Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Alek Topa Superchłopak!

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Alek Topa Superchłopak! | Autor: Michael Bauer

Wybierz opinię:

Pani M

Kojarzycie Alka Topę? Jeśli tak, posłuchajcie, co mam wam o nim do opowiedzenia. Jeżeli nie, zostańcie z nami chwilę i poznajcie go. To całkiem sympatyczny chłopczyk. A jakie ma przygody. Przekonajcie się sami.

 

Alek tym razem nie nudzi się w szkole. Trwa w niej Tydzień Superbohaterów. Co za tym idzie? Niespodzianki rzecz jasna. Stuknięte mumie i zielone bestie, które są straszniejsze od Ohydozaura. To jednak nie wszystko. Wybaczcie, że nie powiem więcej, ale boję się, że przekręcę nazwy bohaterów, którzy pojawiają się w książce, a nie chciałabym tego zrobić. Przekonajcie się lepiej na własnej skórze, co czeka na Alka.

 

Chłopiec przeważnie na lekcjach zabija nudę, rysując komiksy. Teraz będzie mógł połączyć przyjemne z pożytecznym. Okazuje się bowiem, że musi przygotować historię o superbohaterach. Świetna okazja do wykazania się, prawda? Jest tylko jeden problem, Alek staje się pośmiewiskiem całej klasy. Dlaczego? Nie posłuchał pani i nie do końca zrozumiał, co właściwie ma zrobić. Owszem, angażuje się w wykonanie zadania, ale całkowicie mija się z celem. Chcecie przekonać się, co takiego zrobił mały uczeń? Sięgnijcie zatem po tę książkę. Powinniście się przy niej całkiem dobrze bawić.

 

Alek na drugie imię powinien mieć Tarapaty. Nie znam innego bohatera, który tak często wpadałby w kłopoty co on. Chłopczyk jest jednym wielkim, chodzącym nieszczęściem. Nie jest łobuziakiem, ale do aniołków też nie należy. Jego tendencja do wpadania w tarapaty wynika przede wszystkim z tego, że Alek żyje w swoim świecie, i gdy na chwilę się z niego wyrywa, chce czymś zabłysnąć. Niestety, nie słucha tego, co się do niego mówi i skutki są dość nieciekawe. Polubiłam tego niesfornego chłopca, choć nie chciałabym raczej mieć takiego synka. Chyba bym się załamała, gdyby moje dziecko tak mnie nie słuchało.

 

Tym razem w trakcie lektury towarzyszył mi panicz W., sześciolatek, syn mojej kuzynki. Panienka H., z którą zawsze czytam tego typu literaturę, powiedziała, że nie chce słuchać o chłopaku. Gdyby to było o dziewczynie, to mogłybyśmy się zabrać za czytanie. W. nie miał takich problemów. Zresztą, bardzo przypomina Alka. Nic dziwnego, że się polubili. Oby tylko mały nie wziął z niego wzoru, bo kuzynka mnie zamorduje za sprowadzenie jej synka na złą drogę. Mój towarzysz bardzo dobrze bawił się podczas lektury, głośno się śmiał i nie chciał, żebym odkładała książkę na półkę. Musiał wiedzieć, co jeszcze spotka Alka.

 

Całość publikacji uzupełniają rysunki. Bez nich ta książka sporo by utraciła. Kiedy ją dostałam, były czarno-białe. Po spotkaniu z paniczem W., nabrały kolorów. Mały doszedł do wniosku, że są smutne. Zapytał, czy może je pomalować. Dałam mu tę książeczkę, więc powiedziałam, że może zrobić z nią co chce. Kredki poszły więc w ruch. Całkiem sprawnie szło mu kolorowanie Alka.

 

Ta książka to dobry pomysł na prezent dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. One najlepiej zrozumieją problemy Alka i będą w stanie znaleźć z nim wspólny język. Myślę też, że Ale Topa spodoba się bardziej chłopcom niż dziewczynkom. Nie wiem, czy małe czytelniczki polubią zagubionego w swoim własnym świecie Alka. Mali czytelnicy na pewno będą mieli z nim sporo wspólnego.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial