Okładka wydania

Winne Strony Opowieść O Pasji Która Zmienia Życie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Winne Strony Opowieść O Pasji Która Zmienia Życie | Autor: Marek Kondrat

Wybierz opinię:

Skrawki Myśli

Wino, napój alkoholowy uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej moszczu winogronowego, towarzyszy rodzajowi ludzkiemu od wieków. Winorośl jako pierwsi zaczęli uprawiać mieszkańcy Azji Mniejszej. Potem zapałali miłością do jej uprawy mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego a z czasem winorośl zaczęto uprawiać w niemal wszystkich zakątkach globu ziemskiego. Wino to napój alkoholowy, który jest częścią ludzkiej codzienności. Pojawia się na stołach każdego dnia i pod każdą szerokością geograficzną przy okazji wielkich uroczystości. Pijane jest również na co dzień i bez specjalnej okazji. Staje się świadkiem i uczestnikiem ślubów, przyjęć, wielkich bankietów. Towarzyszy też człowiekowi podczas zwyczajnego obiadu. Ludzie lubią wino czerwone, różowe, białe. Delektują się nim. Nieliczni zaś znają się na tym, które rodzaje, z jakich winnic i roczników są naprawdę wartościowe i godne zagoszczenia na naszym podniebieniu. Niewielu wie jak je pić... A właściwie jak się nim delektować. Wielu zaś pragnęłoby posiadać własną winnicę i co roku cieszyć się owocami swej pracy w postaci pobudzającego wyobraźnię wielu trunku. Nielicznym jednak jest i będzie to dane. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by stać się choć trochę obeznanym z winem degustatorem.

 

Wino można pić, można się nim delektować. O winie można również czytać i choć odrobinę poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą tego trunku. Książek o winie jest wiele. Dziś polecam Wam książkę znanego polskiego aktora, który porzucił aktorstwo dla swej wielkiej pasji jaką właśnie stało się wino. Marek Kondrat jest autorem książki Winne strony. Opowieść o pasji, która odmienia życie. To opowieść o wielkiej pasji, o podróżach w poszukiwaniu najlepszych winnych aromatów, to opowieść o niezwykłych ludziach, którzy uprawie winorośli i produkcji wina poświęcili całe swe życie, to historia całych pokoleń, które wytrwale tworzą niezwykłe rozkosze podniebienia a także wielkich firm, dla których produkcja wina stała się sposobem na ogromny zysk.

 

Marek Kondrat w książce Winne strony. Opowieść o pasji, która odmienia życie zabiera swego czytelnika w podróż dookoła świata. Autor barwnie opowiada o swych wyprawach w poszukiwaniu najlepszych win. Opowiada o drodze jaką przebył, by nauczyć się rozpoznawać wina dobre, by nauczyć się doceniać poszczególne gatunki. Przemierza z czytelnikiem kontynenty i przy okazji przekazuje wiedzę, która każdemu miłośnikowi wina pozwoli na lepsze poznanie tego napoju. Nie jest to jednak podręcznik do nauki o winie. Wiedza przekazywana jest przy okazji kolejnych winnych opowieści, przy okazji kolejnych wizyt w winnicach i opowieści o ich właścicielach. To kropla w morzu winnej edukacji, jednakże wiele wyjaśniająca i przekazywana w bardzo przystępny i trafiający do wyobraźni czytelnika sposób. Zresztą jak wskazuje sam autor nie o edukację czytelnika w książce chodzi. To raczej próba zaszczepienia w każdym, kto sięgnie po Winne strony. Opowieść o pasji, która odmienia życie właśnie winnej pasji i szacunku do tego szlachetnego trunku, do chęci poznawania win dobrych, do sięgania po wina najlepsze i delektowania się każdą kroplą.

 

Marek Kondrat w książce Winne strony. Opowieść o pasji, która odmienia życie pisze lekko, ciekawie i z pasją. Potrafi barwnie malować opowieść o tym, co kocha i pragnie, by pokochali to również inni. Snuje opowieść z pasją. Wiedzę przekazuje w ilościach skromnych acz znaczących. Dla mnie była to niezwykła winna przygoda, która trochę szerzej otworzyła mi oczy. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial