Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Przeprogramuj Swoje Geny

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Mark Sisson
 • Tytuł Oryginału: The Primal Blueprint
 • Gatunek: ZdrowiePoradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 380
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788364278914
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Przeprogramuj Swoje Geny | Autor: Mark Sisson

Wybierz opinię:

Bnioff

„Posiadasz moc, by włączać lub wyłączać niektóre geny, które mają ogromny wpływ na twoje zdrowie. Możesz nie być w stanie przeprogramować koloru swoich oczu z niebieskiego na brązowy, ale zdecydowanie możesz uniknąć dorobienia się brzucha, nawet jeśli twój ojciec, dziadek i bracia mają w swoich genach silną predyspozycję do takiego atrybutu."

 

Mark Sisson nie jest lekarzem ani naukowcem; jest sportowcem i trenerem, który przez kilkadziesiąt lat zbierał swoje życiowe doświadczenia i rozległe badania z zakresu zdrowego trybu życia. W tej chwili ma prawie 60 lat i jak sam mówi we wstępnie do swojej najnowszej publikacji, czuje zdrowszy, bardziej wysportowany i co najbardziej chyba istotne – bardziej produktywny niż kiedykolwiek wcześniej. Utrzymuje wagę 75 kg, mimo, że je tak pyszne jedzenie na jakie ma ochotę i kiedy ma ochotę, trzymanie się sztywnych pór posiłków, to według niego zbyteczna i niepotrzebnie irytująca czynność, do tego oczywiście ćwiczy, ale tylko od trzech do sześciu godzin tygodniowo. Wszystko to składa się na rodzaj strategii, którą Sisson pragnie podzielić się ze swoimi czytelnikami, a jaką nazwał Pierwotnym Planem, który przeciwstawił tak zwanej Konwencjonalnej Mądrości. Właściwie cały wywód przeprowadzony jest na tej opozycji, dzięki czemu powinien trafić i spodobać się szczególnie tym osobom, które próbowały powalczyć dietą i katorżniczymi ćwiczeniami na różne tradycyjne, męczące sposoby.

 

Zasadniczą część książki „Przeprogramuj swoje geny" stanowią praktyczne sugestie jak żyć według 10 prostych praw Pierwotnego Planu.
„Te prawa (ukształtowane prze dwa miliony lat ewolucji) reprezentują konkretne zachowania, które prowadzą bezpośrednio do genetycznego przepisu na zdrowego, szczupłego i szczęśliwego człowieka. Od czasów przed rolnictwem prawie nic się w tym przepisie nie zmieniło – oprócz nieskończonych nowych sposobów, które my, ludzie współcześni odkrywamy, by źle zarządzać naszymi genami i niszczyć własne zdrowie."

 

Tak, autor jest jednym z tych bojowników o zdrowy tryb życia, oparty przede wszystkim na diecie, który szuka inspiracji w czasach prehistorycznych, traktując je jako swoisty raj dla ekologów i fanów żywności organicznej, nie przetworzonej. Na potrzeby swojej teorii tworzy postać Groka, człowieka pierwotnego, istoty ludzkiej okresu przedrolniczego. Istoty szczupłej i sprytnej, którą trudno jest się nie zachwycić. (Grok nigdy nie jadł cukru i ty też nie powinieneś). Każdy z rozdziałów to konkretny zbiór ćwiczeń, przepisów i wskazówek, okraszonych dodatkowo przykładami z życia osób, które, jak autor postanowiły się skutecznie przeprogramować. Okazuje się, że wbrew pozorom, cały ów Plan jest naprawdę kapitalną przygodą raczej, niż katorgą dla ciała i umysłu, jaka zazwyczaj kojarzyć się może z rewolucyjną zmianą codziennych nawyków, które co prawda rujnują nasz organizm, ale są po ludzku przyjemne.

 

Oczywiście nie są to jakieś wydumane teorie niebezpiecznego szamana, który z niefrasobliwością charakterystyczną dla wielu ofiar tak zwanego zdrowego trybu życia, próbuje opchnąć swoim wyznawcom tani i uniwersalny sposób na życie wieczne pełne beztroskiej szczęśliwości. Autor na każdym etapie swojego Planu podpiera się naukowymi teoriami i dowodami jakich dostarczają nam badania biologów, paleontologów i dietetyków. Zaznacza też twardo, że przed wdrażaniem w życie jego program, należy koniecznie skonsultować się ze swoim lekarzem. Pierwotny Plan nie ma na celu zastąpienia klasycznych terapii i leków, ma charakter przede wszystkim edukacyjny. A jednak przyświeca mu motto Thomasa Edisona: „Lekarze w przyszłości nie będą dawać żadnych leków pacjentom, lecz zainteresują się ich opieką, odżywianiem oraz przyczynami chorób i zapobieganiem im"
Jeśli po lekturze tej pracy nie staniemy się od razu zdrowsi, z pewnością uczyni ona nas mądrzejszymi.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial