Okładka wydania

Za Cudze Grzechy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Hanna Cygler
 • Tytuł Oryginału: Za Cudze Grzechy
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 376
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x200 mm
 • ISBN: 9788378188445
 • Wydawca: Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  5.5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Za Cudze Grzechy | Autor: Hanna Cygler

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Wielka polityka, dziejowe przemiany, wojny, rewolucje i namiętności targające bohaterami opowieści... Wszystko to znalazłam w książce Hanny Cygler - "W cudzym domu", którą to miałam przyjemność poznać przed kilku laty. To historia o losach czworga bohaterów, którym przyszło spotkać się w niecodziennych okolicznościach w XIX wiecznej Warszawie. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn, których to uczucia nie pozwalają na spokojne i szczęśliwe życie.. Tamta powieść zachwyciła mnie swoim rozmachem, emocjami i inteligencją, które uczyniły ją wyjątkową lekturą. I oto dziś, niemalże 3 lata po premierze tejże książki, trafiła w moje ręce kontynuacja tej fascynującej sagi, zatytułowana "Za cudze grzechy". O tym czy wywarła ona na mnie równie wielkie wrażenie i czy warto było czekać przez lata na jej premierę, postaram się opowiedzieć w poniższej recenzji:)

 

Akcja powieści rozpoczyna się bezpośrednio po wydarzeniach, zawartych w poprzedniej odsłonie cyklu. Joachim i Luiza nareszcie rozwiązują swoje wszelkie problemy, i wraz z ukochaną Hanią zmierzają do Ameryki, by tam wreszcie zaznać chwili spokoju, wytchnienia i szczęścia. Rozalia, pałająca zakazaną miłością do rosyjskiego agenta - Dimitrija, zostaje skazana przez swoją familię na "areszt domowy", który ma spędzić w Krakowie. Tymczasem jej ukochany dochodzi powoli do zdrowia, a następnie zostaje poddany niesłusznym oskarżeniom o malwersacje finansowe, na wskutek czego musi opuścić swoją ojczyznę i udać się w długą podróż po Europie. Los ma jednak wobec tych bohaterów swoje własne plany, i raz jeszcze połączy ich ścieżki..., tak by miłość mogła pokonać historyczną zawieruchę rewolucji...

 

Po lekturze pierwszego tomu tego cyklu byłam święcie przekonana, że nie można ukazać losów tych bohaterów na tle ogarniętej rewolucją Europy, w bardziej barwny i intrygujący sposób. Otóż... - myliłam się! Powieść "Za cudze grzechy" przedstawia bowiem dzieje Rozalii, Dimitrija, Luizy i Joachima w iście mistrzowski sposób, czyniąc ów książkę pozycją z najwyższej półki literackiej. To obyczajowa powieść historyczna z prawdziwego zdarzenia, w której to losy jednostki splatają się z losami całych narodów, zaś umiejętne połączenie wątków sensacyjno - kryminalnych, podsyca jeszcze bardziej temperaturę emocji płynących z tej lektury. Miłość, zdrada, szpiegostwo, terroryzm i niezwykły obraz tamtych czasów, który chłonie się z wielką pasją z każdego zdania i każdego słowa.... Dla takich książek warto żyć i czekać w swoim życiu choćby i długie lata, ponieważ takich opowieści nigdy się nie zapomni...

 

Wielką siłą tej opowieści jest to, iż składają się na nią świetnie wykreowane dwie warstwy treści: obyczajowa i historyczna. Pierwsza z nich skupia się na burzliwych losach głównych bohaterów, które to porywają i zachwycają czytelnika, fundując mu tym samym całą gamę emocji. Druga zaś przedstawia losy Europy i świata na przełomie XIX i XX stulecia, i co ważne, czyni to w iście profesjonalny sposób. Szczegółowość, dbałość o najdrobniejsze detale historyczne i geograficzne, jak i również realizm życia zwykłych mieszkańców w tamtym czasie, sprawiają że książkę tę pochłania się z wielką ciekawością i ogromnym apetytem na to, by poznawać kolejną część tej misternej, literackiej układanki. Pani Hanna Cygler bez wątpienia włożyła w tę powieść ogrom swojej pracy, za co mogę tylko i wyłącznie podziękować w imieniu własnym, jak i tysięcy innych czytelników...

 

"Za cudze grzechy" to jednak przede wszystkim opowieść o miłości, jakże burzliwej i trudnej miłości... Dwie pary, dwie zupełnie inne odsłony uczuć kobiety do mężczyzny, dwie różne historie. Dla Mnie ważniejszy i bardziej ekscytujący był wątek opowiadający o związku Rozalii i Dimy, którym los zgotował naprawdę istne "piekło na ziemi", nie bacząc przy tym na szczęście tych dwojga. Czytając o perypetiach tych bohaterów i ich walce o to, by być wreszcie razem, uroniłam niejedną łzę, czego bynajmniej nie wstydzę się w najmniejszym stopniu. Autorka tej książki potrafi bowiem opowiadać o ludzkich namiętnościach i tęsknocie w bardzo piękny, mądry i poruszający sposób, co jest wielką i rzadką sztuką we współczesnej literaturze. Dlatego też jestem przekonana, iż książka ta zawładnie nie jednym kobiecym sercem, a to chyba najlepszy komplement dla każdego autora literatury obyczajowej, na jaki może pozwolić sobie czytelnik...:)

 

Bohaterowie tej opowieści są interesujący, barwni, wiarygodni, przez co poznawanie ich losów stanowi wielką przyjemność dla czytelnika. Każdy z nich jest inny, ale każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Począwszy od spokojnych, opanowanych i ułożonych Luizy i Joachima, a skończywszy na nieokiełznanych charakterach Rozalii i Dimitrija... O tych postaciach chce się czytać, gdyż podświadomie czuje się, że są oni ludźmi z krwi i kości, pełnymi wewnętrznych zawirowań, sprzeczności, wad, niedoskonałości, a przy tym pięknymi i prawdziwymi... To ludzie tamtej epoki, w której to kobiety dopiero zaczynały swoją pierwszoplanową rolę w życiu społeczeństwa, zaś mężczyźni wciąż uważali się za lepszych... To wszystko widać w tej książce i w tych postaciach, co także jest niewątpliwie wielką zasługą autorki i jej pisarskiego talentu.

 

Powieść Pani Cygler kryje w sobie wiele twarzy, które to czytelnik, krok po kroku, odnajduje podczas lektury tej książki. Dla mnie przedstawiały one uczucia, historyczne dzieje narodów, polityczne smaczki oraz brawurowe sceny sensacji, rodem z najlepszych powieści akcji. Być może inni czytelnicy odkryją w tej historii zupełnie inne treści i wartości, co świadczy tylko i wyłącznie o wielkości tej książki. Niemniej właśnie dzięki temu powieść ta ma szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, nie tylko i wyłącznie miłośniczek miłosnych historii. To pozycja idealna dla fanów powieści historycznej, sensacyjnych historii przygodowych, jak i również wreszcie tych czytelników, którzy cenią sobie literackie piękno języka, którego to w tej opowieści z pewnością nie brakuje. I choć to zdanie brzmi jak wyświechtany frazes, to książka ta jest jak najbardziej, dla każdego !

 

"Za cudze grzechy" to piękna powieść, która zachwyca, intryguje i cieszy od pierwszej, do ostatniej strony lektury. Powieść, której jedynym mankamentem może być to, że czerpanie pełnej przyjemności ze spotkania z nią, wymaga znajomości poprzedniej odsłony cyklu. Choć z drugiej strony, czyż nie można by uznać tego za zaletę, umożliwiającą nam podwójną dawkę obcowania z tą piękną literaturą...;)? Poza tym nie trzeba tu wielu słów, by zachęcić do sięgnięcie po ten tytuł. Wystarczy bowiem spojrzeć na tę przepiękną, klimatyczną i hipnotyzująca okładkę, by nie móc oprzeć się najnowszej powieści Hanny Cygler...:) Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial