi zdaniami, ale ciocia i tak jest z niej dumna, że tak szybko zaczęła wykorzystywać nowe słownictwo. Cieszę się, że taka publikacja powstała. To będzie dobry prezent dla najmłodszych czytelników. Nie tylko dla tych, którzy już chodzą do szkoły czy przedszkola. Mniejsze szkraby także powinny być zadowolone, gdy rodzice będą wraz z nimi czytać te historyjki.

 

Drodzy rodzice, rozejrzyjcie się za tą publikacją. Nie jest droga i naprawdę warto zainwestować w nią pieniądze. Nie będziecie żałowali tej inwestycji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!