Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Serce Za Serce, Czyli Co To Znaczy Kochać

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Serce Za Serce, Czyli Co To Znaczy Kochać | Autor: Jan Twardowski

Wybierz opinię:

Pani M

Dzieci zadają wiele trudnych pytań. Chociaż nam, osobom dorosłym, odpowiedź na nie wydaje się oczywista, nie umiemy im jej przekazać. Najtrudniej jest mówić o uczuciach. Jak wytłumaczyć komuś co to jest miłość? Dlaczego jej rodzaje różnią się od siebie? Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć ksiądz Jan Twardowski.

 

„Co to jest miłość? I dlaczego jest taka ważna, może najważniejsza? Dlaczego Pan Bóg stworzył rodzinę? Kiedy miłość jest naprawdę, a kiedy na niby? Jak się przekonać, czy umiem kochać? Co to znaczy: kochać bliźniego, albo kochać się wzajemnie? Jak kochać Pana Boga i jak On kocha nas?

 

Wiele jest rodzajów miłości. Wiele pytań o miłość można postawić. Stawiał je również – sobie, swoim czytelnikom i swoim słuchaczom – Ksiądz Twardowski. Szukając odpowiedzi, podkreślał, że najważniejsze, by we wszystkim kierować się zasadą, której uczy Ewangelia: nie oko za oko, nie ząb za ząb, lecz serce za serce." – taki opis znajduje się na okładce książki Serce za serce, czyli co to znaczy kochać. W sumie nic więcej na temat treści tej publikacji powiedzieć nie mogę, nie ma sensu, bym ją streszczała. Lepiej, żebyście ją przeczytali sami.

 

Autor książeczki szukając odpowiedzi na te pytania, często odwołuje się do Biblii, ale robi to w bardzo zrozumiały i przystępny dla każdego sposób. Czytałam Serce za serce z moją małą, sześcioletnią czytelniczką i widziałam jej powiększające się z każdą stroną oczy. Panienka H. była nią zachwycona. Zrozumiała to, co autor chciał jej przekazać i chętnie słuchała kolejnych fragmentów.

 

Utwory są różnorodne. Jedne mają zaledwie kilka zdań, inne są wyliczankami, część z nich stanowią nieco dłuższe opowieści, z których trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski. Nie jest to wcale takie trudne. Mała H. robiła to błyskawicznie i ani razu nie pomyliła się. Była bardzo dumna z siebie i tłumaczyła potem to, co jej przeczytałam, swoim zabawkom. Zawsze tak robi, gdy skończymy czytać jakąś książkę.

 

Całość publikacji uzupełniają przepiękne ilustracje, które przykuwają wzrok. Niby są bardzo proste, ale bije od nich jakieś ciepło, spokój. Na pewno spodobają się najmłodszym czytelnikom. Panienka H. była nimi oczarowana. Byłam szczęśliwa, widząc zachwyt w jej oczach. Wydawcy stanęli naprawdę na wysokości zadania, przygotowując tę publikację. Trafili w dziesiątkę. Tu wszystko ma znaczenie i idealnie do siebie pasuje.

 

Kto powinien sięgnąć po Serce za serce? Rodzice najmłodszych czytelników. Mogą czytać książeczkę wraz ze swoimi pociechami lub podarować ją uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Oni na pewno bardzo dobrze poradzą sobie z tą lekturą. Nie ma w niej niczego, czego by nie zrozumieli. Wszystko jest jasne. Zbliża się sezon komunijny. Jeżeli macie w swojej rodzinie dziecko, które będzie w tym roku szło do I Komunii Świętej, możecie mu sprezentować tę książkę. Nie kosztuje wcale tak dużo, a jest naprawdę warta każdej wydanej na nią złotówki. Nie mam jeszcze własnych dzieci, ale „wypróbowałam" publikację na sześcioletniej siostrzenicy. Obie jesteśmy zadowolone z tego, co przeczytałyśmy. Jestem pewna, że jeszcze kiedyś wrócimy do tej lektury. Spędziłyśmy z nią bardzo miły wieczór i tęsknię za tymi chwilami. Jeśli doczekam się własnych dzieci, na pewno będę często czytać im Serce za serce.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial