Okładka wydania

Dlaczego Hipopotam Jest Gruby?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dlaczego Hipopotam Jest Gruby? | Autor: Dorota Sumińska

Wybierz opinię:

Magnolia044

„W przyrodzie wszystko jest doskonale zaplanowane i nic nie dzieje się bez przyczyny.". str. 44

 

Jak tylko otrzymałam propozycję zrecenzowania książeczki Dlaczego hipopotam jest gruby? od razu pomyślałam o synku, który jest na etapie zadawania przedziwnych pytań. Dlatego pomyślałam, że owa pozycja jest idealna dla niego. Jakie są nasze (moje i synka) wrażenia po przeczytaniu lektury? Zapraszam do krótkiej recenzji.

 

Książeczka jest kontynuacją książki Dlaczego oczy kota świecą w nocy?, niestety nie mieliśmy możliwości bliżej poznać danej pozycji, ale z pewnością nadrobimy braki. W Dlaczego hipopotam jest gruby? dziecko otrzymuje odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań między innymi: „Czy zwierzęta chodzą do szkoły?", „Dlaczego krew jest czerwona?", „Po co kura znosi jajka?", „Po co pszczoły robią miód?", „Czy zwierzęta się myją?" i wiele innych ciekawych i podchwytliwych pytań, na które są udzielone wyczerpujące odpowiedzi, ale językiem, który każde dziecko powyżej 4 roku życia doskonale zrozumie.

 

„Dlaczego oko jest przezroczyste? Gdy patrzysz przez okno, widzisz, co dzieje się na zewnątrz. A gdy zasłonisz okno? Nic nie zobaczysz. Oko to okno dla twojego mózgu. Może nawet więcej. To kamera lub bardzo szybko robiący zdjęcia aparat fotograficzny. A te zdjęcia to informacje, które są dostarczane do naszego mózgu." str. 31

 

Od strony technicznej książeczka również zasługuje na pochwałę. Obłożona jest twardą oprawą, która zapobieganie ewentualnym zniszczeniom. Wiadomo jak to dzieci, złapią coś, a zaraz upuszcza, często też lubią mieć brudne raczki, dlatego ta oprawa ma za zadanie również chronić zawartość książeczki, a nie tylko być ozdobą. W środku na każdej stronie umieszczone są przyjazne dla oka ilustracje przeróżnych zwierząt nawiązujące do wybranego pytania, obrazki z pewnością przyciągną uwagę młodego czytelnika. Jeżeli chodzi o sam tekst, to każde zadane pytanie jest wyróżnione kolorem, tak by nie zlewało się z odpowiedzią. Czcionka jest duża, przez co 120 stron przeleci Wam nie wiadomo kiedy.

 

Reasumując: książeczka idealnie wpasowała się w gust mojego synka. Myślę, że inni młodzi czytelniczy również się na niej nie zawiodą. Drodzy rodzice czasami pytania naszych pociech tak nas zaskakują, że dzięki tej książeczce mamy duże ułatwienie i wygodę, ale również sami na nowo odkrywamy pewne zjawiska. Tak jak wspomniałam, lektura odpowiada na wiele pytań typu: po co?, co to?, skąd?, dlaczego?, kto?, czy? - pytań, których mają mnóstwo młodzi odkrywcy. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial