Okładka wydania

Jesteś Moja Dzikusko

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jesteś Moja Dzikusko | Autor: Agnieszka Lingas Łoniewska

Wybierz opinię:

Obsesja Kasiulka

Co do książek Agnieszki Lingas-Łoniewskiej to mam z nimi problem takiej natury, że co roku obiecuję sobie, że uzupełnię swoją biblioteczkę o brakujące tytuły, i co roku nie jest mi z tym po drodze. Mam nadzieję, że moje postanowienie noworoczne w końcu zrealizuję i z końcem roku te tytuły do mnie zawitają.

 

Tym razem w moje ręce trafiła jej najnowsza książka Jesteś moja dzikusko, która podobnie jak jej poprzednie historie, które przeczytałam zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.

 

Anthony Tolland to uczeń ostatniej klasy prywatnego amerykańsko-polskiego liceum. Nie jest grzecznym chłopczykiem, a wszelkie problemy rozwiązuje za pomocą pięści. Pewnego dnia w jego domu zjawia się drobna rudowłosa Natalia, która przysposabia jego matka. Natalia to córka jej tragicznie zmarłej przyjaciółki. Początkowo Tony stara się ją ignorować, dziewczyna irytuje go na każdym kroku, nie pasuje do jego snobistycznego świata. Jednak gdy okazuje się, że będzie chodziła do tej samej szkoły co on, odczuwa on potrzebę opieki nad nią, bo wie jaka jest młodzież ucząca się w tej szkole. Z czasem chłopak odkrywa u siebie całkiem inne, dość nietypowe jak dla siebie uczucia w stosunku do Natalii. Jak potoczą się losy tych dwojga młodych ludzi? A przede wszystkim dlaczego poznajemy tę historię, gdyż tak naprawdę rozpoczęła się ona wiele wiele lat później, a autorka przenosi nas w przeszłość by ją nam przedstawić.

 

Cóż mogę powiedzieć o tej książce? Po prostu tyle: nie mam słów podziwu dla autorki, która ponownie rozbiła mnie emocjonalnie. Już dawno nie mam tylu lat co bohaterowie, wiec dlaczego takie miłostki mnie wzruszają, problemy wieku młodzieńczego, których teraz wiele, które tak naprawdę nie raz budzą uśmiech na twarzy, poruszają mnie na tyle, że nie raz oczy mi się zaszkliły. I można mówić, że powieści autorki są przewidywalne, jednak tak mocnego rozerwania emocjonalnego mało który autor u mnie spowodował.

 

I ponownie, jak w poprzednich lekturach autorki mamy świetnie nakreślonych bohaterów, którzy są całkowicie odmienni, jak ogień i woda. Kolejnym atutem jest prosty i przystępnym język, który powoduje, że książkę czyta się bardzo przyjemnie i niesamowicie szybko.

 

Gdy skończyłam lekturę książki, ciężko było mi się otrząsnąć, przekartkowywałam ją jeszcze kilka razy, wracałam do niektórych fragmentów i jeszcze raz przeżywałam wszystko razem z bohaterami.

 

Polecam serdecznie, nad historiami stworzonymi przez autorkę warto się pochylić.

 

Sięgając po książki Lingas-Łoniewskiej rezerwujcie od razu wieczór, tych lektur nie da się czytać na raty, dla nich zarywa się po prostu noc. Od tak precyzyjnie dopracowanych historii, pełnych emocji, wydarzeń, które nie raz wyciskają łzy trudno się oderwać. Bardzo szybko zżywamy się z bohaterem i pomimo tego, że zazwyczaj jest on tym „złym" to i tak mu kibicujemy, gdyż wiadomo, że każda zmiana, nawet najmniejsza w tym dobrym kierunku pozytywnie wpłynie na jego i nasze dalsze postępowanie.

 

Agnieszka Lingas-Łoniewska, wrocławianka pisząca książki łączące sensację z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków. Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Ma także na swoim koncie udział w antologiach literackich: „Książki Moja Miłość" i „31.10 Halloween po polsku" oraz „Zatrute pióra". Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi blog z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial