Twój Anioł Z Nieba Tom 4 Superanioł

Autor: Edmond Prochain

Okładka wydania

Twój Anioł Z Nieba Tom 4 Superanioł


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Mały chłopiec o imieniu Antek spotyka pewnego dnia na przydomowym podwórku swojego rówieśnika - aniołka... Jak się okazuje, jest on Aniołem Stróżem naszego Antka, i w związku z tym obu chłopców łączy najprawdziwsza i najszczersza przyjaźń:) Od tej chwili Antek zawsze może liczyć na wsparcie Anioła, a Anioł na pomoc Antosia:) Oto główny zarys fabuły bajkowego cyklu Edmonda Prochaina - "Twój Anioł z Nieba", który w piękny, mądry i dowcipny sposób opowiada o tym, co w życiu powinno być najważniejsze. Najnowsza, czwarta już odsłona tego cyklu, nosi tytuł "Superanioł", i właśnie miałam okazję przeczytać ją przed kilkoma dniami, zaś wrażeniami z tej lektury pragnę podzielić się w tej oto recenzji:)

 

Antek po raz kolejny potrzebuje pomocy swojego Anioła Stróża... A wszystko zaczęło się od tego, iż chłopiec zapomniał nauczyć się na sprawdzian z matematyki, i przestraszony próbował powtórzyć materiał tuż przed początkiem lekcji... Wtedy to pojawił się tajemniczy "Superanioł", który namawia chłopca na ściąganie... Wkrótce potem ów nowy kolega Antosia, namawia go do coraz to gorszych uczynków, zacierając przy tym swoje anielskie rączki... Na szczęście w porę zjawia się Anioł Stróż Antka, który szybko ujawnia prawdziwą naturę nowego kolegi chłopczyka....

 

Książka ta stanowi bardzo mądrą lekcję dla każdego dziecka o tym, iż nigdy nie należy ufać obcym "cudownym doradcom", jak i również na temat tego, że nie należy ulegać pokusom, które to mogą przynieść krótkotrwałą radość, ale po pewnym czasie budzą nasze wyrzuty sumienia... I jest to lekcja przekazana w bardzo przystępny, prosty, barwny i pasjonujący sposób, który z pewnością zadziała na wyobraźnię nawet kilkuletnich dzieci. To książka, która bawi i edukuje w równym stopniu, a przy tym czyni to z udziałem inteligentnego humoru, który raz po raz wywołuje uśmiech na twarzach czytelników:) To nauka religii i życia na wesoło, która jest bezpieczna, prosta i bardzo ciekawa dla dzieci, a to powinno być chyba najważniejsze.

 

Lektura tej książki ciekawi już od pierwszej strony, następnie podsyca ów zainteresowanie kolejnymi wydarzeniami z życia bohaterów, zaś puentą tej opowieści jest bardzo mądry finał z morałem, który to stanowi doskonały punkt do podjęcia przez nas rozmowy z dziećmi. I to chyba jest ta wyjątkowość tej bajki jak i również całego cyklu, która to łączy w sobie przyjemność płynącą z lektury, z okazją do podjęcia dyskusji z naszymi pociechami na temat tego, jak powinno się postępować w życiu. W przypadku tej książki będzie tu mowa o sile przyjaźni, konieczności ograniczonego zaufania wobec obcych, oraz o nie uleganiu wszechobecnym pokusom, które wcale nie są dla nas dobre... I wszystko to w tak niepozornych rozmiarów książeczce, która raz jeszcze udowadnia, że siła literatury tkwi nie w objętości, lecz w jakości:)

 

W przypadku literatury dziecięcej kluczowe miejsce zajmują ilustracje, które przykuwają wzrok dzieci, jak i również pozwalają zająć ich uwagę wtedy, gdy np. mama lub tata czytają na głos książkę. I w przypadku "Superanioła" z pewnością najmłodsi czytelnicy będą w pełni usatysfakcjonowaniu pięknymi ilustracjami obrazującymi ukazywane tu wydarzenia, a których to autorem jest Vincent Levebvre. To niezwykle plastyczne, ładne, bajkowe rysunki w kolorze sepii, które świetnie oddają klimat tej opowieści. Tym samym książka ta jest idealną propozycją również i dla najmłodszych odbiorców, którzy nie potrafią jeszcze czytać, za to kochają podziwiać piękne obrazki:)

 

Wielkim plusem tej książki jest również to, iż jej bohaterowie są tak naprawdę zwykłymi dziećmi, które dopiero uczą się życia i otaczającego ich śwista. Co prawda jeden z nich jest Aniołem Stróżem, ale za to takim który każdego dnia chodzi do szkoły dla aniołków i uczy się tam tego, co jest dobre, a co złe. Antek zaś jest najzwyczajniejszym chłopcem, który ma mamę, tatę, siostrę i kota, i także codziennie uczęszcza na szkolne lekcje. A poza tym oboje oni są bardzo rezolutni, pomysłowi, czasami lubiący trochę narozrabiać...;) Myślę, że każde dziecka będzie zachwycone tymi postaciami, które są mu bliższe niż np. postacie superbohaterów z komiksów... Bynajmniej mam taką wielką nadzieję:)

 

"Superanioł" to książka oparta na świetnym pomyśle, prostocie historii, pięknych rysunkach i niezwykle mądrym morale płynącym z tej opowieści. Jak dla mnie jest tu absolutnie wszystko, czego bym oczekiwała od bajki dla najmłodszych czytelników:) Polecam zatem wszystkim sięgnięcie po tę pozycję, która z pewnością przyniesie waszym dzieciom wielką radość i niezapomnianą zabawę:)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!