Okładka wydania

Tajemnice Historii. Niewyjaśnione Zagadki Wszech Czasów

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajemnice Historii. Niewyjaśnione Zagadki Wszech Czasów | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

TomG

Każdego z nas intryguje przeszłość, zwłaszcza, jeśli skrywają się w niej mroki niewyjaśnionych po dziś dzień tajemnic. Wszyscy lubimy słuchać opowieści o egzotycznych miejscach, wyprawach w najbardziej tajemnicze rejony naszego globu i odkrywaniu po dziesiątkach lat faktów o wiekowych miejscach, żyjących niegdyś ludziach czy minionych wydarzeniach. Lubimy to, ponieważ tego rodzaju opowieści niosą ze sobą nutkę czegoś niezwykłego i zarazem pociągającego.

 

Książka Tajemnice historii. Niewyjaśnione zagadki wszech czasów jest pracą zbiorową, jednakże za jej powstanie odpowiedzialna jest jej pomysłodawczyni, Joan Ricart. W stworzenie tego bogatego w zdjęcia, emanującego kolorem albumu wiele pracy włożyły także dwie inne osoby odpowiedzialne za stronę graficzną książki, która – trzeba podkreślić – prezentuje się znakomicie. Duży format A5, na każdej ze stron kolorowe zdjęcia obrazujące teksty poszczególnych rozdziałów, twarda okładka i – dodatkowo – obwoluta utrzymana w miłych dla oka, stonowanych i nieco mrocznych kolorach. Całość podoba się już przy pierwszym kontakcie.

 

W warstwie tekstowej Tajemnice historii nie zostały rozbudowane zbyt obszernie. Każdy z rozdziałów poruszanych w tej publikacji oczywiście opisuje odpowiednie miejsca i wydarzenia, a także inne związane z nimi aspekty, ale nie są to teksty na miarę obszernych publikacji historycznych. Poszczególne zagadnienia opisano w książce raczej skrótowo, więc sam wstęp i dwadzieścia kolejnych rozdziałów nie zapewnią zbyt dużo czytania. Nie to jednak było ich celem, a raczej zwrócenie uwagi czytelnika na pewne okresy historyczne i związane z nimi zagadnienia, które mają skłonić tych bardziej dociekliwych do kontynuowania literackich badań na szczególnie interesujące tematy.

 

A jest ich w książce całkiem sporo, począwszy od tych skądś już znanych, a skończywszy na tematach rzadziej dotychczas poruszanych. Możemy w Tajemnicach historii przeczytać o dinozaurach i ewolucji człowieka, egipskich piramidach, wielkich posągach z Wyspy Wielkanocnej, Majach i Inkach, a także o mniej popularnych tematach, jak chociażby o kontynencie zanurzonym w czasie czy rękopisach z Qumran. Nie zapomniano również o wątkach religijnych, a właściwie dotykających natury chrześcijaństwa, czyli o poszukiwaniach historycznego Jezusa oraz relikwiach związanych z religią chrześcijańską. Jednym słowem rozrzut tematyczny zawartych w Tajemnicach historii tekstów jest bardzo duży, obejmuje również imponujący przedział czasowy.

 

Trochę zabrakło mi w Tajemnicach historii szerszego spojrzenia i zamieszczenia większej ilości tekstu na poszczególne z prezentowanych w książce tematów, ale jak wspomniałem już wyżej, nie taki cel przyświecał jej pomysłodawczyni. Album miał być publikacją popularno-naukową i wymagania te w pełni spełnia. Bez wątpienia zaciekawi tak czytelników młodszych, jak i starszych, a zamieszczone w nim liczne fotografie pobudzą wyobraźnię każdego czytelnika.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial