Nauka Kochania Siebie

Autor: David R. Hamilton

Okładka wydania

Nauka Kochania Siebie


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Anena

W ciągu ostatnich lat wzrasta popularność publikacji z zakresu coachingu. Wskazują one na moc ludzkiego umysłu i jego wpływ na postrzeganie samego siebie. Jest to zagadnienie szczególnie ważne we współczesnym świecie zdominowanym przez udoskonalanie ciała. W pogoni za zgrabną sylwetką wiele osób zapomina o ćwiczeniu psychiki od której zależy nasze całe życie.

 

Współczesny człowiek postrzega siebie przez pryzmat ciała, ale zapomina o dobrej kondycji własnej psychiki. Wiara we własne możliwości oraz akceptacja samego siebie są równie ważne, jak i nie ważniejsze, co ćwiczenia fizyczne, dobre jedzenie, czy satysfakcjonująca praca.

 

David Hamilton w swej najnowszej książce wskazuje na problem niskiej samooceny wielu ludzi, który przyczynia się do powstawania problemów zdrowotnych i emocjonalnych. Osoby, które nie kochają samych siebie zmagają się z własnymi słabościami i częściej narażone są na utrudnione relacje międzyludzkie. Takie osoby są często wykorzystywane w pracy, a gdy są chwalone to nie potrafią przyjąć tego do świadomości. Bardzo często zmagają się również z depresjami, a każde, nawet najdrobniejsze niepowodzenie przeżywają jak porażkę życiową.

 

Autor Nauka kochania siebie to zbiór przydatnych 27 ćwiczeń skonstruowanych i przetestowanych przez autora. Dzięki nim czytelnik może wzmocnić swoją samoocenę. Autor wskazuje, ze bardzo ważne jest poznanie swoich ograniczeń. Dużą rolę odgrywa w naszym życiu wstyd. Dzięki tej książce czytelnik dowiaduje się w jaki sposób z nim walczyć i zamienić go we wiarę we własne możliwości. Hamilton udowadnia, że praca nad samym sobą jest zabawą i odkrywaniem własnego ,,ja". Zmiana nastawienia jest możliwa, a niepowodzenia i przeszkody pojawiające się na naszej drodze mają nas wzmacniać i pomagać kształtować pozytywne aspekty naszej psychiki.

 

Autor wychodzi z założenia, że większości osobistych potyczek moglibyśmy uniknąć, gdybyśmy darzyli siebie większą miłością. Akceptacja nas samych i chęć samodoskonalenia powodują znaczącą zmianę nie tylko w ludzkiej psychice, ale także w sferze emocjonalnej i w codziennych kontaktach z ludźmi. Człowiek darzący siebie szacunkiem łatwiej radzi sobie z problemami i jest pozytywnie nastawiony do życia. Pamiętać należy, aby miłości do siebie nie mylić z narcyzmem i całkowitym wyolbrzymianiem własnych zalet. Jest to reakcja o podłożu patologicznym, która nie wpływa pozytywnie na człowieka.

 

Dzięki ćwiczeniom opracowanym przez Hamiltona wielu ludzi zawdzięcza szczęście, a nawet życie. Z przedmowy autorstwa Anity Moorjani dowiadujemy się, że w 2006 zachorowała na najgroźniejszą odmianę nowotworu. Chłoniak IV stopnia opanował całe ciało, a szanse na całkowite wyleczenie były niewielkie. W tym czasie zdała sobie sprawę, że choroba była manifestacją jej własnej energii, która zwróciła się przeciwko niej. Zrozumiała, że uda jej się pokonać chorobę, jeśli pokocha samą siebie w sposób świadomy i szczery. Anita wraz z mężem poznała Hamiltona kilka lat wcześniej. Podczas dyskusji zastanawiali się nad wpływem samoakceptacji na życiowe niepowodzenia.

 

Poradnik Nauka kochania siebie to książka warta polecenia każdemu. Z racji tego, ze jestem osobą raczej nieśmiałą, spowodowała, że rady Hamiltona wzięłam sobie do serca. Zaproponowane przez niego ćwiczenia są proste i ciekawe. Mam nadzieję, że pomogą mi w pełni zaakceptować samą siebie i sprawić, ze moje życie będzie szczęśliwsze. Dzięki niej zdałam sobie sprawę, że większość czasu poświęcałam myślom o tym, jak postrzegają mnie inni. Polecam tę książkę każdemu, to doskonała lektura wyzwalająca pozytywną energię.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!