Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Marcelina I Pamięć Przodków

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Marcelina I Pamięć Przodków | Autor: Izabela Skorupka

Wybierz opinię:

Pani M

Zanim sięgnęłam po tę książkę, szukałam recenzji na jej temat, by mniej więcej przygotować się na to, co będzie mnie czekać. Wszystkie teksty o niej były bardzo pochlebne, więc ochoczo zamówiłam dla siebie egzemplarz. Jakie są moje wrażenia po lekturze?

 

Marcelina ma 11 lat. Pochodzi z rodziny, w pisarski talent dziedziczy się z pokolenia na pokolenie. to jednak nie wszystko. Wraz z tym darem na kolejne generacje przenosi się klątwa. Przez nią znikają niektóre z dzieci Łobzowskich. Podobny los spotyka Marcelinę, która podczas śniadania przenosi się do bliźniaczo podobnego domu. Musi sama zadecydować, komu może zaufać, a komu nie. Musi także zagłębić sekret Pamięci Przodków, która od wielu lat była przekazywana z pokolenia na pokolenie. kim jest tajemniczy Kolekcjoner? Jak doszło do tego, że rodzina Łobzowskich od wieku przejmuje klątwę? Czy uda się uwolnić uwięzione w Bezczasie dzieci?

 

Po lekturze jestem totalnie skołowana. Wiem, mam już swoje lata i dawno wyrosłam z powieści dla młodzieży, ale zdarza mi się po nie sięgać. Powiem więcej, niektóre są bardzo dobre i miło spędzam przy nich czas. Nad tą książką autentycznie się męczyłam. Z trudem dobrnęłam do końca. Dlaczego?

 

Od samego początku irytowała mnie główna bohaterka, Marcelina. Rozpieszczony i niesłuchający nikogo dzieciak. To działa na mnie jak płachta na byka. Od samego początku nastawiłam się do niej negatywnie i niespecjalnie interesowałam się tym, co będzie się z nią dalej działo. Przeniosła się do tego bliźniaczego domu na własne życzenie. Reszta bohaterów też niespecjalnie do mnie przemówiła. Nie bardzo rozumiałam ich tok postępowania, a niektóre dialogi pozostawiały wiele do życzenia. Nie rozumiem zachwytów nad tą opowieścią. Próbowałam ją nawet czytać z moją małą czytelniczką, ale i ona po kilku stronach się poddała. Zadawała masę pytań, niecierpliwiła się, że nie wszystko jest dla niej jasne i dość szybko doszłyśmy do wniosku, że nie ma sensu się męczyć.

 

Nie twierdzę, że w tej książce nie ma niczego wartościowego. Tego nie powiedziałam. Po prostu ja nie znalazłam w niej nic, co byłoby warte mojej uwagi. Nie polubiłam rodziny Łobzowskich i cieszę się, że w końcu opuściłam ich dom. Nie sądzę, bym kiedykolwiek tam wróciła. Nie sięgnę po kolejne części przygód Marceliny. Nie są w moim stylu. Jednego jednak nie jestem w stanie odmówić tej powieści. Została bardzo dobrze przygotowana do druku. Znajdujące się w niej obrazki dość dobrze uzupełniają treść, jaką przekazuje czytelnikom autorka. Przykuwają wzrok, a o to właśnie chodziło. Bez nich książka utraciłaby na wartości.

 

Nie chcę, by ktokolwiek uznał po przeczytaniu moich słów, że Marcelinę i Pamięć Przodków należy spisać na straty. Nie jestem wyrocznią. Wyraziłam po prostu moje zdanie. Mnie ta książka nie powaliła na kolana. Nie trafiła w mój gust i tyle. Jeżeli chcecie poznać Marcelinę, możecie to zrobić. Nie twierdzę, że i wasza przygoda z nią będzie nieudana. Ja już jestem stara i nie znam się na książkach dla młodzieży. Izabela Skorupka ma potencjał. Widać, że przemyślała swoją powieść. Dobrze wiedziała, co chce napisać. Myślę, że młodsi ode mnie czytelnicy znajdą tu coś dla siebie i lepiej odnajdą się w domu Łobzowskich niż ja.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial