Rozmowy Z Bliskimi Po Drugiej Stronie

Autor: Alexandra Chauran

Okładka wydania

Rozmowy Z Bliskimi Po Drugiej Stronie


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Anena

Współczesny świat wymusza na człowieku wymagającą pracę i dbanie o wygląd fizyczny. Mimo rozwoju technologicznego i zmian społecznych nadal istnieją tematy, o których się nie mówi i uważane są za tabu. Jednym z nich jest śmierć. To jej obawia się każdy, bez względu na wiek i status majątkowy, bo nie wiemy, co nas czeka. Zgodnie z wiarą chrześcijańską w zależności od uczynków, które popełniliśmy możemy trafić do nieba, piekła lub czyśćca. Wielu z nas zastanawia, co dzieje się z ludzką duszą oraz jak wygląda świat po drugiej stronie.

 

Z perspektywy rodziny i przyjaciół śmierć bliskiej osoby wiąże się z bolesnymi doświadczeniami. W czasie żałoby rodzina zaczyna obwiniać zmarłego, że tak szybko ich opuścił i często odwraca się od Boga. Niektórzy szukają okazji do kontaktu ze zmarłym, by mieć pewność, że znajduje się w miejscu, w którym jest szczęśliwy i bezpieczny.

 

Na te i inne problematyczne zagadnienia stara się udzielić odpowiedzi Alexandra Chauran znana amerykańska parapsycholożka intuicyjna i medium. Autorka jest ekspertką zajmującą się komunikacją ze zmarłymi i ich rodzinami.

 

Książka podzielona jest na pięć części, z którymi zapoznanie się gwarantuje lepsze poznanie tajników parapsychicznego porozumiewania się. W pierwszej autorka wyjaśnia dlaczego boimy się śmierci. Wynika to z kilku powodów. Boimy się bólu związanego z umieraniem oraz utraty kontroli- nikt bowiem nie jest w stanie powstrzymać śmierci. Lękiem napawa także to, co jest nieznane- nie wiemy jaka jest śmierć oraz jakie to uczucie być zmarłym. Obawiamy się także utraty wspomnień i osobowości oraz przerwania relacji i zadań, jakie mamy obecnie. Martwimy się, czy nasi bliscy poradzą sobie ze stratą oraz, że nie byliśmy w stanie zamknąć wszystkich spraw.

 

W rozdziale drugim czytelnik przechodzi przyspieszony kurs komunikacji z duchami zmarłych bliskich. Nauczyć się można, w jaki sposób można komunikować się po śmierci. Autorka wyjaśnia, w jaki sposób może manifestować się obecność ducha bliskiej osoby. Niektórzy porozumiewają się za pomocą snów, inne dusze za pomocą plansz z alfabetem (znana z amerykańskich filmów tablica ouija). Czytelnik dowiaduje się, że istnieją różne rodzaje duchów, które mogą pojawiać się pod różnymi postaciami i przybierać różne kształty. Istotnym procesem jest sam akt komunikacji, który jest zrytualizowany i polega na wygłoszeniu specjalnej formuły przypominającej modlitwę.

 

Rozdział czwarty ma przygotować czytelnika do komunikacji z bliskimi, którzy pozostali. Pomocny okazać się może specjalnie przygotowany arkusz instrukcji, który można przekazać członkom rodziny i przyjaciołom. Zawiera on wskazówki, które będą ułatwiać porozumiewanie się z żyjącymi krewnymi.

 

Alexandra Chauran podaje wiele przykładów z własnej praktyki porozumiewania się z duszami zmarłych. Wiele razy zdarzało jej się obserwować spokojną śmierć, która przynosiła ukojenie. Nieraz pośredniczyła w komunikacji z bliskimi osób zmarłych i zawsze ich rozmowy przynosiły otuchę i wiarę w lepsze jutro. Z jej książki wyłania się pozytywne przesłanie: śmierć nie jest końcem, ale następnym krokiem ludzkiej egzystencji, której nie należy się obawiać. Zawarte w niej informacje pozwalają na odzyskanie nadziei i ukojenia, które traci się po śmierci ukochanej osoby.

 

Książka Rozmowy z bliskimi po drugiej stronie to książka ciekawa, którą przeczytałam z niesłabnącym zainteresowaniem. Chociaż nie jestem w pełni przekonana w postulowane przez autorkę tezy o komunikowaniu się z duszami, to uważam tą pozycję za interesującą i poszerzającą horyzonty. Zawarte w niej informacje mogą pomóc niektórym osobom odzyskać nadzieję i zaznać ukojenia, które traci się po śmierci ukochanej osoby.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!