A Road For Distant Hearts Angielski Z Ćwiczeniami

Autor: C. S. Wallace

Okładka wydania

A Road For Distant Hearts Angielski Z Ćwiczeniami


Dodatkowe informacje

 • Autor: C. S. Wallace
 • Tytuł Oryginału: A Road For Distant Hearts Angielski Z Ćwiczeniami
 • Gatunek: Powieści I Opowiadania
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 192
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x190 mm
 • ISBN: 9788377885697
 • Wydawca: Edgard
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Moja starsza siostra mieszka w Anglii. Bardzo często dostaję od niej książki w oryginale, zanim jeszcze dotrą do Polski. W ten sposób przeczytałam ostatnie dwie części Harry'ego Pottera czy powieści Harlana Cobena. Moim zdaniem poprzez czytanie książek w oryginale i oglądanie filmów z angielskimi napisami, bez lektora, najszybciej uczy się języka obcego. Z ciekawości sięgnęłam po A Road for distant hearts. Jestem bardziej zaawansowana językowo, ale chciałam przekonać się na własnej skórze, w jaki sposób wydawca chciał pomóc nastoletnim uczniom w nauce angielskiego.

 

Bohaterkami są dwie kuzynki, piętnastolatki Chloe i Alice. Dziewczęta wyruszają do Santiago de Compostela. Tam mają spotkać się z dawnym kolegą, Jackiem. Obie nastolatki podkochują się w nim. Czy to doprowadzi do kłótni między nimi? Co zdarzy się w Hiszpanii? Kogo na swojej drodze spotkają Chloe i Alice?

 

Fabuła powieści jest bardzo prosta. To typowa powieść dla nastoletnich czytelników. Porusza problemy, z jakimi oni się borykają, więc odbiorcy mogą identyfikować się z bohaterami. Chociaż już jestem stara dupa, dobrze bawiłam się w trakcie lektury. Trochę bałam się, że będę się nudzić, w końcu to publikacja przeznaczona dla czytelników w przedziale wiekowym 13-17 lat. Na szczęście nic takiego się nie stało. Opowieść jest napisana w przejrzysty, zrozumiały sposób i nie ma większego problemu z jej zrozumieniem. Nie ma tu wziętych z kosmosu zwrotów. Wszystkie trudniejsze sformułowania są tłumaczone na nawiasie, więc można je sprawdzić bez sięgania po słownik. To bardzo duży plus. Czyta się jedną książkę i nie ma potrzeby siedzenia ze słownikiem na kolanach. Taka forma nauki języka obcego jest idealna. Człowiek zapamiętuje obcojęzyczne zwroty bez problemu, zapominając o tym, że ma przed sobą książkę do nauki angielskiego. To duży.

 

W tej publikacji znajdziecie 70 ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych. Są dość proste do zrobienia. Wszystko jest wyjaśnione. Polecenia są przejrzyste i sformułowane w zrozumiały sposób. Na końcu znajdują się rozwiązania, dzięki czemu można po zrobieniu ćwiczeń sprawdzić swoje odpowiedzi. Ćwiczenia są urozmaicone. To nie tylko sprawdziany czytania ze zrozumieniem polegające na rozróżnieniu, które zdanie jest prawdziwe, a które fałszywe. Pojawiają się zdania z lukami, które trzeba uzupełnić, krzyżówki i wiele innych form aktywności.

 

Gdybym miała w domu nastoletniego ucznia, otrzymałby ode mnie tę książkę w prezencie. Na pewno by mu się przydała. Pomogłaby mu zrozumieć konstrukcje gramatyczne i polubić język angielski, bez którego ciężko się dziś gdziekolwiek ruszyć.

 

Polecam tę książkę wszystkim nastolatkom, którzy chcą w przyjemny sposób uczyć się języka angielskiego. Zakup tej publikacji to będzie dobra lokata pieniędzy. A Road for distant he arts kosztuje zaledwie 20 złotych, warto więc rozejrzeć się za nią w księgarni.

 

Wydawnictwo Edgard, którego nakładem ukazała się ta publikacja, ma w swojej ofercie książki także dla starszych czytelników. Jeżeli chcecie przeczytać kryminał czy thriller, nie ma z tym najmniejszego problemu. Wystarczy dobrze przejrzeć ofertę wydawniczą. Myślę, że zaprzyjaźnię się na dłużej z tym wydawcą. Wiele już o nim słyszałam, ale niespecjalnie miałam okazję, by przekonać się, czy pozytywne recenzje pokrywają się z prawdą. Teraz już wiem, że tak jest. Nie pozostaje mi nic innego, jak zapolować na nową publikację Edgarda

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!