Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Odkwaszanie. Szybki I Skuteczny Sposób Na Zdrowie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Laura Wilson
 • Tytuł Oryginału: The Alkaline 5 Diet: Lose Weight, Heal Your Health Problems And Feel Amazing!
 • Gatunek: ZdrowiePoradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Elżbieta Piłasiewicz
 • Liczba Stron: 272
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140 x 205 mm
 • ISBN: 9788364278891
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Odkwaszanie. Szybki I Skuteczny Sposób Na Zdrowie | Autor: Laura Wilson

Wybierz opinię:

Bnioff

Zakwaszenie organizmu zwane też popularnie kwasicą to przypadłość, która w ostatnim czasie stała się wyjątkowo uciążliwa, zwłaszcza w zachodniej cywilizacji. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że równowaga zasadowo – kwasowa w naszym organizmie drastycznie się chwieje i dopiero pojawienie się silnych dolegliwości uświadamia nam, że nasz wewnętrzny mechanizm wymaga renowacji. Pozornie wydaje się to niegroźnym zjawiskiem, w rzeczywistości jednak i większość naukowców jest co do tego zgodna, w poziomie pH organizmu kryją się przyczyny większości chorób cywilizacyjnych. Zdecydowanie warto więc zacząć bardziej uważnie podchodzić do swoich zwyczajów i upodobań żywieniowych, a co za tym idzie uniknąć przykrych konsekwencji nieprawidłowej diety. Jak się okazuje, to wcale nie musi pociągać za sobą drastycznych zmian przyzwyczajeń i drakońskich wyrzeczeń. Z pewnością też będzie nam łatwiej, jeśli tę żywieniową rewolucję przeprowadzimy z „Odkwaszaniem" Laury Wilson pod ręką. Książka ta nie bez kozery nosi podtytuł „szybki i skuteczny sposób na zdrowie", jest bowiem bardzo przystępnie opowiedzianą strategią radzenia sobie z zakwaszeniem organizmu.
Autorka, która jest byłą kierowniczką jednostek badawczych działających na zlecenie brytyjskiej służby zdrowia, certyfikowaną dietetyczką oraz cenioną instruktorką ćwiczeń i tańca. Jak przekonuje, niezależnie od stopnia zakwaszenia danego organizmu, nigdy nie jest za późno na wprowadzenie zmian.

 

„Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób odkrywałam korzyści płynące ze stosowania diety alkalicznej i jak rozwinęło się to w DA5 (Dieta Alkaliczna na piątkę). W skrócie mówiąc, powstała ona w wyniku połączenia walki, którą musiałam toczyć ze sobą, traktowania siebie jako „królika doświadczalnego", obserwacji, czytania i nauki, sprawdzania, co działa, a co nie poprzez eksperymentowanie z nowymi rzeczami, pracy jako kierownik badań w służbie zdrowia w Wielkiej Brytanii, treningów atletycznych, osiągnięcia tytułu Zaawansowanego Instruktora na siłowni oraz Zarejestrowanego Dietetyka, prowadzenia wywiadów z innymi ekspertami od zdrowia i nieustannego prowadzenia badań przez ostatnie 15 lat. Wszystko to powiązałam z dużą dawką wiary w osiągnięcie sukcesu i pragnieniem pomocy innym ludziom w walce z ich problemami zdrowotnymi."

 

W swojej pracy zatytułowanej „Odkwaszanie" prezentuje Wilson dietę umożliwiającą skuteczne odkwaszenie organizmu i co najbardziej przecież istotne przywrócenie dobrego zdrowia. Z tych najważniejszych czynników, bez których taka regeneracja nie byłaby możliwa, z pewnością należy wymienić takie rzeczy, jak światło słoneczne i głębokie dotlenienie, nawadnianie, sen oraz zrównoważony wypoczynek. Oczywiście w książce dużo mówi się także o znaczeniu naturalnej żywności alkalicznej, wyeliminowania kwasotwórczych toksyn, zwiększenia ruchu i przybrania właściwej postawy. Autorka nie zapomina też, by wspomnieć o pozytywnym nastawieniu i takich też emocjach, bez których sukces jest właściwie niemożliwy, w praktycznie każdej dziedzinie.

 

Jak już zostało wspomniane, książka Laury Wilson jest przede wszystkim rodzajem przewodnika po wymagającej, choć nie piekielnie trudnej drodze do odzyskiwania dobrego samopoczucia, jakie jest pochodną równowagi – zasadowo-kwasowej w organizmie. Prócz rzeczowo i przystępnie przedstawionej wiedzy, zawiera też konkretne wskazówki oraz cały pakiet przepisów kulinarnych. Jeszcze podczas lektury, czytelnik (pacjent) może zastosować praktyczne wskazówki umożliwiające samodzielne wykorzystanie w swoim życiu wszystkich opisanych elementów. Dzięki niej możliwe jest poznanie ośmiu zaleceń dla codziennego odżywiania wraz z przykładami zdrowych posiłków oraz przydatnych suplementów diety. Interesująco też wypadają te fragmenty książki, w których autorka obala wiele żywieniowych mitów i przy okazji stara się udzielić odpowiedzi, na najczęstsze pytania, z jakimi zetknęła się w swojej karierze certyfikowanego dietetyka. „Odkwaszanie" to pozycja, po którą powinien sięgnąć każdy, kto chce oczyścić swój organizm i zwyczajnie poczuć się lepiej.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial