Ogień I Woda Tom 2 Kamień I Sól

Autor: Victoria Scott

Okładka wydania

Ogień I Woda Tom 2 Kamień I Sól


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Ruda Recenzuje

Tella zakończyła już dwa etapy Piekielnego Wyścigu. Czekają ją jeszcze dwa- ocean i góry. Nikt z uczestników nie wie, czego może się spodziewać, choć pewne wydaje się tylko to, że organizatorzy ich nie oszczędzą. Kolejnym wyzwaniom i pułapkom nie ma końca, a Ci, którzy mieli być przyjaciółmi niekoniecznie faktycznie nimi są. Jak przeżyć? Komu ufać? Jak zapewnić sobie drogę do zwycięstwa?

 

Historia Victorii Scott zaintrygowała mnie już w momencie, kiedy zaczęło się o niej robić głośno. Czekałam dłuższy czas, nie będąc przekonaną, czy to lektura dla mnie. W końcu nie wytrzymałam i zabrałam się pilnie za czytanie, przygotowując sobie od razu obydwie części, bo moim zdaniem dla czytelnika nie ma nic gorszego, niż konieczność oczekiwania na dalszy ciąg historii.

 

Często zdarza się, że kolejne części nie są tak dobre jak pierwsza, ale nie tym razem. Autorce nie brakuje weny, a wspaniała wyobraźnia pozwala nam poznawać kolejne niezwykłe przygody bohaterów. Nie ukrywam, że postawiłam jej wysoko poprzeczkę, dlatego, że trzeci etap wyścigu interesował mnie najbardziej. Ocean wydawał mi się najtrudniejszy, a to, co mogło się na nim wydarzyć szczególnie nieprzewidywalne. Ani przez chwilę się nie zawiodłam, z zapartym tchem pokonując kolejne strony. Wszystkie koszmarne wizje, które podsuwała mi wyobraźnia rzeczywiście miały miejsce, a Scott dorzuciła kilka dodatkowych. Nieco obawiałam się z kolei etapu górskiego, będącego w moim przekonaniu najsłabszym. Nic bardziej mylnego. Nieprzewidziane okoliczności, zwroty akcji, nerwowy klimat związany ze zbliżającym się końcem- coś wspaniałego.

 

„Kiedy znajdujesz się w beznadziejnej sytuacji, myślisz sobie: Przynajmniej nie może być już gorzej. I wtedy życie wali cię prosto w głowę za twoją głupią naiwność".

 

Nie zawiedli mnie także uczestnicy. Jeszcze bardziej ich polubiłam i ciężko było mi się z niektórymi z nich rozstać, a muszę przyznać, że Scott nie oszczędzała ich w tej książce, momentami wystawiając na pewną i okrutną śmierć. Te wątki przywodziły mi na myśl dobre filmy przygodowe czy kino akcji z wyższej półki. Podobnie jak w pierwszej części, tak i tu, obowiązuje mroczny i przejmujący klimat, który sprawia, że czytelnikowi wiele razy przebiegają po plecach ciarki. Nie oznacza to natomiast, że nie można spodziewać się wydarzeń rozczulających czy zabawnych- takie również miały miejsce.

 

Szczególnie spodobało mi się natomiast niezwykłe pokazanie ludzkiej natury, bazujące na charakterach uczestników wyścigu. Autorka świetnie zdawała sobie sprawę z tego, że w takim miejscu nie mogą spotkać się wyłącznie ludzie mili i sympatyczni, dlatego w swoją historię wpisała także czarne charaktery. Czasami, w trakcie czytania, targały mną bardzo nieprzyjemne emocje, ale czy właśnie tak nie jest w życiu? Nie wszyscy mogą być dobrzy i nie zawsze może być dobrze. Każdy z nich miał swój cel, a niektórzy postanowili dojść do niego po trupach. Ale czy można ich winić? Wydaje się, że lekarstwo było tego warte.

 

„Tak oto zginę, z nożem drżącym w niepewnej dłoni, ale może to dobrze. Może to znaczy, że po tym wszystkim, co przeszłam, moja niechęć do uśmiercania tych, którzy się dla mnie liczą, dowodzi, że wciąż jestem człowiekiem".

 

Wisienkę na torcie stanowi niewątpliwie zakończenie, które mocno mnie zaskoczyło. Mam na myśli zarówno zakończenie wyścigu, które zbiło z pantałyku zarówno mnie, jak i uczestników oraz wyniki. Nie chciałabym spoilerować, dlatego nie napiszę dokładnie co mam na myśli, ale uwierzcie, że będziecie zachwyceni.

 

Cóż więcej mogłabym powiedzieć? Uwielbiam tę historię i będę tęskniła za uczestnikami. Scott stworzyła fantastyczną i kompletną opowieść, w której ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Interesujący bohaterzy, niezwykłe tło akcji, ludzkie dramaty, prawdziwe emocje, zwroty akcji, intrygujący klimat, brak niedopowiedzeń i świetne zakończenie. Czy można chcieć czegoś więcej?

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!