Matka Dla Ciebie Myśli O Maryi

Autor: Vito Spagnolo

Okładka wydania

Matka Dla Ciebie Myśli O Maryi


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Dizzy

Nie jestem osobą zbyt religijną, choć interesuję się wiarą. Przede wszystkim fascynuje mnie osoba Maryi, uznaję ją za jedną z najbardziej tajemniczych postaci Ewangelii. Ponad miarę kochająca, przepiękna duchowo, całkowicie oddana wierze i Synowi – kogóż nie zaciekawiłaby postać takiej kobiety? Myślę, że - podświadomie chociaż - każdego.

 

„Matka dla ciebie" jest zbiorem tekstów biblijnych, dzieł świętych i myśli zwykłych wiernych (przede wszystkim twórcy tego opracowania, Vita Spagnolo) o miłosiernej Maryi. Książka ukazuje wiele postaci Matki Boskiej (Matka kochająca, Mieszkanie Słowa, Oblubienica Ducha Świętego...), a przy tym odwołuje się do poszczególnych fragmentów Pisma Świętego. Praca ta wydaje się niezwykle sumienna, ponieważ autor czerpie (jak już wspomniałam wcześniej) nie tylko ze znanych każdemu fragmentów Biblii, ale także publikacji świętych i doświadczeń zwyczajnych praktykujących, również modlitw. Publikacja ta zawiera także cudowne i pouczające przypowieści.

 

Opracowanie o Matce Boskiej składa się z siedmiu rozdziałów: „Podróż z Maryją", „Matka kochająca", „Maryja i Słowo", „Cała Święta", „Różaniec", „Józef, małżonek Maryi" i „Objawienie maryjne". Pierwszy rozdział poświęcony jest krótkim refleksjom na temat wybranych fragmentów Nowego Testamentu dotyczących Maryi, m.in. zwiastowaniu anielskiemu i narodzinom Jezusa. Znajduje się tutaj także opowieść, która najbardziej przypadła mi do gustu. Pozwolę sobie ją zacytować:

 

„Chmura sunęła naprzód powoli: była mała, niewiele większa niż kłaczek waty. Wewnątrz dwie krople kłóciły się o to, gdzie najlepiej spaść. Gdy spytały o zdanie trzecią kroplę, ta rzekła:
- Sądzę, że każda z nas powinna kierować się własnymi ambicjami i pamiętać, że jesteśmy potrzebne światu.

 

Pierwsza kropla zobaczyła urwisko skalne i postanowiła, że tam właśnie upadnie, by wygrzać się słońcu. Lecz niebawem zaczęła się pocić, a parę chwil później zniknęła.

 

Druga kropla, zobaczywszy ocean pomyślała: „Tu nie zabraknie mi towarzystwa!", i skoczyła w dół. Spędziła wesoło kilka dni, śmiejąc się i żartując z towarzyszkami, lecz wkrótce pochwyciła ją fala i poniosła na plażę; tam wchłonął ją piasek i nic z niej nie zostało.

 

Trzecia kropla wciąż czekała, by spaść w odpowiednim momencie. Nagle na polu spalonym słońcem zobaczyła zeschniętą roślinkę. Zasmucił ją ten widok i wzruszył. Wyślizgnęła się więc z chmurki i spadła. „Ach, co za świeżość! Kto ty jesteś?" – zawołała z ożywieniem roślinka. „Jestem małą kroplą i spadłam z nieba, by cię ratować" – odpowiedziała, po czym zniknęła w ziemi, przedostając się do korzeni. Roślinka poczuła, że przenika ją dreszcz, i w tej samej chwili zakwitła, rozsiewając w powietrzu piękną woń."

 

Drugi rozdział ukazuje miłość Maryi do każdego człowieka, jej matczyne oblicze, troskę o nas, a także ratunek i wstawiennictwo w sprawach chrześcijańskich. Nawołuje on również do zwierzania się Maryi, która doskonale wie, kiedy i jak wynagradzać nas obficie. Przedmiotem kolejnego rozdziału jest rozmowa Maryi z aniołem, która ukazuje jej oddanie Bogu. Następne części służą omówieniu Różańca (wiele w tym rozdziale o świętych świadectwach), postaci św. Józefa oraz wyjaśnieniu znaczenia objawień maryjnych, które udowadniają macierzyńską obecność Maryi w życiu codziennym wiernych.

 

„Matka dla ciebie" jest przepięknym manifestem wiary i miłości do Maryi. Napisana prostym i życzliwym czytelnikowi językiem oraz bogato wypełniona mało znanymi przypowieściami i cytatami zwyczajnych wiernych, pozwala w przyjemny sposób zgłębić wiedzę o Matce Boskiej. Piękne ilustracje z życia Maryi przed każdym rozdziałem oraz cudowna okładka czynią lekturę niezwykle przyjemnym i duchowym doświadczeniem. Polecam tę książkę nie tylko osobom głęboko wierzącym, ale również tym, którzy są jedynie zafascynowani religią jak ja. Jestem pewna, że nikt się nie zawiedzie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!