Okładka wydania

Dieta Ketogeniczna

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Bruce Fife
 • Tytuł Oryginału: The Coconut Ketogenic Diet: Supercharge Your Metabolism, Revitalize Thyroid Function And Lose Excess Weight
 • Gatunek: ZdrowiePoradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 492
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788364278716
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dieta Ketogeniczna | Autor: Bruce Fife

Wybierz opinię:

Bnioff

„Nie cierpię diet. Żadna z nich nigdy na mnie nie działała. Próbowałem. Uważałem na to, co jem, ograniczając ilość wszystkich spożywanych przeze mnie ulubionych pokarmów i zmniejszając ilość kalorii. Czułem się wtedy pozbawiony czegoś. Nienawidzę tego uczucia. Cały czas byłem głodny i czułem się przygnębiony. W ten sposób udało mi się zgubić zaledwie kilka kilogramów, co nie było warte wyrzeczeń, ponieważ jak tylko kończyłem dietę, zbędne kilogramy wracały."

 

Cóż, zapewne nie tylko autor powyższego fragmentu ma podobne doświadczenia związane z dietą. Zapewne słowa te brzmią znajomo dla każdego, kto w trosce o swoją kondycję, poddawał się przynajmniej raz w życiu kulinarnemu terrorowi. Bo jak inaczej zdefiniować znaczenie słowa dieta? Ale okazuje się, dieta nie musi taka wcale taka być, że ma znaczenie nieco szersze niż tylko to związane z wykluczeniem i ograniczeniem. Ta, którą proponuje doktor Fife oparta jest o ironio na tłuszczu. Główne kokosowym. Osoba Bruce'a Fife może już być znana niektórym sympatykom zdrowego odżywiania, jest on bowiem autorem wielu publikacji poświęconych głównie olejowi z kokosa, kilka z nich zostało przetłumaczonych na język polski. Doktor Fife jest także założycielem „Ośrodka Badań nad Kokosem", którego celem jest edukacja w dziedzinie zdrowego odżywiania i medycznych aspektów kokosa.

 

Niniejsza publikacji też skupia się na tym niesamowitym owocu i jego nieocenionych właściwościach. Autor czyni go podstawą diety, którą nazwał Ketogeniczną Dietą Kokosową i właściwie sugeruje, by nie nazywać jej „dietą", ponieważ jest ona czymś znacznie więcej i może być traktowana w charakterze stylu życia. Tym bardziej, że wskazówki żywieniowe zawarte w tym programie pozwalają jeść do syta i to nie tylko zieleninę. Wystarczy zerknąć do jednego z wielu przepisów zamieszczonych w książce, by przekonać się, że nie będziemy musieli rezygnować z wielu przysmaków, bowiem w naszym menu pojawią się takie tematy jak steki, krewetki, wieprzowina, jajka, śmietana, ser, kremowe sosy i sosy do mięs, no i naturalnie kokos. Jak więc widać, osoba chętna na tę „dietę bez diety" z pewnością nie będzie się głodzić, będzie jeść różnorodnie, ale mądrze.

 

Gruntownie i szczegółowo opisany przez doktora Fife program, opatrzony ogromną ilością przypisów i nie pozbawiony fachowego komentarza naukowego, składa się z trzech stopni. Pierwszym jest faza wstępna, która wprowadza czytelnika (pacjenta) w niskowęglowodanowy sposób odżywiania się i pokazuje jak się przygotować do mających niebawem pojawić się zaskakujących zmian. Faza druga, określona jako faza ketozy, to gubienie znacznej ilości niechcianych kilogramów, za którą idzie wyraźna poprawa stanu zdrowia. Przeczytamy o tym dzięki przytoczonym fragmentom listów od zachwyconych efektami osób, które poddały się omawianej kuracji, nic też nie stoi na przeszkodzie, by samemu tego doświadczyć. Czytelnik dostaje bowiem do ręki fachową i profesjonalnie opracowaną strategię, którą z powodzeniem może zacząć wdrażać. Nawet w trakcie lektury. Naturalnie powinien też skorzystać z zachęty, by skonfrontować ten program ze swoim lekarzem, który jeśli jest dobrym specjalistom, a za takiego trzeba nam uważać osobę traktującą organizm ludzki holistycznie, nie będzie widział żadnych przeciwwskazań dla założeń diety ektogenicznej. Następnym krokiem będzie wdrożenie trzeciej fazy, czyli przestawienie się na zdrowy, długoterminowy plan żywieniowy.

 

Autor w słowie wstępnym obiecuje, że Ektogeniczna Dieta Kokosowa jest w takim samym stopniu dietą przywracającą zdrowie, co odchudzającą i że wdrażając jej zasady, należy przygotować się na zadziwiające zmiany w życiu. Obiecuje też, że czytelnik stosujący tę dietę będzie mógł jednocześnie pozbywać się zbędnych kilogramów i cieszyć się jedzeniem. Dla mnie nie trzeba lepszej rekomendacji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto