Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Pokolenia Powrót Do Domu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Katarzyna Droga
 • Tytuł Oryginału: Pokolenia Powrót Do Domu
 • Seria: Pokolenia
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 512
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 150x210 mm
 • ISBN: 9788328312593
 • Wydawca: Helion / Editio
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pokolenia Powrót Do Domu | Autor: Katarzyna Droga

Wybierz opinię:

Anena

Odkąd pamiętam bardzo ceniłam powieści przypominające prawdziwe życie. Historie i postaci pojawiające się na kartach książek powinny, moim zdaniem, choć w niewielkim stopniu bazować na rzeczywistych wydarzeniach i osobach. Takie fabuły zbliżone do faktycznych wydarzeń wydają się bardzo realistyczne, a przeżywanie perypetii głównych bohaterów jest jeszcze głębsze i wyzwala znacznie więcej emocji. Podobne przekonania wyniosłam z lektury najnowszej powieści Katarzyny Drogi.

 

Pokolenia. Powrót do domu to kontynuacja książki Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca. Pierwsza część oscylowała wokół losów Janki, która z potrzeby zachowania pamiątki dla przyszłych pokoleń, zaczęła spisywać swoje przeżycia w formie pamiętnika. Historia jej rodziny jest niezwykła i obfitująca we wzruszające i przełomowe wydarzenia. Rodzina dziewczyny i typowe problemy dnia codziennego zostają bowiem przysłonięte przez ważne dla kraju wydarzenia. Jance przyszło żyć w czasie przemian historycznych. Na własne oczy widziała odbudowującą honor ojczyznę po odzyskaniu niepodległości.

 

Druga część rodzinnej sagi ukazuje dalsze losy Janki i jej męża Leszka. Po wielu latach oczekiwań rodzi im się upragniona córka Kasia. Wyrosła w atmosferze poszanowania rodziny i tradycji kobieta decyduje się spisać historię rodzin Borengów i Zajewiczów. Choć to zadanie wydaje się bardzo trudne to Kasia nie traci determinacji i z zapałem zagłębia się w rodzinne tajemnice. W międzyczasie odkrywa wiele ciekawostek, o których sami musicie przeczytać.

 

Pokolenia. Powrót do domu to opowieść o losach rodziny ukazana na tle zmian zachodzących w państwie. Opowiedziana stylem lekkim, nieco gawędziarskim saga rodzinna wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Jak w każdej rodzinie pojawiają się niesnaski, ale każdy członek rodziny może liczyć na pomoc pozostałych. Lata płyną, jedni umierają, drudzy się rodzą, zmieniają się realia, ale jedno pozostaje takie samo- więzi rodzinne.

 

W książce z uwagą śledzić można wspomnienia członków rodziny Janki. Przedstawione zostały ich losy zetknięte z realiami powojennej Polski, czasów PRL-u wraz ze znamiennymi kartkami na żywność i brakami towarów w sklepach. Czytelnik uważnie przygląda się także obrazowi stanu wojennego i przemian zapoczątkowanych przez Solidarność. Osoby, które pamiętają te wydarzenia mogą skontrastować wspomnienia z opisami autorki.

 

Powieść Katarzyny Drogi to doskonały zapis przemian zachodzących w polskiej rodzinie, które uzależnione zostały od przemian historycznych XX wieku. Jest to historia wielu rodzin połączona w jedną. Jestem pewna, że wiele naszych rodzin skrywa mnóstwo interesujących historii, które tylko czekają na ponowne odkrycie i opowiedzenie. Zapewne nasi przodkowie byli świadkami przełomowych zmian, ale nie mają komu o tym opowiedzieć.

 

Pokolenia. Powrót do domu to powieść urzekająca i przedstawiająca rodzinne losy- nieraz burzliwe i przewrotne, ale zawsze oparte na przywiązaniu i miłości. Z książki wyłania się obraz bardzo silnie związanej pod względem emocjonalnym familii, która bez względu na wydarzenia, których była świadkiem, stara się zawsze trzymać razem. I choć pojawiają się w niej kłótnie i nieprzyjemne chwile, to zawsze można znaleźć w niej wsparcie i pozytywne uczucia. Takiej rodziny silnej ze względu na więzi niemalże już próżno szukać, a szkoda.

 

Książka bardzo mi się podobała i jestem pewna, ze będę ją polecać każdemu. Uważam, że każdy z nas posiada bogatą rodzinną historię, która warta jest opowiedzenia. Tak było również w przypadku samej pisarki- obie powieści oparte zostały na losach jej rodziny. Autorka w mistrzowski sposób połączyła rodzinną gawędę z urokliwymi krajobrazami Podlasia. Kto wie, może wkrótce poproszę babcię, by opowiedziała o losach mojej rodziny? Ciekawa jestem, czy także moi przodkowie przeżywali interesujące wzloty i upadki w malowniczej wiejskiej scenerii.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial