Okładka wydania

Ograć Nawyki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Jadwiga Korzeniewska
 • Tytuł Oryginału: Ograć Nawyki Jak Zastosować Mechanizmy Gier W Procesie Zmiany Osobistej
 • Gatunek: PoradnikiPsychologia
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 232
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208
 • ISBN: 9788328319585
 • Wydawca: OnepressHelion
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ograć Nawyki | Autor: Jadwiga Korzeniewska

Wybierz opinię:

Pani M

Każdy z nas wiele razy przerabiał scenariusz, że chciał zerwać z nałogiem, ale w 90% mocne postanowienie poprawy kończyło się wielką klapą. Znacie to? Ja niestety tak. Wiele razy chciałam pozbyć się pewnych złych nawyków i nie zawsze mi to wychodziło. Pomyślałam, że Jadwiga Korzeniewska nieco wspomoże mnie w walce ze słabościami. O czym jest książka Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej?

 

Dlaczego rezygnujemy z realizacji mocnych postanowień poprawy? Z lenistwa, braku motywacji, czasu... Dobry powód zawsze się znajdzie. Autorka tłumaczy, dlaczego tak się dzieje. Wyjaśnia, że jesteśmy tak przyzwyczajeni do wykonywania pewnych czynności, że jakakolwiek zmiana nas po prostu przerasta. Nasz mózg nie lubi zmian. Woli, gdy wszystko jest niezmienne. Słyszeliście kiedyś o grywalizacji? Jeśli nie, nie przejmujcie się, nie jesteście sami. Ja przed lekturą też nie miałam o niej pojęcia. Nie wytłumaczę wam tego tak dokładnie jak Jadwiga Korzeniewska, ale powiem mniej więcej o co chodzi. To coś takiego, co pozwala przekształcić proces zmiany w grę, niwelując tym samym podstawowy problem, jaki nasz mózg ma ze zmianą. Nowość to zło, a gra to frajda, wyzwanie, które można podjąć i dobrze się przy nim bawić. Gotowi na zmiany?

 

Autorka bardzo przystępnym językiem opisuje poszczególne etapy gry, która ma pomóc nam zmienić złe nawyki. Nie powiem wam, na czym ona polega, musicie tego dowiedzieć się sami, ale zdradzę tylko tyle, że przypadła mi do gustu. Zobaczymy, jak długo wytrzymam w mocnym postanowieniu poprawy. W każdym razie póki co całkiem nieźle dogaduję się z moim mózgiem. Oby ta sytuacja utrzymała się jak najdłużej.

 

W książce został przywołany także test Marshmallow. Kojarzycie, o co chodzi? Wprowadza się dziecko do pokoju, w którym jest stolik i krzesło. Na stoliku jest talerzyk z przekąską. Dziecko może zjeść ją od razu albo odczekać 15 minut, żeby dostać drugi smakołyk. Pomyślicie sobie – phi, co to takiego kwadrans? Siądźcie w takim razie w pustym pokoju ze smacznym batonikiem i nie zjedzcie go. Myślicie, że uda wam się wytrzymać? Ja z ciekawości kiedyś się pod tym kątem sprawdziłam. nie przypuszczałam, że 15 minut może tak się dłużyć. Mam jednak dobrą wiadomość dla autorki książki, jeśli odnajdzie mój tekst – udało mi się wytrzymać, choć było bardzo ciężko. Jak to zrobiłam? Zamknęłam oczy i nuciłam sobie piosenki.

 

Takich poradników nam faktycznie potrzeba. Jest ich niewiele na naszym rynku wydawniczym, ale ogromnie się cieszę, że Ograć nawyki trafiło w moje ręce. Zmiany są wciąż przede mną, lecz mam nadzieję, że tym razem pozbędę się swojego najgorszego nawyku, z którym walczę bezskutecznie od kilku lat. Jadwiga Korzeniewska ma dar przekonywania. Odpowiednia osoba na właściwym miejscu.

 

Jeżeli szukacie motywacji do zmiany swojego życia, bardzo dobrze trafiliście. Nieważne, chcecie schudnąć, rzucić palenie – ta książka na pewno wam pomoże. Gra na początku wydawała mi się nieco skomplikowana i już miałam rzucić wszystko w diabły, ale zawzięłam się i doszłam do wniosku, że nie odpuszczę. Nie tym razem. Już wystarczającą ilość razy odkładałam pewne rzeczy na bliżej nieokreślone później. Koniec z tym. Oby i wam wystarczyło motywacji. Zapraszam do gry i życzę powodzenia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto