Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dolina Decyzji Chrześcijanie, Izrael I Narody W Oczekiwaniu Na Przyjście Mesjasza

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Harald Eckert
 • Tytuł Oryginału: Israel, The Nations And The Valley Of Decision
 • Gatunek: Religia i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 212
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x205 mm
 • ISBN: 9788364489112
 • Wydawca: Koinonia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Ustroń
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dolina Decyzji Chrześcijanie, Izrael I Narody W Oczekiwaniu Na Przyjście Mesjasza | Autor: Harald Eckert

Wybierz opinię:

Anena

Obecnie wiara chrześcijańska przeżywa swoisty kryzys. Skandale z udziałem księży oraz zbyt konserwatywne podejście sprawiły, że część wiernych odwróciła się do instytucji Kościoła. Jednakże pokora i hasła ubogiego Kościoła prezentowane przez papieża sprawiły, że oczy świata zostały zwrócone ku Watykanowi, jako ostatniej instancji, która może spowodować odbudowanie zaufania do Kościoła. Pomocne mogą również okazać się publikacje dotyczące chrześcijaństwa. Jedną z nich mam zamiar Wam zaprezentować.

 

Harald Eckert jest gorliwym katolikiem pracującym w Niemczech dla zgrupowania Chrześcijanie dla Izraela. Propaguje codzienne czytanie Biblii ze zrozumieniem i wspierał wiele ważnych inicjatyw katolickich. W 2015 roku gościł w Krakowie w czasie międzynarodowej konferencji Global Prayer Call, której był pomysłodawcą i inicjatorem. Eckert wzywał wszystkie narody do 100 dni modlitwy w tym niezwykłym czasie. Rok 2015 to 70 rocznica wyzwolenia Auschwitz-Birkenau i 70 rocznica zakończenia II wojny światowej.

 

Eckert stara się wyjaśnić, że żyjemy w czasie niezwykłych przemian. We wstępie wyjaśniona zostaje symbolika liczby 70, która jest bardzo istotna w znaczeniu tematyki biblijnej. Współczesny człowiek mógł w mijającym roku zaobserwować czterokrotne pojawienie się krwawego księżyca oraz dwa zaćmienia Słońca. Kumulacja tych wydarzeń świadczy o niezwykłości czasów oraz zbliżającym się powrocie Jezusa.

 

Swoje rozważania autor rozpoczyna od wyjaśnienia dlaczego nie tylko jednostki, ale również narody powinny z uwagą czekać na ponowne przybycie Mesjasza. Eckert wspomina dlaczego kategoria narodów jest ważna w Starym i Nowym Testamencie. Wskazuje, że Izrael jest narodem wybranym, ale Bóg dba także o pozostałe narody.

 

Dolina Decyzji to książka, którą można polecić osobom wierzącym oraz religioznawcom. Autor pomaga zwykłemu czytelnikowi w dokładniejszym zrozumieniu fragmentów Biblii, które są istotne dla oczekiwań na powtórne przybycie Jezusa. Eckert wskazuje, że zwykle nie wgłębiamy się w słowa zawarte w Starym i Nowym Testamencie. We wprowadzeniu wskazuje dwie podstawowe zasady studiowania Biblii, które pomagają w lepszym zrozumieniu zawartych w niej treści.

 

Z kolejnych rozdziałów czytelnik dowiaduje się, więcej o biblijnych objawieniach względem narodów, w tym narodu wybranego oraz o roli, jaką może odegrać Izrael w planie zbawienia narodów. Poznaje podejście do tematyki Izraela i narodów w historii, z uwzględnieniem nauk głoszonych przez Kościół. Bardzo dokładnie autor opisuje tematykę sądu nad narodami, o której wiele informacji można znaleźć w Księdze Joela. Eckert cytuje wybrane jej fragmenty i obszernie je komentuje. Wskazuje, że kluczową rolę odegra biblijna Dolina Decyzji, w której zgromadzą się narody.

 

Uzupełnienie wywodów Eckerta stanowią dodatki do książki w formie krótkich esejów. Ich autorami są osoby działające w organizacjach zrzeszających chrześcijan i autorzy wielu publikacji z zakresu religioznawstwa. Ich rozważania mają na celu ukazanie znaczenia słów zawartych w Piśmie Świętym dla przyszłości narodów świata.

 

Bardzo trudno było mi dokonać oceny tej książki. Uważam, że publikacji dotyczącej wiary nie należy wartościować w kategoriach dobra lub zła literatura. O takich aspektach życia ludzkiego jak wiara nie powinno się oceniać, lecz mieć dla nich szacunek. Z drugiej strony Dolina Decyzji to książka, więc raczej musi podlegać ocenie. Jest to książka, którą czyta się szybko, ze względu na niewielką ilość stron. Styl narracji autora niestety nieco ogranicza lekturę, gdyż jest raczej toporny (może to problem wynikający z tłumaczenia?). Niemniej książka jest bardzo interesująca, bo dotyczy ważnych zagadnień z zakresu religii, która jest wyznawana przez większość mieszkańców świata.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial