Okładka wydania

Medycyna Mitochondrialna

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Bodo KuklinskiAnja Schemionek
 • Tytuł Oryginału: Mitochondrientherapie – Die Alternative: Schulmedizin? Heilung Ausgeschlossen!
 • Gatunek: ZdrowiePoradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Przekład: Sylwia Grodzicka
 • Liczba Stron: 252
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788364278877
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Medycyna Mitochondrialna | Autor: Bodo KuklinskiAnja Schemionek

Wybierz opinię:

TomG

Białostockie wydawnictwo Vital z wciąż niesłabnącym zaangażowaniem wypuszcza na rynek kolejne pozycje dotyczące – nazwijmy rzecz pokrótce – medycyny alternatywnej. Były już Szczepienia pełne kłamstw Andreasa Moritza, były poradniki o jedzeniu czy uzdrawiającej mocy herbaty. Ci czytelnicy, którzy są ciekawi nowatorskiego, prezentowanego w publikacjach wydawnictwa Vital spojrzenia na zachowanie zdrowego organizmu ludzkiego, są tą sytuacją bez wątpienia zachwyceni.

 

Ja sam czytam paranaukowe książki publikowane przez Vital tylko i wyłącznie w celach recenzenckich, nie jestem więc docelowym odbiorcą ich treści. Oceniam raczej ich zawartość i wykonanie, nakład pracy włożonej w powstanie tych poszczególnych poradników i sposoby, jakich ich autorzy używają do przedstawienia potencjalnym czytelnikom swoich przemyśleń i teorii. Nie zdarzyło się jeszcze i raczej nigdy nie zdarzy, bym kiedykolwiek próbował stosować się do rad zawartych w tych książkach. Przynajmniej tak wydaje mi się dzisiaj.

 

Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby jest poradnikiem standardowym pod względem obszerności – jak wiele innych tego rodzaju publikacji, liczy sobie niewiele ponad dwieście stron. Jednak pomimo niezbyt imponującej szerokości grzbietu Medycyna mitochondrialna może zaintrygować, a nawet przewrócić do góry nogami sposób myślenia o chorobach niejednego czytelnika. Jak twierdzą jej autorzy już we wstępie, podłoże chorób może tkwić w niewłaściwych reakcjach organizmu oraz jego komórek, i jeżeli nie zostanie to odpowiednio wcześnie rozpoznane i poddane terapii, nieprawidłowy metabolizm rozprzestrzenia się niczym pożar. Dodają także, by czytelnik wziął los w swoje własne ręce dzięki ich niewielkiej książeczce, która wesprze go w udzieleniu pomocy samemu sobie. Według nich nie ma chorób nieuleczalnych.

 

Co znajdziemy we wnętrzu Medycyny mitochondrialnej? Wszystko to, co dotyczy komórek ludzkiego ciała i nie tylko, podane w przystępnej formie, zrozumiałej i nieskomplikowanej bez względu na trudność prezentowanego tematu. Przeczytamy m.in. o mitochondriach, rozkładzie kwasów tłuszczowych, badaniach związanych z metabolizmem węglowodanów, minerałach i łańcuchu oddechowym. Zagadnień zawartych w Medycynie mitochondrialnej jest oczywiście znacznie więcej, jednak z grubsza można powiedzieć, że książka została podzielona na trzy główne części: wprowadzenie do mitochondrii, diagnostykę mitochondriopatii oraz – chyba najważniejszą z tych części – terapię mitochondrialną. Czytelnicy rozczarowani medycyną klasyczną mogą znaleźć w niej opisy nieco innych praktyk, jak chociażby stosowania diety paleo czy przeczytać o dowodach na skuteczność terapii mitochondrialnej. Jeśli któryś z czytelników interesuje się medycyną alternatywną, posiada otwarty umysł i optymistyczne, pełne wiary podejście do tematu, znajdzie w poradniku wydawnictwa Vital całkiem sporo intrygujących zagadnień. Autorzy postarali się o to, by opisy poruszanej tematyki były szczegółowe i zadowalające dla przeciętnego ich odbiorcy, zamieszczono także ilustracje i ułatwiające zrozumienie tekstu tabele. Poradnik ten prezentuje się przyzwoicie tak pod względem wydania, jak i zawartości tekstowej, więc powinien zaspokoić oczekiwania czytelników, którzy zdecydują się na jego zakup.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto