Okładka wydania

Muskając Aksamit

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Muskając Aksamit | Autor: Sarah Waters

Wybierz opinię:

Obsesja Kasiulka

Nie znam twórczości Sarah Waters, a że lubię sięgać po nowych (dla siebie) autorów, dlatego też gdy nadarzyła się okazja na lekturę Muskając aksamit, zrobiłam to bez mrugnięcia okiem nie sprawdzając nawet o czym może być ta historia.

 

Przenosimy się do dziewiętnastowiecznej Anglii. Poznajemy Nancy Astley córkę sprzedawcy ostryg, która pragnie zrobić karierę na londyńskiej scenie. Życie w wielkim mieście bardzo kusi dziewczynę i pragnie wyrwać się w końcu z prowincji. Wydaje jej się, że wszystko tam jest na wyciągnięcie ręki, a samo życie jawi się nad wyraz interesująco i łatwo. Poznaje Kitty Butler, gwiazdę wodewilu i razem z nią postanawia udać się do Londynu, gdzie w końcu jej marzenie się spełnia i staje na scenie. Jednak czy na pewno, czy los skieruje ją na całkiem inne tory? Czy odnajdzie miłość i przede wszystkim jaka ona będzie?

 

Sarah Waters niesamowicie plastycznie kreśli historię umieszczając ją w tak dalekiej i nieznanej dla nas epoce. Drobiazgowe opisy życia ludzi w tamtym czasie, borykania się z codziennymi sprawami, opisanie etykiety jaka panowała – to wszystko bardzo interesująco się przedstawia na kartach książki. Autorka ma niesamowitą umiejętność zaciekawienia czytelnika każdym swoim opisem, który kreśli z niesamowitą precyzją ukazując emocje które przeżywa bohater, a z drugiej strony nie jest to ani sztampowe ani nudne. Autorka przemawia do sięgnięcia po swoje książki swoim świetnie wykreowanym stylem i sposobem narracji.

 

Muskając aksamit to poszukiwanie za wszelką cenę miłości, szczęścia i tożsamości przede wszystkim tej seksualnej. Tę książkę pochłania się w zastraszająco szybkim tempie, strony przewracają się wręcz same.W momencie gdy zaczęłam zagłębiać się bardziej w lekturę, pojawił się u mnie wielki znak zapytania czy ja jednak chcę nadal ją czytać, gdyż pojawia się wątek miłości pomiędzy kobietami, a na literaturę erotyczną od jakiegoś czasu nie zwracam uwagi. Jednak było to mylne, gdyż uczucie pomiędzy obiema kobietami autorka początkowo opisuje w bardzo delikatny sposób. Dopiero w drugiej części historii bombarduje nas niesamowicie dużą ilością opisów scen erotycznych, co początkowo budzi konsternacje i niesmak. Zdarzyło mi się kilka razy przekartkować po prostu te akapity. Z upływem czasu, już po lekturze stwierdzam, że były one niezbędne do ukazania tego co faktycznie autorka miała nam do przekazania.

 

Muskając aksamit to swoista sinusoida. Początkowo jest interesująco i przyjemnie, by za chwilę wkroczyć w bezpruderyjny świat bohaterki upokorzonej koniec końców bardzo mocno, a za chwilę ponownie czytelnik odczuwa przyjemność z lektury.

 

Sarah Water popularna i wielokrotnie nagradzana brytyjska pisarka, autorka znanych na całym świecie powieści historycznych z wątkiem homoerotycznym. Nakładem Prószyński Media ukażą się wkrótce wznowienia wszystkich powieści autorki w nowej szacie graficznej. Książka Sarah Waters "Za ścianą" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Powieść historyczna. Brytyjska pisarka mieszkająca w Londynie. Znawczyni powieści wiktoriańskiej, ma doktorat z literatury brytyjskiej w zakresie gay and lesbian historical fiction. Otrzymała nagrodę British Book Awards w kategorii autor 2003 roku. W roku 2002, za książkę Złodziejka otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Autorów Powieści Kryminalnych w dziedzinie kryminalnej powieści historycznej. Prestiżowy kwartalnik „Granta" przyznał autorce tytuł Najlepszego spośród Młodych Brytyjskich Powieściopisarzy 2003r.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto